Minister wil werelddekking zorg schrappen

Edith Schippers

Minister Schippers van Volksgezondheid zal volgende maand voorstellen doen om de werelddekking uit het basispakket te halen, zo meldt de NOS.

Dit betekent dat vakantiegangers die buiten Europa reizen een aparte ziektekostenverzekering zullen moeten gaan afsluiten. Volgens de NOS wil de minister op deze manier jaarlijkst 60 miljoen euro bezuiniggen op de zorgkosten in het buitenland. Het wetsvoorstel zal in september naar de Tweede Kamer worden gestuurd.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jeffrey Leichel - 4 augustus 2013

@ Nico Deze plannen zijn het directe gevolg van een uitsluitende focus van dit kabinet om overal op kosten te besparen (zonder echt te willen ingrijpen in eigen organisatie). Het is korte termijn politiek en de markt lost het maar op. De eenzijdigheid van dit kabinet begint redelijk bizarre vormen aan te nemen. Wat moet je nu doen aan een kabinet dat doof en blind is voor het volk en ondernemers?

Nico van Koesveld - 4 augustus 2013

Eigenlijk is er niet zoveel verschil met de dictaturen in de Islamitische landen waar de opstanden al geweest zijn. Zelfingenomen politici die nergens naar luisteren en het land naar de bliksem helpen ondanks de waarschuwingen van economen. Dus volksopstand?;) PVDA EN VVD in gevangenis, geen herkansing meer:) Oh ja, per vier jaar kregen we een nieuwe kans, maar dan wel weer met dezelfde ambtenaren op de achtergrond die niet open staan voor vernieuwing. Tja blijft lastig. Misschien moeten we weer eens wat meer gaan frauderen met overheidsbelangen ofwel opkomen voor je eigen belangen? T'is maar een idee, ook uit de zuidelijke landen.

Nico van Koesveld - 3 augustus 2013

Wat een simpele en uiterst naïeve gedachte van deze onkundige minister uit het meest domme kabinet ooit van ons land. Zucht, dus eigenlijk moeten we binnen de Eurozone op vakantie gaan, lijkt het op. Wanneer komt het volk in opstand tegen zoveel zinloze maatregelen?

Ard Op 't Landt - 2 augustus 2013

Kun je je zorgverzekering (bij FBTO) dan ook "uit" zetten als je buiten Europa op vakantie gaat?

Lees meer over
Zorgcollectief FNV/Menzis stopt per 1 januari

Zorgcollectief FNV/Menzis stopt per 1 januari

Na dertien jaar komt er per 1 januari een einde aan de samenwerking tussen de FNV en Menzis in het Zorgcollectief FNV/Menzis.  De FNV: "Menzis heeft laten...

Eigen risico blijft komende jaren gelijk

Eigen risico blijft komende jaren gelijk

Het eigen risico bij de zorgverzekering wordt de komende jaren bevroren op 385 euro. De Eerste Kamer heeft ingestemd met het wetsvoorstel dat dit regelt. De...

DSW-premie lager dan verwachting kabinet

DSW-premie lager dan verwachting kabinet

De premie voor DSW-verzekerden stijgt met 4,50 euro tot 112 euro per maand in 2019. De jaarpremie van DSW is 88 euro lager dan de verwachting (1.432 euro) in de...

Zorgstelsel werkt vrij goed, maar niet zoals voorzien

Zorgstelsel werkt vrij goed, maar niet zoals voorzien

Het nieuwe zorgstelsel dat in 2016 in Nederland werd geïntroduceerd, presteert vooral goed als het gaat om de toegankelijkheid van de zorg. Het is echter lastig...

Werkelijke zorgpremie vaak lager dan voorspelde

Werkelijke zorgpremie vaak lager dan voorspelde

De werkelijke gemiddelde nominale zorgpremie kwam de voorbije jaren doorgaans lager uit dan de voorspelde premie. Dat is te zien in een staatje dat Independer heeft...

Kabinet bemoeit zich niet met collectieve gemeentepolissen zorg

Kabinet bemoeit zich niet met collectieve gemeentepolissen zorg

Het kabinet gaat zich niet bemoeien met het opzeggen door zorgverzekeraars van collectieve gemeentepolissen voor sociale minima. Dat is duidelijk uit het antwoord...