Levenbedrijf de Goudse staat niet te koop

Michel Lamie 2015

De Goudse wil zich "op termijn" terugtrekken uit individuele levensverzekeringen om alle kapitaal en aandacht te kunnen richten op schadeverzekeringen voor het mkb. Dit zegt bestuursvoorzitter Michel Lamie in een interview met het Financieele Dagblad. Het levenbedrijf staat echter niet te koop.

De Goudse reageert hiermee op het zeer sombere toekomstperspectief voor individuele levenpolissen. Onmiddellijke verkoop van de levenportefeuille is geen optie voor de verzekeraar. "De komende jaren gaat het volume bij ons dalen, maar omdat we nog een relatief groot levenbedrijf hebben, kunnen we het voorlopig op ons eigen boek houden", zegt Lamie. De Goudse kijkt wel naar alternatieven waarbij de hele levenpoot aan een derde partij wordt overgedaan. "Stel dat er een partij komt in de markt die outsourcing van dit boek mogelijk maakt, dan zou dat voor de markt een oplossing zijn."
Waar grotere verzekeraars inzetten op groei in collectieve pensioenvoorzieningen, is dit volgens Lamie geen optie voor De Goudse. "De uitvoeringskosten die je bij de klant in rekening kunt brengen, zijn de afgelopen jaren zeer fors gedaald. Denk aan een factor twee of drie. Voor een bedrijf met onze omvang is dat niet aantrekkelijk."

 

Aantrekkelijke winstbijdrage

Er is nog een reden om de levenpoot niet in één keer te verkopen. Hoewel de schadepoot van de Goudse groeit en de levenpoot krimpt, levert het levenbedrijf nog altijd de grootste winstbijdrage. De verzekeraar gebruikt de winst van Leven voor de uitbouw van het schadebedrijf. "De winstbijdrage is aantrekkelijk, dus zo draagt Leven bij aan de strategie van het bedrijf", aldus Lamie.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Premie gaat voor veel verzuimrelaties De Goudse omhoog

Premie gaat voor veel verzuimrelaties De Goudse omhoog

Vorig jaar heeft De Goudse haar Verzuimverzekering vernieuwd voor nieuwe polissen. Per 1 januari 2019 gelden de nieuwe voorwaarden en tarieven ook voor alle overige...

De Goudse eerste professionele investeerder op Rabo&Co

De Goudse eerste professionele investeerder op Rabo&Co

De Goudse Verzekeringen stelt als eerste professionele investeerder geld beschikbaar op Rabo&Co. Het gaat om een bedrag van 20 miljoen euro, waarmee De Goudse...

Goudse founding partner Grow Impact

Goudse founding partner Grow Impact

De Goudse is founding partner geworden van Grow Impact, een initiatief van Social Enterprise NL en GrowthClass. Sociaal ondernemers worden met een opleidingsprogramma...

Henk Raué voorzitter RvC De Goudse

Henk Raué voorzitter RvC De Goudse

Henk Raué is Maarten Dijkshoorn opgevolgd als voorzitter van de Raad van Commissarissen van De Goudse. Dijkshoorn heeft na acht jaar afscheid genomen....

De Goudse trots op autonome groei

De Goudse trots op autonome groei

De Goudse heeft in 2017 in alle kernsegmenten groei geboekt. Het resultaat steeg van 33,3 naar 34,4 miljoen euro. De omzet steeg van 532 naar 571 miljoen euro en...

Geert Bouwmeester beëdigd tot Ere Waegemeester

Geert Bouwmeester beëdigd tot Ere Waegemeester

Geert Bouwmeester, bestuursvoorzitter van De Goudse, is tijdens de opening van het Kaasseizoen toegetreden tot het Gilde der Ere Waegemeesters. De beëdiging...