OvFD schaart zich achter Wonen 4.0

De OvFD schaart zich achter Wonen 4.0 van Vereniging Eigen Huis, Woonbond, Aedes en de makelaarsorganisaties. De koepelorganisatie spreekt van "een constructief plan voor de noodzakelijke, integrale hervorming van de woningmarkt".

"Met Wonen 4.0 ligt er een goed, breed gedragen plan dat de woningmarkt geleidelijk fundamenteel hervormt, waardoor ook de noodzakelijke doorstroming weer op gang kan komen", aldus de OvFD die meent dat deze coherente aanpak inzet van een volgend kabinet zou moeten zijn. "Wonen 4.0 is bovendien een beter Woningmarktplan, dan de maatregelen die in het Lenteakkoord zijn voorgesteld, waardoor starters onevenredig hard worden geraakt." Meer marktwerking aan de aanbodzijde en een verbreding van het hypotheekaanbod moeten volgens de OvFD leiden tot meer keuzemogelijkheden en een betere prijs//kwaliteitsverhouding. De koepelorganisatie biedt aan vanuit haar expertise te onderzoeken wat hiervoor de mogelijkheden zijn.

Lees meer over

Reacties

Catview Media 28 juni 2012

Ziehier het grote verschil tussen Adfiz (Hartman) en de OvFD (Rosenbrand). Het verschil tussen een citroen en een mandarijn. Laat Adfiz een voorbeeld nemen aan de verfrissende, energieke en frivole uitstraling van Rosenbrand. Het maakt het zoveel leuker om te lezen.

Susan 28 juni 2012

@catvieuw media / freek; Hoe zien jullie er zelf uit ! Appeltje eitje ?

Freek 28 juni 2012

Colinda is om verliefd op te worden! Van Hanneke krijg ik panniek aanvallen.

dehypotheekadviseur@gmail.com 28 juni 2012

De praktijk is dat startersleningen vaak de maximale 36.000 bedraagt en vaak ook wordt gesloten door alleenstaanden welke na 3 jaar dat vaak nog steeds zijn en welke na 3 jaar vaak ook nog steeds zelf niet voldoende inkomen hebben om de starterslening gedeeltelijk zelf te dragen. Daardoor kost de starterslening de gemeenschap per jaar 5 % van 36.000 = 1800 en omdat deze lening dus vaakl meer dan 6 jaar loopt 6 x 1800 is 10800,= . De starters bouwen met deze subsidie een aflossingssaldo op van 12.500, =. Dit is niet rechtvaardig ! Een starter is gemiddeld jonger dan 27 en heeft pas 40 jaar later een nauwelijks lager netto pensioen inkomen. waarmee hij de bruto maandlast van een tot 75 % van de ew hypotheekhoogte makkelijk kan betalen. Het is niet rechtvaardig de gemeenschap te laten betalen voor de starterslening. Nee rechtvaardiger is dat de starter gedurende de tijd dat hij de maandlast niet kan dragen vrijgesteld wordt van opbouw van aflossingskapitaal. Hij heeft zodra hij het wel kan betalen nog voldoende tijd voordat zijn inkomen netto (nauwelijks daalt v.a. zijn pensioenleeftijd) dit aflossingskapitaal alsnog op te bouwen! Het probleem is daarmee rechtvaardiger opgelost ! Een alleenstaande starter met 33000 inkomen per jaar is netto 1845 per maand heeft een pensioen van 27500 per jaar wat netto zelfs nog € 10, = per maand hoger is. Waarom zouden we deze uit gemeenschapsgeld moeten gaan subsidieren ? Starters tussen 20 en 30 jaar welke niet in aanmerking komen voor een starterslening en daarom vanwege de strenge financieringsnormen niet een voldoende hypotheek kunnen verkrijgen hebben ook meer dan 30 jaar de gelegenheid het aflossingskapitaal van boven 50 % van de marktwaarde bijeen te sparen. Ook daarvoor zou moeten gelden tot 30 jaar voor pensioenleeftijd geen aflossingsverplicht waardoor zij een hoger hypotheek kunnen verkrijgen en de woningmarkt echt Vlot wordt getrokken!!

R. Droop 28 juni 2012

Voor de geïnteresseerden; in NRC Handelsblad van komende zaterdag 30/6, komt een relevante bijlage over deze materie verzorgd door een van de grootste hypotheek verstrekkers van Nederland.

Catview Media 28 juni 2012

@Susan Het is Catview zonder U. En het gaat niet om ons, wij zijn geen vrouwelijke topbestuurders in de spotlights. Wij vinden het heel belangrijk dat vrouwelijke topbestuurders ook girlpower tonen. Colinda Rosenbrand verdiend hiervoor een Oscar daar waar Hanneke Hartman een loden loekie toekomt.

Adfiz en OvFD nemen het op voor starters op woningmarkt

Adfiz en OvFD nemen het op voor starters op woningmarkt

Adfiz en OvFD pleiten voor meefinancieren van de kosten koper en flexibilisering van de mogelijkheden om te schenken om starters meer mogelijkheden te geven op de...

Deel pe-ervaringen in Wft-examenloket

Deel pe-ervaringen in Wft-examenloket

 Brancheorganisaties Adfiz, CFD, NVF en OvFD openen opniieuw het Wft-examenloket. Kandidaten die het PE-examen voor de tweede PE-periode (1 april 2017...

Ovfd: teleurstellend dat Consumentenbond niet wijst op waarde advies

Ovfd: teleurstellend dat Consumentenbond niet wijst op waarde advies

Teleurstellend dat de Consumentenbond niet wijst op de waarde van deskundig financieel advies, aldus de OvFD in een reactie op het bericht dat hypotheekbanken consumenten...

Ovfd: beperk rol toezichthouders tot daadwerkelijke toezichtstaken

Ovfd: beperk rol toezichthouders tot daadwerkelijke toezichtstaken

"De rol van de toezichthouders moet beperkt worden tot daadwerkelijke toezichtstaken", aldus de consultatiereactie van de OvFD op de herziening van de...

Adfiz en ovfd: "overgangstermijn hypotheekverstrekking is schijnoplossing"

Adfiz en ovfd: "overgangstermijn hypotheekverstrekking is schijnoplossing"

OvFD en Adfz zijn van mening dat de overgangstermijn tot 1 februari 2017 inzake het toetsmoment nieuwe leennormen voor hypotheekverstrekking een schijnoplossing...

Maatwerk = advieskracht

Maatwerk = advieskracht

De belangrijkste rol – de kracht – van een adviseur is om klanten te adviseren over individueel passende oplossingen oftewel maatwerkadvies. Maar wat...