Nvf heft verbod op execution only op

NVF logo

De Nederlandse Vereniging van Financieringsadviseurs wijzigt per 1 januari 2014 haar naam in de Nederlandse Vereniging van Financieringsadviseurs en –bemiddelaars (NVF). De toevoeging 'en –bemiddelaars' is een direct gevolg van het opheffen van het verbod om te mogen bemiddelen op basis van execution only.

 

Tijdens de ledenvergadering van 16 oktober besloten de leden daarom dat het in 2011 ingestelde verbod op execution only per 1 januari 2014 vervalt. “Consumptief krediet is geen complex product. De wetgever heeft zelfs besloten dat een kennis- en ervaringstoets voor het bemiddelen op basis van execution only bij consumptief krediet niet verplicht hoeft te worden gesteld”, legt NVF-voorzitter Carel In der Hees. Hij benadrukt ook dat de AFM in 2013 meerdere malen heeft opgeroepen dat de markt zich niet moet afzetten tegen execution only, maar dit juist meer moet omarmen. In der Hees: “Uiteraard dient de individuele consument wel steeds vooraf en op transparante wijze geïnformeerd te worden of er sprake is van adviseren of bemiddelen op basis van execution only.”

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Brandbrief brancheorganisaties over verwerken BSN

Brandbrief brancheorganisaties over verwerken BSN

Verschaf onafhankelijk adviseurs zekerheid over het verwerken van het BSN. "Indien zij dit niet kunnen verwerken, betekent dit dat ze voor een groot aantal financiële...

Bewijslast bij execution only omkeren

Bewijslast bij execution only omkeren

"Ik vind dat bij execution only er een omkering van de bewijslast moet plaatsvinden waarbij het de aanbieder is die dan maar moet bewijzen dat de hypotheek die verkocht...

Deel pe-ervaringen in Wft-examenloket

Deel pe-ervaringen in Wft-examenloket

 Brancheorganisaties Adfiz, CFD, NVF en OvFD openen opniieuw het Wft-examenloket. Kandidaten die het PE-examen voor de tweede PE-periode (1 april 2017...

Meer onderscheid maken

Meer onderscheid maken

Hypotheekadviseurs zullen meer onderscheid moeten maken in het eigenlijke advies, het bemiddelingstraject voor het aanvragen en regelen van de hypotheek tot aan...

Afm-boete van 150.000 euro voor Perry Muijselaar

Afm-boete van 150.000 euro voor Perry Muijselaar

De AFM heeft bestuurlijke boetes opgelegd tegen financieel adviseur Perry Muijselaar (150.000 euro) en zijn onderneming Blokweg Financieel Adviseurs (FPB) in Zevenbergen...

Independer sluit eerste execution only hypotheken

Independer sluit eerste execution only hypotheken

Independer heeft afgelopen week in een bèta-test haar eerste klanten geholpen met het online afsluiten van een ‘execution only’ hypotheek. Starters...