Nhg: stijging aantal verliesdeclaraties vlakt af

NHG (logo)

NHG houdt rekening met een verdere stijging van het aantal verliesdeclaraties. Wel is de stijging in 2014 afgevlakt.

 

In totaal hebben 4.792 huishoudens in 2014 (2013: 4.521) een beroep gedaan op NHG vanwege een gedwongen verkoop van de woning met verlies. De trend van een sterk toenemend aantal verliesdeclaraties lijkt daarmee vooralsnog af te vlakken. Er wordt echter rekening gehouden met een verdere stijging van het aantal verliezen door het na-ijleffect van de crisis. Het gemiddeld uitgekeerde verliesbedrag is in 2014 met 39.240 euro relatief stabiel.

In 2014 zijn 14 procent meer nieuwe garanties afgegeven dan in 2013 (van 101.800 naar 116.100). Daarbinnen is het aantal garanties voor de aankoop van een woning ten opzichte van 2013 toegenomen met 20 procent. Deze toename wordt enigszins getemperd door de verlaging van de kostengrens per 1 juli 2014 naar 265.000 euro. Het aantal nieuwe garanties is van het derde op het vierde kwartaal met circa 8 procent toegenomen.

Door het toegenomen aantal nieuwe garanties en de vooralsnog beperkte stijging van het aantal verliesdeclaraties is het fondsvermogen in 2014 licht gestegen naar  804 miljoen euro. De verwachting blijft dat het aantal verliezen verder zal toenemen en het fondsvermogen zal worden aangesproken om toenemende verliezen op te vangen. Op basis van actuele inzichten in de ontwikkeling van de economie en de koopwoningmarkt, en bij stabiel overheidsbeleid, wordt geen aanspraak op de achtervang van de overheid verwacht.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Ruimere acceptatiecriteria NHG voor senioren van kracht

Ruimere acceptatiecriteria NHG voor senioren van kracht

De ruimere acceptatiecriteria van NHG voor senioren met een verhuiswens, zijn vanaf nu van kracht. Geldverstrekkers kunnen hypotheekaanvragen van consumenten die...

Eigen Huis herhaalt: "Premie NHG onnodig duur"

Eigen Huis herhaalt: "Premie NHG onnodig duur"

De premie voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) moet volgend jaar echt omlaag, vindt Vereniging Eigen Huis. "Uit het jaarverslag van het Waarborgfonds...

NHG: behoefte aan maatwerk groter dan ooit

NHG: behoefte aan maatwerk groter dan ooit

"Meer maatwerk is nodig in de hypotheekmarkt", zo stelt NHG. "Er zijn allerlei mogelijkheden, maar deze worden nog onvoldoende benut. Hierdoor haperde de doorstroming...

Minder woningen gefinancierd met NHG

Minder woningen gefinancierd met NHG

In het eerste kwartaal van 2018 financierden 27.000 woningzoekenden hun woning met NHG. Dit is tegen 28.300 in dezelfde periode 2017. Het aantal huishoudens...

Ruimere acceptatiecriteria voor ouderen met verhuiswens

Ruimere acceptatiecriteria voor ouderen met verhuiswens

NHG heeft dinsdag een oplossing gepresenteerd voor ouderen die vastzitten in hun koopwoning. Het wordt straks mogelijk voor geldverstrekkers om hypotheekaanvragen...

SEH accrediteert trainingen NHG

SEH accrediteert trainingen NHG

SEH heeft de ingediende trainingen Acceptatie en Woningbehoud van NHG goedgekeurd. Vanaf 22 maart 2018 wordt de eerste geaccrediteerde training Acceptatie aangeboden...