Onderzoek naar autodealerpolissen

Auto interieur via Pixabay

Adfiz is een onderzoek gestart naar autodealerpolissen. De organisatie op haar website: "Met enige regelmaat ontvangen we klachten over autodealerpolissen die via de netwerken van autodealers verlieslatend in de markt gezet zouden worden. Naast opvallend lage premies zou het in andere situaties juist gaan om polisvoorwaarden met een gouden randje die niet ‘uit kunnen’. Naar aanleiding van de signalen zijn we een onderzoek hiernaar gestart.

"Afhankelijk van de uitkomsten zullen we het onderwerp bespreken met verzekeraars, AFM en/of DNB. Op dit moment is het vooral belangrijk een breed overzicht van de markt en de problematiek met dealerpolissen te krijgen. Ervaar jij te lage prijzen of te riante polisvoorwaarden bij dealerpolissen? Stuur ons dan de premieberekening en volledige voorwaarden van het dealeraanbod en het aanbod dat jij er tegenover kunt zetten. Je kunt dit melden via ons Meldpunt Klachten."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll FInanciële Diensten 5 september 2018

Het is toch wel erg vreemd dat ik nu weer een klant heb, die bij de dealer een polis kan krijgen die goedkoper is dan mijn voordeligste NETTO tarief met inlevering van alle provisie. Wat is hier dan het belang? Dealer met natura herstel/vervanging? Als verzekeraar moet dit toch ook geen vreugdevolle onderneming zijn?

Lees meer over
Wiertsema: blijf onverzekerbare risico's melden

Wiertsema: blijf onverzekerbare risico's melden

“Verzekeraars gooien complete risico’s eruit. Het aanbod verschraalt", aldus Enno Wiertsema, directeur van Adfiz, op het Zakelijk Platform in Maarssen...

Stappenplan Adfiz ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid

Stappenplan Adfiz ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid

Adfiz heeft op verzoek van Radar een stappenplan gemaakt hoe men na een scheiding ontslag uit hoofdelijke aansprakelijkheid het beste kan regelen. Afgelopen maandag...

Adfiz: checklist IDD

Adfiz: checklist IDD

Adfiz heeft een checklist IDD toegevoegd aan haar Europa Portaal. De checklist is ook toegankelijk voor niet-leden. Adfiz: "Vorige week hebben we ons Europa Portaal...

Samen zaken in beweging zetten

Samen zaken in beweging zetten

"Het is belangrijk dat we het met elkaar blijven hebben over wat we om ons heen zien gebeuren binnen de branche. En dat we onszelf daarover een mening vormen, die...

Adfiz: verwerken BSN door adviseurs niet verboden

Adfiz: verwerken BSN door adviseurs niet verboden

Aangezien hierover veel vragen blijven bestaan, licht Adfiz toe hoe het wel zit met het BSN-nummer en de AVG. In juli antwoordde het ministerie van Financiën...

AVG vergt permanent aandacht

AVG vergt permanent aandacht

(Uit VVP 5 - 2018, door Adfiz) Sinds 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. Inmiddels heeft u waarschijnlijk de nodige...