"Nieuwe deuk in het imago van de financiële sector"

Euro's via Pixabay 2018

FNV Finance noemt de loonsverhoging aan de top van Van Lanschot Bankiers “een nieuwe deuk in het imago van de financiële sector”. De vakbond werd "voor de zoveelste keer het afgelopen jaar onaangenaam verrast met het nieuws dat wéér een financiële instelling de beloning van de top exorbitant verhoogt. Uit stukken voor de aandeelhoudersvergadering blijkt dat Van Lanschot Bankiers het salaris van topman Karl Guha met 20 procent wil verhogen naar 1,5 miljoen euro. De drie andere bestuurders van de bank gaan er zo’n 25 procent op vooruit en verdienen dan meer dan een miljoen euro per jaar".

Ger Klinkenberg, bestuurder FNV Finance: ‘Het oude graaien lijkt weer terug te zijn in de financiële wereld. Maar ondanks de aantrekkende economie is het zwaar onderhandelen met de instellingen om te komen tot twee procent oor de 'gewone' medewerkers. De beloningsverhoudingen gaan steeds verder uit de pas lopen. Deze groeiende ongelijkheid moet aan banden worden gelegd.”

Komende donderdag presenteert FNV Finance de resultaten van het onderzoek naar topbeloningen bij banken en verzekeraars. In dit onderzoek, uitgevoerd door Motivaction, peilt FNV Finance hoe het Nederlandse publiek én medewerkers uit de financiële sector aankijken tegen de topbeloningen in de financiële sector.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

De AFM gaat in overleg met marktpartijen over de toelaatbaarheid van bepaalde vergoedingen van verzekeraars aan het intermediair, zo blijkt uit het jaarlijkse Dashboard-onderzoek...

NVHP en CEHP stellen minister vragen over beloningsspagaat

NVHP en CEHP stellen minister vragen over beloningsspagaat

NVHP en CEHP vragen minister Hoekstra om nader te motiveren waarom hij het verschil in toegestane beloningsvorm bij hypotheken en kredieten handhaaft. Dit nu de...

Wat doet u eigenlijk?

Wat doet u eigenlijk?

Waarom mag de voetballer vele miljoenen per jaar verdienen? Omdat wij met zijn allen zien dat hij op het beslissende moment net dat tikje met zijn schoen geeft waardoor...

FNV Finance onderzoekt sentiment over topbeloningen

FNV Finance onderzoekt sentiment over topbeloningen

FNV Finance is deze week gestart met een breed onderzoek over de topbeloningen in de financiële sector. In het onderzoek, uitgevoerd door onafhankelijk onderzoeksbureau...

Adfiz blij met zestien nieuwe leden

Adfiz blij met zestien nieuwe leden

"In 2017 keerde de ledenontwikkeling ten goede. Zestien kantoren mochten we in 2017 als nieuw lid verwelkomen. Hieronder ook een groot aantal kantoren die de meerwaarde...

GroenLinks: spoedwet tegen salarisverhoging ING-topman

GroenLinks: spoedwet tegen salarisverhoging ING-topman

GroenLinks werkt aan een spoedwet waarmee de salarisverhoging van ING-topman Ralph Hamers kan worden geblokkeerd. Dat zei Jesse Klaver zondag in het televisieprogramma...