L&g: orv met maandelijkse uitkering

Arno Dolders 2013

Legal & General heeft de Nabestaanden Polis geïntroduceerd, een overlijdensrisicoverzeekering waarbij de uitkering naar keuze per maand of per jaar plaatsvindt.

“De markt van overlijdensrisicoverzekeringen is in de afgelopen jaren sterk verbonden geweest met hypothecair krediet", aldus algemeen directeur Arno Dolders. "De aflossing van de financiering van de hypotheekschuld bij overlijden van een van de kostwinners was en is daarbij een belangrijk motief om een overlijdensrisicoverzekering af te sluiten. Gegeven dit doel past het ook om de uitkering in eens te laten geschieden. De samenleving en dan met name de collectieve voorzieningen hiervoor, verandert in hoog tempo. Overlijden van de kostwinner betekent steeds meer dat er financiële problemen gaan ontstaan die verder reiken dan alleen de aflossing van de hypotheek. Ook huurders kunnen door een overlijden van één van de kostwinners te maken krijgen met een grote impact op hun bestedingsruimte. Daarmee zal de financieel adviseur steeds meer zijn waarde bewijzen door niet alleen te kijken naar de aflossing van bestaande schulden maar ook te analyseren wat de inkomensbehoeften op langere termijn zijn. Maandelijkse aanvulling van het inkomen past dan goed bij deze behoefte en biedt de nabestaanden ook meer houvast dat het gewenste levenspeil op langere termijn gecontinueerd kan worden. Als Legal & General denken wij dat inkomensbescherming een steeds belangrijker gespreksonderwerp tussen klant en financieel adviseur zal worden. Ook in de Engelse markt zien wij dat financiële ’protection' producten steeds belangrijker worden. Wij verwachten dezelfde ontwikkeling in de Nederlandse markt."

"Juist met de adviezen die de AFM geeft rondom het thema ‘Dienstverlening op Maat’ kan de adviseur de diepgang van zijn werkzaamheden mede laten afhangen van de complexheid van de situatie die hij bij de klant aantreft, diens wensen en behoeften en de mate waarin de klant bepaalde gegevens al zelf heeft verzameld en aan de adviseur aanlevert. Daardoor kunnen de kosten van de adviseur en dus ook het bedrag dat aan de klant in rekening wordt gebracht voor de klant acceptabel blijven.”
 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Laatste inschrijfmogelijkheid Dag van het Topadvies

Laatste inschrijfmogelijkheid Dag van het Topadvies

Over een paar dagen vindt in Leusden de Dag van het Topadvies plaats, een intermediaire praktijkdag, puur gericht op adviseurs. Met intermediaire topsprekers en...

Zin en onzin van scenario-analyse

Zin en onzin van scenario-analyse

Verbaasd is ze over de voorspellende gaven die scenario-analyses bij DC-regelingen op basis van beleggen wordt toegedicht. Een hoge uitkomst in zo’n analyse...

Gestunt met collectief pensioen zet consument op verkeerde been

Gestunt met collectief pensioen zet consument op verkeerde been

 Een collectieve pensioenregeling die niet gemiddeld een vermogensopbouw van 5 procent per jaar behaalt, zal in de praktijk zelden leiden tot het gewenste en...

Legal & General lanceert RendementWijzer

Legal & General lanceert RendementWijzer

Legal & General introduceert een digitale RendementWijzer voor financieel adviseurs. Met deze tool kunnen zij klanten inzicht geven of zij wel of niet de voor...

Adviseur krijgt primeur nieuwe naam Scildon

Adviseur krijgt primeur nieuwe naam Scildon

Afgelopen week heeft Legal & General op vier plaatsen in Nederland haar nieuwe naam Scildon gepresenteerd. De primeur was voor de financieel adviseurs waarmee...

Fritzsche nieuwe CEO Legal & General

Fritzsche nieuwe CEO Legal & General

Zodra de overname van Legal & General Nederland door Chesnara definitief is, zal Gert Jan Fritzsche worden benoemd tot CEO van Legal & General Nederland....