Lamie: "waarom wachten op schade?"

Michel Lamie 2013

"Waarom wachten op schade?" In een opiniebijdrage in VVP 9 roept Michel Lamie, bestuursvoorzitter van De Goudse, verzekeringsadviseurs op om met ideeën voor schadepreventie te komen. "Bevordering van preventie. Daar hebben we een mooi gemeenschappelijk belang. Laten we samen nadenken en werken om hier meer inhoud aan te geven."

De belangen van schadeverzekeraar en adviseur lopen bij dit onderwerp parallel, benadrukt Lamie. "De financiële dienstverlener als partner van de ondernemer in het voorkomen van de schade. Wellicht moeten we eens met elkaar nadenken hoe we die rol van het intermediair verder kunnen invullen. Want dit is een maatschappelijk belangrijke rol. Maar ook een waarmee het intermediair zich kan onderscheiden ten opzichte van andere distributiesystemen.
"De adviezen op het gebied van preventie kunnen niet gratis geleverd worden. Maar dat hoeft ook niet. Als de ondernemer ervaart dat de preventieadviezen goed zijn, dit leidt tot een versterking van de continuïteit van zijn onderneming en betere verzekeringsmogelijkheden biedt, dan zal deze ondernemer ook bereid zijn een faire prijs te betalen voor de dienst die hij ontvangt", aldus Lamie, die de suggestie doet om - in samenwerking met VVP - binnenkort een brainstorming over dit onderwerp te organiseren.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Arjen Oeben Holla - 2 mei 2013

Indien je als financieel dienstverlener een inboedelverzekering afsluit is het wel zo klantvriendelijk en klantgericht om ook een preventieadvies of -tip aan te reiken. Op z'n minst zou je de klant kunnen wijzen op de voordelen van bijvoorbeeld een brandmelder. De aanschaf daarvan kan de dienstverlener faciliteren via zijn eigen website. Een Preventieshop zou een standaard onderdeel moeten uitmaken van een iedere professionele website van de financieel dienstverlener. Alle websites van Yoron bieden een PreventieShop. In oktober kennen we de jaarlijkse Preventieweek. Dat biedt veel online mogelijkheden voor de financieel dienstverlener om zich te onderscheiden.

Lees meer over
Goudse lanceert Cyberriskpolis zonder polisvoorwaarden

Goudse lanceert Cyberriskpolis zonder polisvoorwaarden

De Goudse heeft een cyberriskpolis geïntroduceerd zonder polisvoorwaarden. De verzekering voor cyberrisico's van kleinere mkb-bedrijven is gebaseerd op een...

Goudse doneert 7.500 euro aan weekendschool

Goudse doneert 7.500 euro aan weekendschool

Weekendschool heeft een bedrag van 7.500 euro ontvangen van De Goudse. Het is grotendeels bij elkaar gebracht op initiatief van Michel Lamie, die onlangs vertrok...

Michel Lamie van goudse naar Achmea

Michel Lamie van goudse naar Achmea

Michel Lamie (topman van de Goudse) maakt per 1 januari 2017 de overstap naar Achmea waar hij Chief Financial Officer wordt. Lamie (50) neemt op 1 november 2016...

Jaarcongres mkb-adviseurs wordt Goudse University

Jaarcongres mkb-adviseurs wordt Goudse University

Op 29 september houdt De Goudse haar jaarlijkse congres voor mkb-adviseurs. Onder de naam Goudse University krijgt het congres een nieuwe opzet, waarbij de adviseurs...

Goudse roept inkomensadviseurs op kansen te grijpen

Goudse roept inkomensadviseurs op kansen te grijpen

De Goudse roept het intermeidiair in actie te komen op de markt voor het eigenrisicodragerschap voor WGA en Ziektewet. "Actief handelen is belangrijker dan...

Vvp organiseert kennisevent voor inkomensadviseurs

Vvp organiseert kennisevent voor inkomensadviseurs

VVP organiseert samen met De Goudse en Movir op donderdagmiddag 2 juni het kennis- en inspiratie event Inkomen. Inkomensdviseurs worden in één middag...