Lange rentevast periode wint aan populariteit

DNB (Gebouw)

In maart 2016 koos de meerderheid van de Nederlandse huishoudens (52%) bij een nieuwe hypotheek voor een rentevaste periode tussen de vijf en tien jaar. Een op de vijf woningconsumenten gaf de voorkeur aan een rentevaste periode van langer dan tien jaar. De rest van de nieuwe hypotheken werd afgesloten met een rentevaste periode tot één jaar (15%) of tussen de één en vijf jaar (12,5%). Aldus DNB in een statistisch nieuwsbericht.

De langere rentevast periodes winnen in ons land pas de laatste tijd aan populariteit. Anders dan in Nederland kiest bijna de helft van de huishoudens in het eurogebied in 2015 voor een rentevaste periode van tien jaar of langer (47%). 22 procent had de voorkeur voor een rentevaste periode tussen de vijf en tien jaar. Tien procent koos voor een rentevastperiode tussen de één en vijf jaar en 21 procent voor een rentevastperiode tot één jaar.

In het eurogebied lag de gemiddelde rente voor een nieuwe woninghypotheek in februari 2016 op 2,22 procent, zo’n 55 basispunten lager dan in Nederland (2,77%). DNB constateert wel dat Nederland en het eurogebied wat betreft de rente voor een nieuwe woninghypotheek met een langere looptijd dichter bij elkaar komen te liggen. Waar de rente voor een rentevaste periode van langer dan tien jaar in februari 2014 in het eurogebied nog gemiddeld 1,4 procentpunt lager lag dan in Nederland, is dit verschil in februari 2016 nog 0,8 procentpunt. Net als de voorkeur voor langere rentevaste perioden, komt ook de rente voor langere rentevaste perioden in Nederland steeds dichterbij die in het eurogebied.

Lees meer over
Sparen minder populair

Sparen minder populair

Nederlanders spaarden het afgelopen jaar heel wat minder fanatiek dan in 2016. De netto inleg bedroeg vorig jaar 300 miljoen euro, dat was in 2016 nog 2 miljard...

Scheringa wil DNB onder ede verhoren

Scheringa wil DNB onder ede verhoren

Dirk Scheringa geeft zich niet gewonnen. Drie jaar lang is hij met een advocatenteam bezig geweest met het verzamelen van alle feiten rond het faillissement van...

DNB: markt motor WA-verzekeringen verder verslechterd

DNB: markt motor WA-verzekeringen verder verslechterd

De resultaten op motor WA-verzekeringen zijn nog verder verslechterd, zo blijkt uit de jaarlijkse uitvraag onder verzekeraars van DNB.  Ondanks pogingen van...

"Verlaag rentes aflossingsvrije hypotheken"

"Verlaag rentes aflossingsvrije hypotheken"

DNB-president Klaas Knot kocht in 2013 een huis voor 947.500 euro en sloot er een hypotheek voor af van 1,2 miljoen euro, terwijl het de regel was dat banken niet...

DNB-dwangsom van 50.000 euro voor adviseur Van der Leij

DNB-dwangsom van 50.000 euro voor adviseur Van der Leij

DNB heeft een last onder dwangsom opgelegd van 50.000 euro aan Govert van der Leij. Van der Leij is eerder ook door de AFM al op de vingers getikt. Van der Leij...

Financiën moet beter en vaker toezicht houden op DNB

Financiën moet beter en vaker toezicht houden op DNB

De Algemene Rekenkamer vindt dat de minister van Financiën vaker en beter toezicht moet houden op DNB als toezichthouder van banken. De Rekenkamer: "Aan de...