Laag-hoogconstructie advieskosten bnd toegejuicht

LOGO BRAND NEW DAY

Financieel planner Herman Bouter (CapitalConsult) toonde zich zaterdag in zijn rubriek Analyse in De Telegraaf positief over het model gespreide betaling advieskosten dat Brand New Day heeft ontwikkeld.

Bouter: "Brand New Day komt de adviseur en waarschijnlijk ook de consument te hulp met een 'laag-hoogconstructie', waarbij een consument zijn inleg in een financieel product tijdelijk kan verlagen. Op die manier ontstaat er bij de consument financiële ruimte om de advieskosten te kunnen voldoen. De constructie is een simpele doeltreffende oplossing om de drempel voor betaald advies te verlagen. Het hoeft niet ingewikkeld te zijn, maar je moet er maar opkomen. Het ei van Brand New Day dus." Bouter wijst wel op het belang ervoor te zorgen dat het financiële doel van de klant niet uit het oog wordt verloren. "Het zou meer dan zonde zijn als er net te weinig gespaard is om het gewenste doel te kunnen realiseren. Dan maar iets meer sparen."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Fred Visch - 22 juli 2013

In de tekst staat:" een advieseur opent voor zijn klant bijvoorbeeld een pensioenrekening bij BND. Maandelijks wordt € 200,== ingelegd". Wat bedoelt BND een lijfrenterekening of een pensioenrekening? Immers, op een pensioenrekening kun je niet rechtstreesk inleggen! Dat is het eerste foutje. Dan de gekunstelde constructie van het betalen van de fee. Wanneer mijn klant mij niet zelf € 500,== kan betalen voor het advies, moet ik hem dan adviseren om € 200,== per maand in te leggen? De klant mist in dit geval over de eerste 10 maanden dus ook nog eens zijn rendement over de € 50,== die wordt uitgekeerd aan de adviseur. Ik vrag mij af wat de AFM hiervan vind. Het is weer zoeken naar de grens waarbij ik mij nu afvraag wie centraal staat: de klant of BND? Ik vind het in zekere zin toch weer een stukje misleiding van de klant.

Jeffrey Leichel - 22 juli 2013

@Fred, Ik ben dit niet met je eens Fred. Het is toch prima om dit als keuze mee te nemen in je palet van mogelijkheden? Je hebt natuurlijk gelijk met het rendementsverhaal (alhoewel je ook zou kunnen aanvoeren dat er rentewinst is doordat de klant de advieskosten niet uit zijn spaargeld hoeft te betalen), maar als je dat goed uitlegt en ook vastlegt, wat kan er dan op tegen zijn? Kijk eens naar de hypotheekmarkt, daar worden toch ook massaal de advieskosten (nog) meegefinancierd? Wat ik eigenlijk het allerbelangrijkste vind is' "wat vindt de consument eigenlijk van deze mogelijkheid? Misschien heeft BND daar onderzoek naar gedaan. Overigens heb ik begrepen dat partijen als Conservatrix en OSG al enige tijd deze constructie aanbieden. Niets nieuws onder de (hete) zon dus.

Fred Visch - 22 juli 2013

Ik heb deze zaak inmiddels aangemeld bij AFM om dit te laten toetsen. Immers, wordt de klant hier beter van? Hij mist in ieder geval gedurende een aantal maanden het rendement over de lagere beleggingen. Ik vind dirt een verkeerd signaal naar de concument. Als de klant mij mijn fee niet kan betalen, dan moet hij niet beleggen.

Lees meer over
"Ophouden over kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies"

"Ophouden over kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies"

"We moeten ophouden over de kosten en meer kijken naar de waarde van goed advies." Dat zegt Adfiz-directeur Enno Wiertsema in een interview met het blad Activa van...

Adviseur moet 80% advieskosten terugbetalen

Adviseur moet 80% advieskosten terugbetalen

Hypotheek Visie moet van de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid) 80 procent van de advieskosten terugbetalen aan een klant. Het gaat om 80...

Advieskosten vergoed bij hulp probleemhypotheek?

Advieskosten vergoed bij hulp probleemhypotheek?

" We onderzoeken hoe we klanten op verschillende manieren kunnen bewegen om met een adviseur in gesprek te gaan over hun hypotheek. Bijvoorbeeld door een zeer...

Adviseur levert wanprestatie en moet advieskosten terugstorten

Adviseur levert wanprestatie en moet advieskosten terugstorten

Goedkopehypotheek.nl moet wegens wanprestatie 1.500 euro advieskosten aan een klant terugbetalen, oordeelt de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening....

Weggeëvalueerd

Weggeëvalueerd

Er bereiken mij veel vragen, bij opgave van advieskosten haakt overgrote meerderheid meteen af. Voorbeeldje: potentiële klant wil hypotheek met hoge rente oversluiten...

Advieskosten uitvaartverzekering opnieuw gedaald

Advieskosten uitvaartverzekering opnieuw gedaald

De gemiddele advieskosten voor uitvaartverzekeringen zijn in 2015 met 13 procent gedaald. Bij intermediairs die met een vaste fee werken, betaalde een klant vorig...