Munt faciliteert energiebesparende maatregelen ook voor bestaande klanten

Zonnepanelen via Pixabay

Munt Hypotheken faciliteert vanaf nu energiebesparende maatregelen voor nieuwe, maar ook bestaande klanten. Uit onderzoek blijkt namelijk dat woningeigenaren pas na anderhalf jaar hun woning willen verduurzamen. “Bij het regelen van de hypotheek of tijdens de verhuizing hebben consumenten immers vaak al genoeg aan hun hoofd. Na gemiddeld anderhalf jaar is er wel ruimte om eens goed na te denken over manieren waarop de woning energiebesparender kan worden", aldus Menno Luiten, commercieel directeur bij Munt.

Stappenplan voor verduurzaming woning

Vanaf nu kunnen klanten van Munt voor de verduurzaming van hun nieuwe woning niet alleen tot 106 procent van de koopwaarde van hun huis lenen. Ook krijgen zowel klant als adviseur een stappenplan, zodat ze gestructureerd aan de slag kunnen met energiebesparende maatregelen.

Luiten: “Leent de klant al maximaal bij Munt? Dan wordt er, net als bij nieuwe klanten, tot 9.000 euro buiten de inkomenstoets gehouden. Dit bedrag kunnen onze klanten in elk geval ‘extra’ lenen, zolang het maar besteed wordt aan energiebesparende maatregelen in en rondom de koopwoning.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
bijBouwe integreert duurzame huisscan HomeQgo

bijBouwe integreert duurzame huisscan HomeQgo

bijBouwe gaat samenwerken met het innovatieve HomeQgo om de verduurzaming van woningen toegankelijk en betaalbaar te maken. bijBouwe heeft de HomeQgo duurzame huisscan...

Gebouwgebonden financiering

Gebouwgebonden financiering

"Woonwaard garandeert opkoop van de woning met overname van de gebouwgebonden financiering als de woning bij verkoop niet courant blijkt te zijn." Dat schrijft minister...

Financieringspropositie voor versneld verduurzamen openbare gebouwen

Financieringspropositie voor versneld verduurzamen openbare gebouwen

BNG Bank, NN Group en Bewust Investeren hebben een speciale financieringspropositie ontwikkeld voor het versneld verduurzamen van scholen, gemeentehuizen en andere...

Triodos Bank stimuleert verduurzaming bestaande woningen

Triodos Bank stimuleert verduurzaming bestaande woningen

Triodos Bank verlaagt voortaan de hypotheekrente zodra de woningbezitter energiebesparende maatregelen heeft getroffen. De bank biedt een speciale energiebespaarlening...

Obvion: extra ruimte voor verduurzaming woning

Obvion: extra ruimte voor verduurzaming woning

Obvion is blij met de komst van het nationaal Energiebespaarfonds en de plannen voor het energieneutraal maken van 100.000 woningen. Als eerste hypotheekverstrekker...