Meer geldverstrekkers maken hypotheek voor flexwerkers mogelijk

Cynthia Tulp 2015

Mensen met een flexibel arbeidscontract kunnen bij verschillende geldverstrekkers een hypotheek aanvragen met de perspectiefverklaring. Ook kunnen zij terecht bij een onafhankelijk adviseur.

Tot voor kort was Obvion de enige partij die flexmedewerkers een hypotheek verstrekte met de perspectiefverklaring, via de Eigen huis hypotheekservice van Vereniging Eigen Huis. De volgende stap is het aansluiten van meerdere uitzendorganisaties, naast Randstad, Tempo-Team en Yacht. Het doel van de initiatiefnemers is om met de perspectiefverklaring een marktstandaard neer te zetten. Inmiddels hebben ABN Amro, Aegon, BLG Wonen, Florius, ING, Rabobank, RegioBank en SNS zich bij het initiatief aangesloten. Ook Stichting Waarborgfonds Eigen Woning (WEW) werkt mee aan de perspectiefverklaring.

Cynthia Tulp van Obvion: "Met het aansluiten van deze geldverstrekkers bij de pilot is weer een cruciale stap gezet richting onze ambitie, namelijk dat zoveel mogelijk consumenten met een flexibel arbeidscontract een huis kunnen kopen. Wij hopen dat alle geldverstrekkers in Nederland zich aansluiten bij ons initiatief."

Nico Stolwijk van VEH: "De hypotheekbranche heeft nu een antwoord op de trend dat steeds meer mensen een flexibel arbeidscontract hebben. Een belangrijke basis voor de marktstandaard waar we naar streven."

December 2013 introduceerden Obvion, Randstad en VEH de perspectiefverklaring, waarmee gekeken wordt naar inkomenszekerheid in plaats van baanzekerheid voor het krijgen van een hypotheek. Bij de perspectiefverklaring zijn de vooruitzichten op werk namelijk bepalend. Voor het verkrijgen van een perspectiefverklaring worden opleiding, werkervaring, competenties, functieniveau, flexibiliteit en de arbeidsmarktsituatie van de medewerker meegewogen. Een persoonlijk gesprek met een intercedent van Randstad, Tempo-Team of Yacht maakt ook onderdeel uit van de verklaring. Juist dat maakt de verklaring extra betrouwbaar.

Lees meer over
Bruggen bouwen naar de samenleving

Bruggen bouwen naar de samenleving

Vier suggesties die de sector gezamenlijk kan oppakken om een brug te slaan naar de samenleving. Dit was het voorstel dat stichting New Financial Forum, Bureau DFO...

Obvion: verleng termijn hypotheekrenteaftrek naar 40 jaar

Obvion: verleng termijn hypotheekrenteaftrek naar 40 jaar

Obvion stelt voor de termijn van de hypotheekrenteaftrek te verlengen van 30 naar 40 jaar. Het is een van de oplossingen die de geldverstrekker aanreikt in een...

Reis naar extreme klantgerichtheid

Reis naar extreme klantgerichtheid

“We hebben niet het zoveelste veranderboek willen schrijven, maar wilden vooral laten zien hoe je als organisatie daadwerkelijk kan veranderen, met alle...

Flexibel werken en  toch een hypotheek

Flexibel werken en toch een hypotheek

De arbeidsmarkt flexibiliseert in hoog tempo, vas-te arbeidscontracten zijn meer uitzondering dan regel. Daarnaast hechten de jongere generaties minder aan een...

Stichting Woekerrente dreigt met miljoenenclaim

Stichting Woekerrente dreigt met miljoenenclaim

Stichitng Woekerrente eist dat huiseigenaren die een te hoge rente hebben betaald voor hun hypotheek hun teveel betaalde rente terugkrijgen. Hypotheekverstrekkers...

Ceo obvion schrijft boek over extreme klantgerichtheid

Ceo obvion schrijft boek over extreme klantgerichtheid

“We hebben niet het zoveelste veranderboek willen schrijven, maar wilden vooral laten zien hoe je als organisatie daadwerkelijk kan veranderen, met alle successen...