Kabinet slaat gat in pensioenopbouw werknemers

Marco Keim

De pensioenplannen uit het regeerakkoord slaan een gat van 20 procent in de pensioenopbouw van werknemers. Om dit te repareren zullen werknemers jaarlijks 2,5 procent van hun inkomen opzij moeten leggen. “Vooral jongeren zullen die hoge rekening gaan betalen. Het is geen bezuiniging maar het naar voren halen van een belastingheffing”, zegt Aegon-topman Marco Keim.

 

In de plannen van het kabinet daalt de jaarlijkse pensioenopbouw van 2,25 naar 1,75 procent van het pensioengevend salaris. Jonge werknemers die aan het begin van hun pensioenopbouw staan lopen hiermee volgens Aegon tot 23 procent pensioenopbouw mis. In theorie kan met het lagere opbouwpercentage over 46 jaar (van 21 tot 67 jaar) een aanvullend pensioen worden opgebouwd van ruim 80 procent van het gemiddeld genoten salaris. “Dat lijkt best redelijk, maar het komt neer op de helft van je laatste salaris. Daarvoor moet je wel onafgebroken 46 jaar werken. Bovendien is de kans reëel dat door inflatie je pensioen daarna minder waard wordt”, waarschuwt Keim.

Werknemers die de geslagen pensioengaten zelf willen of moeten aanvullen kost dat 2,5 procent van hun jaarlijkse inkomen. Tijdens de opening van de Aegon Pensioenweek kondigde Keim aan dat Aegon bij de politiek gaat pleiten voor voldoende fiscale ruimte voor werknemers om te sparen voor later. “Die fiscale prikkel is beslist nodig, zeker voor jongeren. Je kunt bijvoorbeeld denken aan een geblokkeerde pensioenspaarrekening met vrijstelling van de vermogensrendementsheffing. Door de aangekondigde lastenverzwaringen zullen mensen immers niet geneigd zijn om nu te gaan sparen voor later. We moeten voorkomen dat mensen na jaren van hard werken op een ontoereikend pensioen uitkomen.”

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon past aov aan

Ook Aegon heeft de aov aangepast, naar eigen zeggen aan de laatste maatschappelijke ontwikkelingen. Zo is het assortiment uitgebreid met een nieuwe variant voor...

Boaz Magid nieuwe chief investment officer van Aegon Nederland

Boaz Magid nieuwe chief investment officer van Aegon Nederland

Aegon Nederland heeft Boaz Magid benoemd tot lid van haar managementteam. Boaz volgt chief investment officer Edgar Koning op die 1 juli met pensioen gaat. Boaz...

Aegon ondersteunt aanpak schuldenproblematiek

Aegon ondersteunt aanpak schuldenproblematiek

Aegon organiseerde samen met ADG dienstengroep, de gemeente Den Haag, NCD, Schuldenlab070 en Society Impact een diner voor ca. 100 werkgevers uit de regio Den Haag....

Aegon bouwt grootste PPI-platform van Nederland

Aegon bouwt grootste PPI-platform van Nederland

Aegon gaat de premiepensioeninstellingen Aegon PPI en Cappital samenvoegen. Hiermee ontstaat het grootste PPI-platform van Nederland met meer dan 4500 werkgevers...

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Een vermiste of vertraagde koffer is niet aan te merken als ‘buitengewoon onvoorziene omstandigheid’ voor een reisverzekering, zo blijkt uit bindende...

Poolreis zet verzekeraars aan tot grotere investeringen in duurzaamheid

Poolreis zet verzekeraars aan tot grotere investeringen in duurzaamheid

Een poolreis onder leiding van poolreiziger Bernice Notenboom met bestuursleden van ASR, ING, Aegon, Essent, Triodos Bank, ASN en VEH leidt ertoe dat deze banken...