Neem je eigen afslag

Max Wohlgemuth Kitslaar

Elke reis begint met de eerste meters. Dat geldt ook de reis naar een betere wereld of nieuwe economie. En de stappen hoeven heus niet zo groot te zijn als de motorreis van 17.000 kilometer die hij maakte, zei Max Wohlgemuth Kitslaar tijdens de jongste New Financial Inspiration van het New Financial Forum.

Wohlgemuth Kitslaar: “Zo ontmoette ik in Argentinië twee zussen, die les geven op een school. Zij vroegen hun leerlingen lege flessen die daar overal rondzwerven, op te rapen. Binnen een paar weken hadden ze 6.000 flessen verzameld. Daarvan hebben ze het levensgrote speelhuis ‘Eco Casita’ gebouwd.

“Grote partijen maken uiteindelijk het verschil. Als een initiatief klein blijft, verandert er niet echt iets. Maar mijn reis heef me laten zien: als je klein begint en stapje voor stapje verder gaat, kun je tot hele mooie dingen komen.”

Moto Guzzi
Wohlgemuth Kitslaar stapte op de motor op zoek naar meer voldoening in zijn leven. Hij startte op zijn Moto Guzzi in Chili en reed vervolgens de 17.000 kilometer naar New York. Onderweg bezocht hij 40 bedrijven en mensen die bijdragen aan een betere wereld en nieuwe economie.

Neem je eigen afslag, was een van de lessen die Wohlgemuth Kitslaar meegaf aan de deelnemers van de New Financial Inspiration. Dat deed hij zelf letterlijk door deze motorreis te maken. Maar het geldt ook in figuurlijke zin. Alle organisaties en mensen die Wohlgemuth Kitslaar sprak, hebben hun eigen afslag genomen.

Laboratoria uit Peru leidt vrouwen uit sloppenwijken op tot deskundige op computergebied. Inmiddels ook in een groeiend aantal andere landen.

Bij Crepes & Waffles, de grootste restaurantketen van Colombia, bestaat het personeel voor 95 procent uit alleenstaande moeders.

Het boek ‘Tijd om te schakelen’, waarin Wohlgemuth Kitslaar, 32 van de initiatieven die hij tijdens zijn reis heeft gesproken beschrijft, bevat nog veel meer inspirerende voorbeelden. Allemaal laten ze zien dat mensen ervoor kunnen kiezen hun eigen betekenis te geven aan het bestaan en daarmee bij te dragen aan een betere wereld.Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Verantwoordelijkheid van het geheel

Verantwoordelijkheid van het geheel

Deelnemers aan de bijeenkomst Collectief Leiderschap van het New Financial Forum kregen de opdracht om geblinddoekt het perfecte vierkant te vormen. Juist door...

Het vuur van... Tom Romanowski

Het vuur van... Tom Romanowski

Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag hun klanten het beste geven wat in hen zit. In ‘het vuur van…’ zet VVP deze mensen...

Geld komt vanuit het niets

Geld komt vanuit het niets

Financiële dienstverlening met als uitgangspunt het centraal stellen van mensen en waarden op basis van wederkerigheid. Dat hebben de financiele pioniers...

Volg je hart

Volg je hart

Elly Diepstraten, decennialang werkzaam in de financiële sector, zocht een nieuwe uitdaging. Die vond ze op 200 meter van haar huis in Austerlitz. Sinds enkele...

Kan blockchain mensen meer mens maken?

Kan blockchain mensen meer mens maken?

Blockchaintechnologie maakt het mogelijk dat processen slim worden en zichzelf uitvoeren. Wat als het niet meer nodig is dat een heleboel vertrouwde derde partijen,...

Assurantiekantoren Walcheren in actie voor het goede doel

Assurantiekantoren Walcheren in actie voor het goede doel

Op het Zeeuwse eiland Walcheren worden komend weekend twee benefiet-evenementen georganiseerd waarbij lokale verzekeringsadviseurs een actieve rol spelen. Op vrijdag...