Laag-hoogconstructie advieskosten bnd toegejuicht

LOGO BRAND NEW DAY

Financieel planner Herman Bouter (CapitalConsult) toonde zich zaterdag in zijn rubriek Analyse in De Telegraaf positief over het model gespreide betaling advieskosten dat Brand New Day heeft ontwikkeld.

Bouter: "Brand New Day komt de adviseur en waarschijnlijk ook de consument te hulp met een 'laag-hoogconstructie', waarbij een consument zijn inleg in een financieel product tijdelijk kan verlagen. Op die manier ontstaat er bij de consument financiële ruimte om de advieskosten te kunnen voldoen. De constructie is een simpele doeltreffende oplossing om de drempel voor betaald advies te verlagen. Het hoeft niet ingewikkeld te zijn, maar je moet er maar opkomen. Het ei van Brand New Day dus." Bouter wijst wel op het belang ervoor te zorgen dat het financiële doel van de klant niet uit het oog wordt verloren. "Het zou meer dan zonde zijn als er net te weinig gespaard is om het gewenste doel te kunnen realiseren. Dan maar iets meer sparen."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Fred Visch - 22 juli 2013

Ik heb deze zaak inmiddels aangemeld bij AFM om dit te laten toetsen. Immers, wordt de klant hier beter van? Hij mist in ieder geval gedurende een aantal maanden het rendement over de lagere beleggingen. Ik vind dirt een verkeerd signaal naar de concument. Als de klant mij mijn fee niet kan betalen, dan moet hij niet beleggen.

Fred Visch - 22 juli 2013

In de tekst staat:" een advieseur opent voor zijn klant bijvoorbeeld een pensioenrekening bij BND. Maandelijks wordt € 200,== ingelegd". Wat bedoelt BND een lijfrenterekening of een pensioenrekening? Immers, op een pensioenrekening kun je niet rechtstreesk inleggen! Dat is het eerste foutje. Dan de gekunstelde constructie van het betalen van de fee. Wanneer mijn klant mij niet zelf € 500,== kan betalen voor het advies, moet ik hem dan adviseren om € 200,== per maand in te leggen? De klant mist in dit geval over de eerste 10 maanden dus ook nog eens zijn rendement over de € 50,== die wordt uitgekeerd aan de adviseur. Ik vrag mij af wat de AFM hiervan vind. Het is weer zoeken naar de grens waarbij ik mij nu afvraag wie centraal staat: de klant of BND? Ik vind het in zekere zin toch weer een stukje misleiding van de klant.

Jeffrey Leichel - 22 juli 2013

@Fred, Ik ben dit niet met je eens Fred. Het is toch prima om dit als keuze mee te nemen in je palet van mogelijkheden? Je hebt natuurlijk gelijk met het rendementsverhaal (alhoewel je ook zou kunnen aanvoeren dat er rentewinst is doordat de klant de advieskosten niet uit zijn spaargeld hoeft te betalen), maar als je dat goed uitlegt en ook vastlegt, wat kan er dan op tegen zijn? Kijk eens naar de hypotheekmarkt, daar worden toch ook massaal de advieskosten (nog) meegefinancierd? Wat ik eigenlijk het allerbelangrijkste vind is' "wat vindt de consument eigenlijk van deze mogelijkheid? Misschien heeft BND daar onderzoek naar gedaan. Overigens heb ik begrepen dat partijen als Conservatrix en OSG al enige tijd deze constructie aanbieden. Niets nieuws onder de (hete) zon dus.

Lees meer over
"Adviseur moet benadrukken dat zijn beloning geen kosten zijn voor de klant, maar investering"

"Adviseur moet benadrukken dat zijn beloning geen kosten zijn voor de klant, maar investering"

De klanten van Brand New Day die begeleid worden door een onafhankelijk financieel adviseur hebben méér vertrouwen dat hun benodigde eindkapitaal wordt...

"Ophouden over kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies"

"Ophouden over kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies"

"We moeten ophouden over de kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies." Dat zegt Adfiz-directeur Enno Wiertsema in een interview met het blad Activa van...

Adviseur moet 80% advieskosten terugbetalen

Adviseur moet 80% advieskosten terugbetalen

Hypotheek Visie moet van de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid) 80 procent van de advieskosten terugbetalen aan een klant. Het gaat om 80...

Bankvergunning Brand New Day door overname

Bankvergunning Brand New Day door overname

 Brand New Day heeft de bankactiviteiten van Allianz overgenomen. Hierdoor heeft Brand New Day een bankvergunning verkregen. Brand New Day noemt het verkrjigen...

Advieskosten vergoed bij hulp probleemhypotheek?

Advieskosten vergoed bij hulp probleemhypotheek?

" We onderzoeken hoe we klanten op verschillende manieren kunnen bewegen om met een adviseur in gesprek te gaan over hun hypotheek. Bijvoorbeeld door een zeer...

Brand New Day lanceert salarispakketkoppeling

Brand New Day lanceert salarispakketkoppeling

Begin 2017 gaat de salarispakketkoppeling tussen Brand New Day en Benefits-Plaza live. Wijzigingen in de gegevens van de werknemer worden door deze koppeling realtime...