Minister wil geen wettelijke verplichting om woekerpolisschikkingen openbaar te maken

Ministerie van Financiën

Verzekeraars worden niet wettelijk verplicht om schikkingen en berekeningen in de woekerpolisaffaire openbaar te maken. Aldus minister Dijsselbloem woensdag in de Tweede Kamer in reactie op een motie van de Kamerleden Ronnes (CDA) en Koolmees (D66). Dijsselbloem zei verder de AFM de opdracht te zullen geven uit te zoeken om hoeveel niet-opbouwende polissen het nog gaat.

Dijsselbloem zei er op te vertrouwen dat verzekeraars hun toezegging gestand doen open te zijn over schikkingen. Hij voelt zich niet geroepen om nu alweer met de verzekeraars rond de tafel te gaan zitten over deze kwestie. "Het moet geen continu praatcircus worden. Verzekeraars hebben constructief gereageerd, ze willen van de sfeer van geheimhouding en geheimzinnigheid af. Geef ze de kans." De minister weigerde een termijn te noemen waarop hij eventueel wel weer met de verzekeraars in gesprek gaat als ze hun toezeggingen niet nakomen. Dijsselbloem benadrukte overigens dat hij openheid ook niet kán afdwingen, omdat het immers om privaatrechtelijke overeenkomsten gaat.

Merkies (SP) vroeg de minister opnieuw om een opgave van het aantal niet-opbouwende polissen waar het in de woekerpolisaffaire nog om gaat. Dijsselbloem moest het antwoord schuldig blijven. Hij zei dat hij de AFM zal verzoeken om dit bij de maatschappijen uit te vragen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Minister duldt geen kritiek op Kifid

Minister duldt geen kritiek op Kifid

 Minister Dijsselbloem vindt dat Kifid prima functioneert, blijkt nog eens uit zijn antwoorden in schriftelijk overleg met de Tweede Kamer. Alle kritische vragen...

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Het consumentenprogramma Radar wekte volgens minister Dijsselbloem een verkeerde indruk bij een onderzoek dat werd gepresenteerd in het kader van de boeterente-discussie....

Minister grijpt niet in bij uitvoering leidraad

Minister grijpt niet in bij uitvoering leidraad

"De kredietverstrekkers hebben zich gecommitteerd aan de leidraad van de AFM en ik heb geen aanleiding om hier op dit moment aan te twijfelen." Dat stelt...

"Geen problemen bij geautomatiseerd advies"

"Geen problemen bij geautomatiseerd advies"

Minister Dijsselbloem vindt het niet nodig nadere regels te stellen aan geautomatiseerd advies. Dat schrijft hij in antwoord op vragen uit de Vaste Kamercommissie...

Dijsselbloem: "ik kan kredietaanbieders niet dwingen"

Dijsselbloem: "ik kan kredietaanbieders niet dwingen"

Minister Dijsselbloem van Financiën schrijft geldverstrekkers niet te kunnen dwingen ook de mensen te compenseren die voor de inwerkingtreding van de Europese...

Dijsselbloem schiet alternatief Graafsma voor Wabeke-aanbeveling af

Dijsselbloem schiet alternatief Graafsma voor Wabeke-aanbeveling af

Minister Dijsselbloem van Financiën heeft een door René Graafsma voorgesteld alternatief voor de Wabeke-aanbeveling inzake woekerpolissen afgeschoten....