Meer geldverstrekkers verlagen rente

Huis te koop (aangekocht) 2018 TB

De Hypotheekshop sluit niet uit dat meer geldverstrekkers de komende tijd de rentetarieven verlagen. De adviesketen: "Vorige week verlaagden diverse geldverstrekkers hun rentetarieven, waaronder grote aanbieders als SNS Bank en NN. Eerder pasten ook ABN Amro, NIBC en Obvion hun tarieven naar beneden aan. ING beëindigde haar renteactie op 20 jaar vast. Met name de populaire 10 en 20 jaar vast tarieven zijn de laatste weken gedaald. Juni is historisch gezien de drukste hypotheekmaand van het voorseizoen, dat bleek ook uit het hoge aantal hypotheekaanvragen (bijna 8.700) dat vorige week werd ingediend. Wellicht dat de komende tijd daarom meer geldverstrekkers de rentetarieven zullen gaan verlagen."

'Looptijdrente'

De Hypotheekshop schrijft verder dat 'looptijdrente' de standaard is geworden: "Onlangs maakte NN bekend dat het vanaf eind 2018 tijdens de rentevaste periode automatisch de risico-opslag in de hypotheekrente zal gaan aanpassen. Dit geldt niet alleen door daling van het hypotheekbedrag door (annuïtaire) aflossing, maar ook door een hogere waarde in de spaarpolis of door stijging van de woningwaarde. Tevens wordt het aantal tariefklassen uitgebreid. Hiermee volgt NN de trend in de markt, die recent ook door Merius en Triodos werd opgevolgd, waardoor de consument over de hele looptijd flink minder rente gaat betalen. Aangezien een aantal andere geldverstrekkers deze voorwaarde binnenkort gaat introduceren, is het bieden van ‘looptijdrente’ in relatief korte tijd de standaard in de markt geworden. Voor geldverstrekkers met een grote portefeuille met bestaande klanten is deze voorwaarde echter een kostbare zaak. Aanbieders hebben met looptijdrente overigens niet de mogelijkheid om de risico-opslag tijdens de rentevaste periode te verhogen, bijvoorbeeld omdat de woning in waarde is gedaald."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018

Hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018

Renteverhogingen zorgden de voobije week voor het hoogste weekaantal hypotheekaanvragen in 2018, aldus De Hypotheekshop. De adviesketen: "Op Reaal, Philips, Triodos...

Wanneer gaan we de hypotheekrente weer korter vastzetten?

Wanneer gaan we de hypotheekrente weer korter vastzetten?

Wanneer gaan we de hypotheekrente weer korter vastzetten? Die vraagt stelt De Hypotheekshop. De adviesketen: "Door de lage rentestand zijn veel consumenten de hypotheekrente...

Gemiddelde hypotheekrente gezakt naar 2,4 procent

Gemiddelde hypotheekrente gezakt naar 2,4 procent

Hoewel de hypotheekrente al drie jaar historisch laag is te noemen, is deze in 2018 toch echt het allerlaagst. Dat blijkt volgens De Hypotheekshop uit de gemiddelde...

Conclusies DNB gaan niet voor de hele hypotheekmarkt op

Conclusies DNB gaan niet voor de hele hypotheekmarkt op

Met name de langere hypotheekrentes en de tarieven zonder NHG zijn wel degelijk gedaald. Dat stelt De Hypotheekshop in reactie op recente DNB-conclusies.  De...

Kwart nieuw afgesloten hypotheken heeft rente die langer vaststaat dan 10 jaar

Kwart nieuw afgesloten hypotheken heeft rente die langer vaststaat dan 10 jaar

Nederlandse huishoudens (bestaande uit particulieren, inclusief eenmanszaken en samenwerkingsverbanden) zijn recent hun hypotheekrente voor een langere periode gaan...

Hypotheekrente bereikt opnieuw laagterecord

Hypotheekrente bereikt opnieuw laagterecord

"Op dit moment staan maar liefst 5 van de 10 gemiddelde hypotheekrentes die wij monitoren (variabel, 5, 10, 20 en 30 jaar vast; met en zonder NHG) op de laagste...