Odin: "geen 7,2 miljoen maar 10 miljoen woekerpolissen"

Jeffrey Leichel nieuw 2014

Volgens Stichting Odin zijn er geen 7,2 miljoen maar tien miljoen woekerpolissen verkocht.

Odin-oorzitter Jeffrey Leichel: "Het feitenonderzoek beleggingsverzekeringen van de AFM uit 2008 concludeert dat er in haar meetperiode 7,2 miljoen polissen zijn verkocht. Dit aantal is vervolgens door alle instanties overgenomen. Stichting ODIN heeft nu ontdekt dat er meer dan zeven miljoen woekerpolissen moeten zijn verkocht. Het door de AFM berekende aantal van 7,2 miljoen heeft namelijk betrekking op de periode 1995 tot 2005. Maar de eerste woekerpolissen werden al eind jaren '80 verkocht en de laatste in 2008. Na 2005 groeide de woningmarkt nog sterk en zijn grote aantallen aan de hypotheek verpande woekerpolissen verkocht. De berekening van de AFM mist daarmee in totaal minimaal acht jaren woekerpolisverkopen. Uitgaande van een gemiddeld verkoopvolume van 350.000 tot 400.000 polissen per jaar in die jaren zijn er geen zeven miljoen maar tien miljoen woekerpolissen verkocht.

 

"De vraag is nu ook hoe minister Dijsselbloem op 2,5 miljoen nog lopende polissen is uitgekomen. Als dit is gebaseerd op het terugrekenen vanaf zeven miljoen polissen, wat waarschijnlijk is, dan moet de berekening worden aangepast op basis van tien miljoen verkochte polissen. Dat komt uit op circa 3,6 miljoen nog lopende polissen. De verzekeraars realiseren dan geen 800 miljoen extra winst per jaar, maar ruim 1,1 miljard euro per jaar op alle nog lopende woekerpolissen."

 

Stichting Odin adviseert en ondersteunt gedupeerden van woekerpolissen en pleit voor algehele afkoop van de leegloop- en hypotheekwoekerpolissen. Zij heeft naar aanleiding van haar ontdekking de vaste commissie voor Financiën gevraagd toe te lichten hoe de berekening van 2,5 miljoen nog lopende polissen tot stand is gekomen.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Open brief CFD en Odin aan Dela, Monuta en Yarden

Open brief CFD en Odin aan Dela, Monuta en Yarden

"Wij denken dat de voorlichting aan consumenten veel beter kan en dat de samenwerking met het onafhankelijke intermediair een betere plek verdient op jullie...

Drost fileert boek 'Provisie 2.0'

Drost fileert boek 'Provisie 2.0'

'Het boek ‘Provisie 2.0’ doet geen recht aan de vele ondernemers in deze bedrijfstak die het vak van financieel adviseur uiterst serieus nemen en al...

"Pas op bij direct advies bank of verzekeraar"

"Pas op bij direct advies bank of verzekeraar"

Stichting ODIN waarschuwt consumenten extra voorzichtig te zijn bij het kopen of omzetten van financiële producten bij banken en verzekeraars, zonder tussenkomst...

CFD en Odin brengen schadehulp onder één dak

CFD en Odin brengen schadehulp onder één dak

Met de oprichting van het Nationaal Schadeloket Intermediairs (NSI) brengen CFD en stichting Odin alle vormen van schadehulp onder één dak. Het loket...

Odin start met second opinion services

Odin start met second opinion services

Stichting Odin start "na aanhoudende klachten over verkeerde financiële producten en te lage letsel- en schadeuitkeringen"  een second opinion...

Gratis quickscan woekerpolis bij Odin

Gratis quickscan woekerpolis bij Odin

Ondanks een enorm offensief van verzekeraars en toezichthouder om zoveel mogelijk woekerpolishouders te bereiken, is de eerste fase van het woekerpolisherstel volgens...