Martin Koot likes & unlikes

Martin Koot 640

"Doorloopprovisie op schadeportefeuilles zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn." Aldus Martin Koot (MoneyView) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

 “Het speelveld verandert, het spel en de spelers onvermijdelijk ook. Die dynamiek krijgt van mij een dikke vette ‘like’!”

Wat kan er beter in de financiële sector?

“We leven in een dynamische tijd, zowel zakelijk als in de ‘normale’ wereld. Er verandert veel, soms traag en bijna niet zichtbaar, soms met een aan het licht grenzende snelheid. Eén ding is zeker: niets is meer zeker.

 “Een oude zekerheid waarvan je kunt voorspellen dat die gaat verdwijnen is de vanzelfsprekendheid van doorloopprovisie op schadeportefeuilles, voor veel assurantiekantoren dé kurk waar financieel op gedreven wordt. Die kurk zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn. Een verandering als bij toverslag, als de politiek gaat besluiten dat deze provisies actief transparant gemaakt moeten worden. Met een effect dat zich in slow-motion gaat voltrekken.

“Wie de tijdgeest een beetje begrijpt en de manoeuvres in en rond de Tweede Kamer volgt, kan dit zien aankomen. Waar ik mij op verheug, los van alle argumenten voor en tegen, is dat dit het ondernemerschap in de assurantiebranche nog meer zal aanjagen en gaat leiden tot betere, meer concrete en voor de klant begrijpelijke dienstverlening. Dat is goed voor de consument én goed voor de ondernemer in assurantieland. Voor elke onderneming, in welke branche dan ook, geldt dat continuïteit op termijn alleen gewaarborgd kan worden als de geboden diensten voldoende relevant blijven voor de klant.”

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Tim Schoonbergen likes & unlikes

Tim Schoonbergen likes & unlikes

"Veel verzekeringsvormen hebben heel wat meer maatschappelijke relevantie dan allerlei 'hippe' producten/diensten van nog hippere bedrijven met astronomische winstmarges",...

Ivo Valkenburg likes & unlikes

Ivo Valkenburg likes & unlikes

"Het is de hoogste tijd voor herziening van alle vastgelopen elementen in het financiële systeem." Aldus verbinder en auteur Ivo Valkenburg ('Spirit in Finance')...

Gert Vasse likes & unlikes

Gert Vasse likes & unlikes

"De transitie naar meer eenvoudige producten en begrijpelijke taal mag wat mij betreft wel wat sneller gaan." Dat zegt Gert Vasse (director bij Yellowtail) in de...

Ron Bavelaar likes & unlikes

Ron Bavelaar likes & unlikes

"De traditionele levenmarkt ontwikkelt zich onvoldoende, met alle gevolgen van dien." Aldus Ron Bavelaar, directievoorzitter Yarden, in de rubriek Like & Unlike...

Arjen Gielen (NHG) likes & unlikes

Arjen Gielen (NHG) likes & unlikes

“Deze tijd vraagt om meer variatie en maatwerk in woonfinanciering. Dat is mogelijk, maar het gaat niet vanzelf”, stelt Arjen Gielen, directeur van NHG,...

Menno Luiten likes & unlikes

Menno Luiten likes & unlikes

"Er zou meer scheiding moeten komen tussen het aanbieden van hypotheken en het adviseren van hypotheken." Dat stelt commercieel directeur Menno Luiten van MUNT Hypotheken...