Nff bij hvc: sector op weg naar eerherstel

New Financial Forum 2014

"De financiële sector is volop in beweging. Welke weg we ook kiezen, er is uiteindelijk maar één gemeenschappelijke eindbestemming: een gezonde en gerespecteerde sector, die de belangen dient van klanten, medewerkers en de samenleving als geheel." Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en initatiefnemer van het New Financial Forum, gaf op 21 oktober voor de leden van Vereniging Haags Verzekerings Centrum in Wassenaar zijn visie op de ontwikkelingen in de sector.

Vreeswijk, 21 jaar hoofdredacteur van vakblad VVP, schetste kort de ontwikkelingen in de financiële sector en gaf aan waar wat hem betreft de pijnpunten liggen in de sector. Tevens gaf hij een kijkje in de keuken van de stichting New Financial Forum, waarvan Vreeswijk precies een jaar bestuurder is. Volgens Vreeswijk is het prima dat tal van mensen de misstanden in de sector aan de kaak stellen. Tegelijkertijd, en dat is wat Vreeswijk beoogt, is het ook noodzakelijk dat de sector van binnenuit laat zien dat het wil bouwen aan een betere financiële sector. Vandaar de oprichting van de stichting.

De stichting wil volgens Vreeswijk hét platform zijn waar mensen uit de financiële sector vrijuit met elkaar de dialoog kunnen voeren over wezenlijke zaken. Het New Financial Forum is kraamkamer van vitaliteit en vernieuwing in de financiële sector. Het wil niet alleen de krachten bundelen van positief ingestelde mensen, het wil ook laten zien wat er wel goed gaat in de sector en het wil ook dat de trots op het vak terugkeert. Volgens Vreeswijk is de financiële sector de bloedsomloop van de samenleving. Hoe gezonder de bloedsomloop hoe gezonder de samenleving. Om een gezonde bloedsomloop te behouden, is continue actie van binnen uit de sector gewenst.

Vreeswijk: "Het New Financial Forum bundelt krachten, ideeën, inspiratie en best practices van positief ingestelde mensen die gezamenlijk een concrete en wezenlijke bijdrage leveren aan een gezonde maatschappelijk relevante financiële sector. Door elkaar te inspireren, door met elkaar dilemma’s en innovaties te delen en innovaties en ijzersterke ideeën te bundelen, dragen de deelnemers gezamenlijk concreet bij aan herstel van reputatie van en vertrouwen in de sector."

Vreeswijk gaf ook concrete resultaten die geboekt zijn. Zo is er binnen het New Financial Forum het idee ontstaan voor een Klantjaarverslag. Yarden en NNEK waren de eerste financiële dienstverleners met een klantjaarverslag. "Voordelen: organisaties kunnen niet anders dan eerlijk zijn in een klantjaarverslag. Je legt verantwoording af van wat je concreet hebt betekend voor je klanten. Wie hier niet eerlijk over is, wordt afgebrand door media, politiek, sector en samenleving. Bovendien maak je iedereen binnen je organisatie weer volledig bewust van je bestaansreden."

Ander resultaat is de jongerendialoog van 28 oktober 2015 op Nyendrode. Ook dit idee is ontstaan binnen het New Financial Forum en uitgewerkt samen met het Verbond van Verzekeraars en Young InSurance. Ruim honderd talenten beantwoorden die middag in groepjes de vraag: 'wat is het antwoord van de verzekeringssector op de permanente stroom aan innovatie?' In een pakkende pitch laten de groepen jongeren zien hoe zij denken dat verzekeraars klantinnovatie zouden moeten aanpakken. Een jury, onder leiding van Marco Keim (Aegon) en met Richard Weurding (Verbond van Verzekeraars), Hans van der Noordaa (Delta Lloyd) en Marco Knitel (Uber, die deze middag ook de inspirerende aftrap verzorgt) bepaalt de winnaar. Het winnende team presenteert de pitch aan het Verbondsbestuur tijdens de ALV op 9 december met een grote kans dat het idee ook (deels) werkelijkheid wordt. "Een middag met impact voor de sector", aldus Vreeswijk.

Vreeswijk gaf veel meer voorbeelden uit de keuken van het Forum. Hij riep iedere financiële dienstverlener met een hart voor de sector dan ook op om Ambassadeur te worden van het Forum. "Alleen samen kunnen we het verschil maken."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Ben jij erbij? De Positive Finance Day op 1 november in Utrecht

Ben jij erbij? De Positive Finance Day op 1 november in Utrecht

De succesvolle Positive Finance Day van vorig jaar krijgt een vervolg: op 1 november vindt de derde editie plaats. De financiële sector komt op deze dag samen...

Oosterbaan: woordvoerders moeten minder zwijgen

Oosterbaan: woordvoerders moeten minder zwijgen

"Woordvoerders moeten minder zwijgen en meer naar de kern van hun vak terugkeren: het woord voeren", aldus Jurjen Oosterbaan Martinius directeur Bureau DFO in een...

HVC viert zestigjarig bestaan

HVC viert zestigjarig bestaan

De Vereniging Haags Verzekeringscentrum bestaat 60 jaar. Ter gelegenheid hiervan geeft de vereniging op 30 november 2018 een jubileumfeest in Restaurant Het Gouden...

Vernieuwers, versnellers, verleiders

Vernieuwers, versnellers, verleiders

Het Alternative Finance Festival is het grassroots festival door heel Nederland, dat het bestaan viert van financiële alternatieven en iedereen die bezig...

Genomineerden Positive Finance Award laten zien hoe vitaal financiële sector kan zijn

Genomineerden Positive Finance Award laten zien hoe vitaal financiële sector kan zijn

Eyevestor, Gavin, Broodfonds, FiKks en United Economy zijn genomineerd voor de Positive Finance Award 2018. “Zij hebben in de praktijk bewezen hoe je als...

Joris Luyendijk: geen oplossingen voor problemen financiële sector

Joris Luyendijk: geen oplossingen voor problemen financiële sector

Begin 2015 publiceerde de als antropoloog opgeleide journalist Joris Luyendijk zijn boek Dit kan niet waar zijn, een zoektocht om de ernst en achtergronden van de...