Meer geldverstrekkers verlagen rente

Huis te koop (aangekocht) 2018 TB

De Hypotheekshop sluit niet uit dat meer geldverstrekkers de komende tijd de rentetarieven verlagen. De adviesketen: "Vorige week verlaagden diverse geldverstrekkers hun rentetarieven, waaronder grote aanbieders als SNS Bank en NN. Eerder pasten ook ABN Amro, NIBC en Obvion hun tarieven naar beneden aan. ING beëindigde haar renteactie op 20 jaar vast. Met name de populaire 10 en 20 jaar vast tarieven zijn de laatste weken gedaald. Juni is historisch gezien de drukste hypotheekmaand van het voorseizoen, dat bleek ook uit het hoge aantal hypotheekaanvragen (bijna 8.700) dat vorige week werd ingediend. Wellicht dat de komende tijd daarom meer geldverstrekkers de rentetarieven zullen gaan verlagen."

'Looptijdrente'

De Hypotheekshop schrijft verder dat 'looptijdrente' de standaard is geworden: "Onlangs maakte NN bekend dat het vanaf eind 2018 tijdens de rentevaste periode automatisch de risico-opslag in de hypotheekrente zal gaan aanpassen. Dit geldt niet alleen door daling van het hypotheekbedrag door (annuïtaire) aflossing, maar ook door een hogere waarde in de spaarpolis of door stijging van de woningwaarde. Tevens wordt het aantal tariefklassen uitgebreid. Hiermee volgt NN de trend in de markt, die recent ook door Merius en Triodos werd opgevolgd, waardoor de consument over de hele looptijd flink minder rente gaat betalen. Aangezien een aantal andere geldverstrekkers deze voorwaarde binnenkort gaat introduceren, is het bieden van ‘looptijdrente’ in relatief korte tijd de standaard in de markt geworden. Voor geldverstrekkers met een grote portefeuille met bestaande klanten is deze voorwaarde echter een kostbare zaak. Aanbieders hebben met looptijdrente overigens niet de mogelijkheid om de risico-opslag tijdens de rentevaste periode te verhogen, bijvoorbeeld omdat de woning in waarde is gedaald."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
"Langlopende hypotheekrente zal licht stijgen"

"Langlopende hypotheekrente zal licht stijgen"

De langlopende hypotheekrente zal licht stijgen, de kortlopende hypotheekrente blijft gelijk. Dat voorspellen de financiële experts van De Hypotheker.  "De...

NN verlaagt hypotheekrente automatisch bij aflossing

NN verlaagt hypotheekrente automatisch bij aflossing

Nationale-Nederlanden Bank gaat de hypotheekrente automatisch verlagen wanneer een klant, door aflossingen, in aanmerking komt voor een lagere risico-opslag. Daarnaast...

Focus geldverstrekkers op lagere tariefklassen neemt toe

Focus geldverstrekkers op lagere tariefklassen neemt toe

Een opvallende trend die de laatste weken zichtbaar is, aldus De Hypotheekshop, "is de toegenomen focus van geldverstrekkers als Merius, Syntrus, de labels van Hypotrust...

Verdere daling hypotheekrente voorlopig onwaarschijnlijk

Verdere daling hypotheekrente voorlopig onwaarschijnlijk

De gemiddelde rentemarge - het deel van de hypotheekrente van waaruit geldverstrekkers de kosten en winst betalen - bevindt zich al enkele weken op een erg laag...

Aandeel 12 en 15 jaar vast toegenomen

Aandeel 12 en 15 jaar vast toegenomen

Volgens De Hypotheekshop is het aandeel van 12 en 15 jaar vast in april toegenomen. "Waar 10, 20 en 30 jaar vast nog steeds de klok slaan, proberen ING en Rabobank...

Tijdelijke renteacties in opmars

Tijdelijke renteacties in opmars

"Na eerder NN en ING, maakten Rabobank en wederom ING tijdelijke renteacties bekend. Dit lijkt een nieuwe trend te zijn", meent De Hypotheekshop in haar overzicht...