Onderlinge 's Gravenhage krimpt personeel in

Onderlinge s-Gravenhage LOGO

Onderlinge 's Gravenhage krimpt haar personeelsbestand in. Eerder dit jaar merkte de levensverzekeraar 47 fte's aan als boventallig. Een deel van de betrokken medewerkers is inmiddels via natuurlijk verloop en het niet verlengen van tijdelijke contracten afgevloeid. De resterende 36 fte's zijn nu per 1 oktober boventallig verklaard.

De Haagse levensverzekeraar heeft last van een krimpende markt, sterk toegenomen concurrentie en krimpende marges als gevolg van de lage rente. Om haar kostenbasis concurrerender te maken heeft de Onderlinge haar bedrijfsprocessen op onderdelen efficiënter en effectiever gemaakt. Als gevolg hiervan kan het bedrijf toe met minder medewerkers. In overleg met de vakorganisaties is een Sociaal Plan opgesteld voor de medewerkers die vanaf 1 oktober zullen moeten afvloeien.

Ondanks de moeilijke marktomstandigheden boekte de Onderlinge in de eerste helft van 2012 een groei van het bruto premie-inkomen. De solvabiliteit daalde overigens van 402 procent per ultimo 2011 naar 375 procent. In 2011 boekte de maatschappij een bruto premie-inkomen van 160 miljoen euro en een winst van 18,9 miljoen euro.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Christiaan van Oest - 15 september 2012

Een krimpende markt. Hoe zou dat nu komen? Van overheidswege zijn banken bevoordeeld met banksparen en dat gaat ten koste van lang geld van levensverzekeraars. Wat zal verder nog een provisieverbod gaan betekenen voor de Onderlinge? Nog meer een krimpende markt is niet uitgesloten. Onderlinge weet je wel waar je roots liggen en waardoor je als verzekeraar groot bent geworden. Stof tot nadenken. In ieder geval werden jullie belangen en van je toekomstige deelnemers niet verdedigd door het Verbond van Verzekeraars. Immers de grote bankverzekeraars maken daar de dienst uit.

Lees meer over
Winst Onderlinge 's-Gravenhage niet naar polishouders

Winst Onderlinge 's-Gravenhage niet naar polishouders

Onderlinge ’s-Gravenhage heeft over 2017 een nettowinst van ruim 14 miljoen euro geboekt. De winst wordt niet verdeeld onder de polishouders, maar is toegevoegd...

's-gravenhage: vijf miljoen voor winstdeling

's-gravenhage: vijf miljoen voor winstdeling

De Onderlinge 's-Gravenhage stelt over 2016 vijf miljoen euro beschikbaar voor winstdeling. De Haagse onderlinge sloot het jaar af met een positief resultaat na...

Van den Herik in directie 's-Gravenhage

Van den Herik in directie 's-Gravenhage

Seada van den Herik is per 1 mei benoemd in de directie van de Onderlinge 's-Gravenhage. Van den Herik leidde eerder Zwitserleven. Pieter Loyson (62) neemt na 22...

GarantiePlusPensioen in vergelijkingssoftware akkermans

GarantiePlusPensioen in vergelijkingssoftware akkermans

De productkenmerken van het GarantiePlusPensioen van de Onderlinge 's-Gravenhage zijn opgenomen in Advantage. Advantage is de advies- en beheerapplicatie van Akkermans...

Onderlinge 's-gravenhage start radiocampagne

Onderlinge 's-gravenhage start radiocampagne

De Onderlinge ’s-Gravenhage is gestart met een radiocampagne. In de maand november zijn de verschillende spotjes te horen op NPO Radio 1 en BNR Nieuwsradio...

Onderlinge 's-Gravenhage boekt zwarte cijfers

Onderlinge 's-Gravenhage boekt zwarte cijfers

Onderlinge 's-Gravenhage zag het resultaat na belastingen stijgen van -39,7 miljoen euro naar +57,8 miljoen euro. Dit vanwege beleggingsopbrengsten, vedere afname...