Pleidooi voor flexibelere aow-leeftijd

Familie - pensioen

Het kabinet Rutte III ontkomt niet aan nationale oplossingen zoals tijdelijke bevriezing en flexibilisering van de AOW-leeftijd, aldus de werkgeverskoepels voor de bouw, metaal en de installatiebranche in het Financieele Dagblad.

Volgens recente cijfers van UWV stijgt het aantal arbeidsongeschikten op alarmerende wijze sinds de afschaffing van de VUT en het verhogen van de pensioenleeftijd. Fred Kaanen van de Koninklijke Metaalunie zegt in het FD: "Ik roep op tot iets meer bescheidenheid. Dan heb ik het niet alleen over zware beroepen. Ook voor veel mensen in een administratieve rol maakt de automatisering het geestelijk zwaarder om door werken tot na je 67ste."

Ook voorzitter Doekle Terpstra van Uneto VNI en NOA-voorzitter Hendrik Ruys pleiten voor flexibilisering van de AOW-leeftjid. Dit omdat de scheidslijn tussen hoogopgeleide werknemers en lageropgeleide werknemers alleen maar groter dreigt te worden.
De FNV wil onder meer de AOW-leeftijd voorlopig bevriezen op 65 jaar en 9 maanden. De snelle verhoging van de AOW leeftijd was een 'noodmaatregel' uit de crisistijd en die noodmaatregel kan nu van tafel.

Lees meer over
Verzekeraar hoeft 'brandend huis' niet te verzekeren

Verzekeraar hoeft 'brandend huis' niet te verzekeren

Verzekeraars zijn niet gehouden om verzekerden die op 1 januari 2014 reeds ziek waren de mogelijk te bieden van verlenging van de uitkeringstermijn van hun aov....

Helft wil AOW-leeftijd weer terug naar 65

Helft wil AOW-leeftijd weer terug naar 65

De helft van de werkgevers (51 procent) en 63 procent van de werknemers pleit er voor de AOW-leeftijd weer te verlagen naar 65 jaar. Dat blijkt uit een gewogen...

Amersfoortse koppelt eindleeftijd uitkering aan aow

Amersfoortse koppelt eindleeftijd uitkering aan aow

De eindleeftijd van de collectieve inkomensverzekeringen van De Amersfoortse stijgt voortaan mee met de eventuele verdere verhoging van de AOW-leeftijd. Dit schrijft...

Mijnpensioenoverzicht.nl niet aangevuld met verwachte AOW-leeftijd

Mijnpensioenoverzicht.nl niet aangevuld met verwachte AOW-leeftijd

Mijnpensioenoverzicht.nl gaat niet worden aangevuld met de verwachte AOW-leeftijd. Dat schrijft staatssecretaris Klijnsma aan de Tweede Kamer. Klijnsma in antwoord...

Ruime meerderheid wil aow terug naar 65

Ruime meerderheid wil aow terug naar 65

Tweederde van de Nederlanders wil in meer of mindere mate dat de AOW-leeftijd weer wordt teruggeschroefd naar 65 jaar, bijkt uit een representatieve peiling van...

Zorgplicht

Zorgplicht

Een nieuw inkomenstekort op particuliere arbeidsongeschiktheidspolissen kán en moet voorkomen worden. Dat stelt voorzitter Peter Abelskamp van de Nederlandse Vereniging...