Nieuwe woekerpolisclaim tegen Aegon

Pieter Lijesen

De Stichting Woekerpolisproces (SWP) heeft Aegon aansprakelijk gesteld voor meer dan 1,8 miljard euro aan schade die geleden zou zijn door de circa 200.000 deelnemers aan Fundplan. Dat berichtte zaterdag De Telegraaf.

 

De gemiddelde schade per polis bedraagt 9.000 euro, stelt Pieter Lijesen van SWP. Aegon zou onrechtmatig kosten hebben ingehouden (1.400 per euro polis). "Verdere bestudering van de voorwaarden van Fundplan leert dat Aegon evenals bij Koersplan de kosten van de overlijdensrisicoverzekering niet heeft aangegeven en een te hoge premie heeft berekend. De Hoge Raad was daar duidelijk over in het arrest van 14 juni 2014. De door Aegon onrechtmatig hiervoor in rekening gebrachte kosten liggen evenals bij Koersplan hier op 1.000 tot 1.500 euro per polis”, aldus Lijesen in de krant. „Als derde gebrek blijkt dat Aegon de beheers- en fondskosten niet heeft gespecificeerd in de voorwaarden. Deze kosten zijn derhalve niet overeengekomen.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
ING krijgt woekerpolisclaim van 2,5 miljard

ING krijgt woekerpolisclaim van 2,5 miljard

De Stichting Woekerpolisproces stelt ook ING aansprakelijk voor de schade in de woekerpolisaffaire. Met de claim is een bedrag van ongeveer 2,5 miljard gemoeid....

Aegon wacht opnieuw woekerpolisclaim

Aegon wacht opnieuw woekerpolisclaim

De Stichting Woekerpolisproces wil Aegon dwingen om ook de honderdduizenden nog niet gecompenseerde woekerpolishouders een schadevergoeding te betalen. Dat liet...