Meer geldverstrekkers maken hypotheek voor flexwerkers mogelijk

Cynthia Tulp 2015

Mensen met een flexibel arbeidscontract kunnen bij verschillende geldverstrekkers een hypotheek aanvragen met de perspectiefverklaring. Ook kunnen zij terecht bij een onafhankelijk adviseur.

Tot voor kort was Obvion de enige partij die flexmedewerkers een hypotheek verstrekte met de perspectiefverklaring, via de Eigen huis hypotheekservice van Vereniging Eigen Huis. De volgende stap is het aansluiten van meerdere uitzendorganisaties, naast Randstad, Tempo-Team en Yacht. Het doel van de initiatiefnemers is om met de perspectiefverklaring een marktstandaard neer te zetten. Inmiddels hebben ABN Amro, Aegon, BLG Wonen, Florius, ING, Rabobank, RegioBank en SNS zich bij het initiatief aangesloten. Ook Stichting Waarborgfonds Eigen Woning (WEW) werkt mee aan de perspectiefverklaring.

Cynthia Tulp van Obvion: "Met het aansluiten van deze geldverstrekkers bij de pilot is weer een cruciale stap gezet richting onze ambitie, namelijk dat zoveel mogelijk consumenten met een flexibel arbeidscontract een huis kunnen kopen. Wij hopen dat alle geldverstrekkers in Nederland zich aansluiten bij ons initiatief."

Nico Stolwijk van VEH: "De hypotheekbranche heeft nu een antwoord op de trend dat steeds meer mensen een flexibel arbeidscontract hebben. Een belangrijke basis voor de marktstandaard waar we naar streven."

December 2013 introduceerden Obvion, Randstad en VEH de perspectiefverklaring, waarmee gekeken wordt naar inkomenszekerheid in plaats van baanzekerheid voor het krijgen van een hypotheek. Bij de perspectiefverklaring zijn de vooruitzichten op werk namelijk bepalend. Voor het verkrijgen van een perspectiefverklaring worden opleiding, werkervaring, competenties, functieniveau, flexibiliteit en de arbeidsmarktsituatie van de medewerker meegewogen. Een persoonlijk gesprek met een intercedent van Randstad, Tempo-Team of Yacht maakt ook onderdeel uit van de verklaring. Juist dat maakt de verklaring extra betrouwbaar.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Obvion, Tulp en NN in zee met Independer

Ook Obvion, Tulp en Nationale-Nederlanden zijn in zee gegaan met Independer, dat nu met 23 partijen samenwerkt. Marga Lankreijer-Kos (manager Hypotheken): “Het...

Obvion: doelmatiger proces van offreren tot bindend aanbod

Obvion: doelmatiger proces van offreren tot bindend aanbod

Obvion neemt sinds kort vóór het uitbrengen van het renteaanbod (indien nodig) contact op met de adviseur om de situatie van de klant goed in beeld...

Antony de Beijer CRO Obvion Hypotheken

Antony de Beijer CRO Obvion Hypotheken

Antony de Beijer is benoemd tot Chief Risk Officer (CRO) binnen Obvion Hypotheken. De Beijer (53) werkte eerder bij de Rabobank, waar hij meerdere posities uitoefende...

Bronzwaer vertrekt bij Obvion Treasury

Bronzwaer vertrekt bij Obvion Treasury

Max Bronzwaer, directeur en Treasurer van Obvion, draagt per 1 augustus 2018 de leiding van Obvion Treasury over aan Rachelle Rijk, nu nog Hoofd Balance Sheet Management...

Peter Dijks opvolger Cynthia Tulp bij Obvion

Peter Dijks opvolger Cynthia Tulp bij Obvion

Peter Dijks (51) volgt met ingang van 1 mei 2018 Cynthia Tulp op als Chief Commercial Officer bij Obvion. Dijks is net zoals de nieuwe ceo van Obvion, Carlo van...

Weg met regels, ga voor de klant

Weg met regels, ga voor de klant

“Kunstmatige intelligentie is de volgende aardverschuiving, groter dan de introductie van e-mail of IPhone. En ook nu kan niemand nog overzien hoe die aardverschuiving...