Interpolis gaat voor nul verkeersdoden in Tilburg

Chantal Vergouw 2017

Een kwart minder verkeersongevallen in 2020 en nul verkeersdoden in Tilburg. Dat is de ambitie die verzekeraar Interpolis, gemeente Tilburg en Veilig Verkeer Nederland (VVN) hebben vastgelegd in een door hen ondertekend manifest.

In 2016 kwamen 629 mensen om in het verkeer in Nederland. 8 meer dan in 2015. 59 meer dan 2014. Het aantal ernstig gewonden stijgt jaarlijks. In 2016 ruim 21.000. In Noord-Brabant waren in 2016 de meeste verkeersdoden te betreuren: 117 waarvan 6 in Tilburg.

 

"Ieder ongeluk is er een te veel, dus wij leggen een keiharde ambitie neer met 25% minder verkeersongevallen in 2020. Hiervoor trekken wij drie miljoen euro uit", aldus Chantal Vergouw, directievoorzitter Interpolis en initiatiefnemer. De verzekeraar zet zich al jaren in voor het bevorderen van veiligheid in het dagelijks leven met partijen als Veilig Verkeer Nederland (VVN) en Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). "Maar om de verkeersveiligheid aanzienlijk te verbeteren, hebben we nog meer partners nodig, om slimme oplossingen mee te ontwikkelen voor prangende problemen. Bijval voor dit gedachtengoed ontvingen we direct van de gemeente Tilburg, waar wij zijn gehuisvest."

 

Automodus app

Gemeente Tilburg en Interpolis brengen samen verkeersgebieden in kaart die qua veiligheid verbeterd kunnen worden. Maar werken ook samen aan het op gang brengen van een fundamentele gedragsverandering onder automobilisten. Zoals het niet meer gebruiken van de mobiele telefoon achter het stuur. "90% van de ongevallen wordt veroorzaakt door menselijke fouten. En in 66% van de ongevallen speelt afleiding een rol", laat Vergouw weten. "Mobiel gebruik is daarvan de belangrijkste oorzaak. Daarom ontwikkelde Interpolis in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland en Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid een 'AutoModus app'. Een app die gebruikers beloont als zij hun telefoon niet aanraken tijdens het autorijden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Effectieve oplossing tegen onveilig gebruik smartphone in verkeer

Effectieve oplossing tegen onveilig gebruik smartphone in verkeer

Een internationale conferentie van Interpolis en een werksessie leiden tot een effectieve oplossing om het onveilig gebruik van de smartphone in het verkeer tegen...

Rabo en Interpolis lanceren IkWoonLeefZorg

Rabo en Interpolis lanceren IkWoonLeefZorg

Rabobank en Interpolis hebben IkWoonLeefZorg.nl gelanceerd, een online platform met als doel ouderen langer zelfstandig te laten wonen en mantelzorgers te ontlasten....

Achmea-labels in zee met terugvinddienst Brightmaven

Achmea-labels in zee met terugvinddienst Brightmaven

De Achmea-labels Centraal Beheer, Interpolis, FBTO en Avéro gaan in zee met Brightmaven. De vier schadeverzekeraars zetten Brightmaven in voor het terugvinden...

"Hagelstorm perste werk van maanden samen in één weekend"

"Hagelstorm perste werk van maanden samen in één weekend"

Een expert van Achmea doet in een blog op de Achmea-site verslag van de drukke werkzaamheden na de enorme hagelschade in juni in Someren en omgeving. Teammanager...

Chantal Vergouw nieuwe divisievoorzitter interpolis

Chantal Vergouw nieuwe divisievoorzitter interpolis

Chantal Vergouw (39) is per 1 juli 2016 benoemd tot divisievoorzitter van Interpolis, onderdeel van Achmea.     Zij volgt Jack Buckens op, die op deze...

Divisievoorzitter Interpolis vertrekt

Divisievoorzitter Interpolis vertrekt

Jack Buckens (59) treedt per 1 juli terug uit zijn functie als divisievoorzitter van Interpolis. Buckens trad in 1990 bij Interpolis in dienst, waar hij tot 2006...