Minister wil geen wettelijke verplichting om woekerpolisschikkingen openbaar te maken

Ministerie van Financiën

Verzekeraars worden niet wettelijk verplicht om schikkingen en berekeningen in de woekerpolisaffaire openbaar te maken. Aldus minister Dijsselbloem woensdag in de Tweede Kamer in reactie op een motie van de Kamerleden Ronnes (CDA) en Koolmees (D66). Dijsselbloem zei verder de AFM de opdracht te zullen geven uit te zoeken om hoeveel niet-opbouwende polissen het nog gaat.

Dijsselbloem zei er op te vertrouwen dat verzekeraars hun toezegging gestand doen open te zijn over schikkingen. Hij voelt zich niet geroepen om nu alweer met de verzekeraars rond de tafel te gaan zitten over deze kwestie. "Het moet geen continu praatcircus worden. Verzekeraars hebben constructief gereageerd, ze willen van de sfeer van geheimhouding en geheimzinnigheid af. Geef ze de kans." De minister weigerde een termijn te noemen waarop hij eventueel wel weer met de verzekeraars in gesprek gaat als ze hun toezeggingen niet nakomen. Dijsselbloem benadrukte overigens dat hij openheid ook niet kán afdwingen, omdat het immers om privaatrechtelijke overeenkomsten gaat.

Merkies (SP) vroeg de minister opnieuw om een opgave van het aantal niet-opbouwende polissen waar het in de woekerpolisaffaire nog om gaat. Dijsselbloem moest het antwoord schuldig blijven. Hij zei dat hij de AFM zal verzoeken om dit bij de maatschappijen uit te vragen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

Graafsma: "Wikkel woekerpolissen af volgens 'Allianz-regeling'"

René Graafsma roept de Tweede Kamer op om zijn zogeheten 'Allianz-regeling' over te nemen voor de afwikkeling van het slepende woekerpolisdossier. Graafsma...

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

NN betaalt in slepende woekerpoliszaak

De Commissie van Beroep van Kifid ziet geen grond de procedure tussen een woekerpolishouder en NN voort te zetten. Daarmee lijkt een eind gekomen aan een van de...

Hof: "Zeer hoge provisie voor enkel invullen aanvraagformulier"

Hof: "Zeer hoge provisie voor enkel invullen aanvraagformulier"

"De stelling van verzekeraars dat bij het afsluiten van woekerpolissen kosten niet gespecificeerd hoefden te worden en dat kon worden volstaan met een rekenvoorbeeld,...

Minister duldt geen kritiek op Kifid

Minister duldt geen kritiek op Kifid

 Minister Dijsselbloem vindt dat Kifid prima functioneert, blijkt nog eens uit zijn antwoorden in schriftelijk overleg met de Tweede Kamer. Alle kritische vragen...

Minister grijpt niet in bij uitvoering leidraad

Minister grijpt niet in bij uitvoering leidraad

"De kredietverstrekkers hebben zich gecommitteerd aan de leidraad van de AFM en ik heb geen aanleiding om hier op dit moment aan te twijfelen." Dat stelt...

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Het consumentenprogramma Radar wekte volgens minister Dijsselbloem een verkeerde indruk bij een onderzoek dat werd gepresenteerd in het kader van de boeterente-discussie....