Meer geldverstrekkers maken hypotheek voor flexwerkers mogelijk

Cynthia Tulp 2015

Mensen met een flexibel arbeidscontract kunnen bij verschillende geldverstrekkers een hypotheek aanvragen met de perspectiefverklaring. Ook kunnen zij terecht bij een onafhankelijk adviseur.

Tot voor kort was Obvion de enige partij die flexmedewerkers een hypotheek verstrekte met de perspectiefverklaring, via de Eigen huis hypotheekservice van Vereniging Eigen Huis. De volgende stap is het aansluiten van meerdere uitzendorganisaties, naast Randstad, Tempo-Team en Yacht. Het doel van de initiatiefnemers is om met de perspectiefverklaring een marktstandaard neer te zetten. Inmiddels hebben ABN Amro, Aegon, BLG Wonen, Florius, ING, Rabobank, RegioBank en SNS zich bij het initiatief aangesloten. Ook Stichting Waarborgfonds Eigen Woning (WEW) werkt mee aan de perspectiefverklaring.

Cynthia Tulp van Obvion: "Met het aansluiten van deze geldverstrekkers bij de pilot is weer een cruciale stap gezet richting onze ambitie, namelijk dat zoveel mogelijk consumenten met een flexibel arbeidscontract een huis kunnen kopen. Wij hopen dat alle geldverstrekkers in Nederland zich aansluiten bij ons initiatief."

Nico Stolwijk van VEH: "De hypotheekbranche heeft nu een antwoord op de trend dat steeds meer mensen een flexibel arbeidscontract hebben. Een belangrijke basis voor de marktstandaard waar we naar streven."

December 2013 introduceerden Obvion, Randstad en VEH de perspectiefverklaring, waarmee gekeken wordt naar inkomenszekerheid in plaats van baanzekerheid voor het krijgen van een hypotheek. Bij de perspectiefverklaring zijn de vooruitzichten op werk namelijk bepalend. Voor het verkrijgen van een perspectiefverklaring worden opleiding, werkervaring, competenties, functieniveau, flexibiliteit en de arbeidsmarktsituatie van de medewerker meegewogen. Een persoonlijk gesprek met een intercedent van Randstad, Tempo-Team of Yacht maakt ook onderdeel uit van de verklaring. Juist dat maakt de verklaring extra betrouwbaar.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Aflossingsvrije hypotheek zorgelijk voor 200.000 huiseigenaren

Aflossingsvrije hypotheek zorgelijk voor 200.000 huiseigenaren

Voor 200.000 huiseigenaren met een aflossingsvrije hypotheek dreigen de maandlasten onbetaalbaar te worden als hun inkomen, bijvoorbeeld door pensionering, in de...

VEH: "Schrap bankkosten bij aanpassen aflossingsvrije hypotheek"

VEH: "Schrap bankkosten bij aanpassen aflossingsvrije hypotheek"

Vereniging Eigen Huis roept banken op om geen kosten in rekening te brengen wanneer klanten tijdens de ‘Aflossingsblij’ campagne van banken hun aflossingsvrije...

Consumentenbond en VEH: "Banken, volg voorbeeld Volksbank"

Consumentenbond en VEH: "Banken, volg voorbeeld Volksbank"

Geldverstrekkers die hun klanten voor 14 juli 2016 een te hoge boeterente hebben berekend bij het oversluiten van een hypotheek zouden het voorbeeld van de Volksbank...

Obvion verruimt mandaat acceptanten

Obvion verruimt mandaat acceptanten

Obvion past haar kredietacceptatiebeleid aan en verruimt het mandaat van haar acceptanten. Daarnaast verhoogt zij de frequentie waarin de Kredietcommissie overleg...

Helft geldverstrekkers frustreert energiebesparing

Helft geldverstrekkers frustreert energiebesparing

Huizenkopers krijgen bij een kwart van de geldverstrekkers ‘nee’ te horen als ze de wettelijk toegestane 106 procent willen lenen om hun nieuwe woning...

Kifid: Obvion moet verzoek om ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid honoreren

Kifid: Obvion moet verzoek om ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid honoreren

In bijzondere omstandigheden mag een bank een verzoek om een ex-partner uit de hoofdelijke aansprakelijkheid te ontslaan niet weigeren. In uitspraak 2018-394 stelt...