Nhg: stijging aantal verliesdeclaraties vlakt af

NHG (logo)

NHG houdt rekening met een verdere stijging van het aantal verliesdeclaraties. Wel is de stijging in 2014 afgevlakt.

 

In totaal hebben 4.792 huishoudens in 2014 (2013: 4.521) een beroep gedaan op NHG vanwege een gedwongen verkoop van de woning met verlies. De trend van een sterk toenemend aantal verliesdeclaraties lijkt daarmee vooralsnog af te vlakken. Er wordt echter rekening gehouden met een verdere stijging van het aantal verliezen door het na-ijleffect van de crisis. Het gemiddeld uitgekeerde verliesbedrag is in 2014 met 39.240 euro relatief stabiel.

In 2014 zijn 14 procent meer nieuwe garanties afgegeven dan in 2013 (van 101.800 naar 116.100). Daarbinnen is het aantal garanties voor de aankoop van een woning ten opzichte van 2013 toegenomen met 20 procent. Deze toename wordt enigszins getemperd door de verlaging van de kostengrens per 1 juli 2014 naar 265.000 euro. Het aantal nieuwe garanties is van het derde op het vierde kwartaal met circa 8 procent toegenomen.

Door het toegenomen aantal nieuwe garanties en de vooralsnog beperkte stijging van het aantal verliesdeclaraties is het fondsvermogen in 2014 licht gestegen naar  804 miljoen euro. De verwachting blijft dat het aantal verliezen verder zal toenemen en het fondsvermogen zal worden aangesproken om toenemende verliezen op te vangen. Op basis van actuele inzichten in de ontwikkeling van de economie en de koopwoningmarkt, en bij stabiel overheidsbeleid, wordt geen aanspraak op de achtervang van de overheid verwacht.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
VEH wil NHG-grens per regio

VEH wil NHG-grens per regio

Vereniging Eigen Huis pleit voor een NHG-grens per regio. Zij roept minister Ollongren op hier onderzoek naar te doen. VEH woensdag in De Telegraaf: "De NHG-grens...

Eigen Huis herhaalt: "NHG is te duur"

Eigen Huis herhaalt: "NHG is te duur"

 'Op dit moment is NHG voor veel mensen gewoon te duur. We horen dan ook steeds vaker dat starters deze hypotheekzekerheid vanwege de hoge premie links te laten...

Normen NHG 2018-1 staan oversluiten toe lening zonder NHG naar lening met NHG

Normen NHG 2018-1 staan oversluiten toe lening zonder NHG naar lening met NHG

Om de situatie van de individuele klant te verbeteren, is het in 2018 mogelijk om een lening zonder NHG naar een lening met NHG over te sluiten. "Betere leningcondities...

Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Huizenbezitters met een overwaarde op hun huis kunnen fors besparen op hun hypotheek zonder NHG, aldus de Hypotheker. De besparingen kunnen volgens de Hypotheker...

Waarborgfonds: premie NHG goed zoals ze is

Waarborgfonds: premie NHG goed zoals ze is

Het Waarborgfonds Eigen Woningen (WEW) wil niet dat er aan de NHG-premie wordt gemorreld. WEW: "In tijden van opgaande economie is het verstandig om buffers te...

VEH: NHG-premie moet omlaag

VEH: NHG-premie moet omlaag

De premie voor een hypotheek met NHG moet met ingang van 1 januari 2018 fors omlaag, vindt Vereniging Eigen Huis. VEH stelt dat sinds 2013 de koper bij het afsluiten...