Martin Koot likes & unlikes

Martin Koot 640

"Doorloopprovisie op schadeportefeuilles zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn." Aldus Martin Koot (MoneyView) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

 “Het speelveld verandert, het spel en de spelers onvermijdelijk ook. Die dynamiek krijgt van mij een dikke vette ‘like’!”

Wat kan er beter in de financiële sector?

“We leven in een dynamische tijd, zowel zakelijk als in de ‘normale’ wereld. Er verandert veel, soms traag en bijna niet zichtbaar, soms met een aan het licht grenzende snelheid. Eén ding is zeker: niets is meer zeker.

 “Een oude zekerheid waarvan je kunt voorspellen dat die gaat verdwijnen is de vanzelfsprekendheid van doorloopprovisie op schadeportefeuilles, voor veel assurantiekantoren dé kurk waar financieel op gedreven wordt. Die kurk zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn. Een verandering als bij toverslag, als de politiek gaat besluiten dat deze provisies actief transparant gemaakt moeten worden. Met een effect dat zich in slow-motion gaat voltrekken.

“Wie de tijdgeest een beetje begrijpt en de manoeuvres in en rond de Tweede Kamer volgt, kan dit zien aankomen. Waar ik mij op verheug, los van alle argumenten voor en tegen, is dat dit het ondernemerschap in de assurantiebranche nog meer zal aanjagen en gaat leiden tot betere, meer concrete en voor de klant begrijpelijke dienstverlening. Dat is goed voor de consument én goed voor de ondernemer in assurantieland. Voor elke onderneming, in welke branche dan ook, geldt dat continuïteit op termijn alleen gewaarborgd kan worden als de geboden diensten voldoende relevant blijven voor de klant.”

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...