Poolreis zet verzekeraars aan tot grotere investeringen in duurzaamheid

Bernice Notenboom

Een poolreis onder leiding van poolreiziger Bernice Notenboom met bestuursleden van ASR, ING, Aegon, Essent, Triodos Bank, ASN en VEH leidt ertoe dat deze banken en verzekeraars burgers financieel gaan helpen bij het verduurzamen van hun huis. De expeditieleden waren de afgelopen dagen aan boord van het schip de Rembrandt van Rijn en voeren rond Spitsbergen waarbij ze van experts uitleg kregen over het veranderende klimaat. De reis staat mede in het teken van het nieuwe Nationaal Energieakkoord, dat nog voor de zomer rond moet zijn.

ASR-bestuurder Michel Verwoest zegt tegen de NOS onder de indruk te zijn van de natuur. "Maar ook het zien wat CO2 met de aarde doet, heeft mij geraakt. Wij brengen op dit moment veel schade toe aan de wereld waarin toekomstige generaties moeten leven. Voor mij is het dan ook geen keuze meer: we moeten met elkaar de CO2-uitstoot drastisch terugdringen. Ik merkte dat alle deelnemers deze overtuiging hebben."

De expeditie was geïnitieerd om oplossingen te bedenken die Nederland sneller moeten verduurzamen. Onder meer moeten huiseigenaren sneller en goedkoper financiering krijgen voor bijvoorbeeld het isoleren van hun woning en zijn er plannen bedacht voor grootschalige geothermie-projecten, aldus de NOS. Ook gaan de deelnemers de klimaatimpact van hun investeringen meten en gaan ze in gesprek met de bedrijven waarin geïnvesteerd wordt.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank introduceert speciale broodfondsrekening

Triodos Bank heeft een maatwerkrekening ontwikkeld voor broodfondsen. De speciale broodfondsrekening is beschikbaar voor zzp’ers die zich via een broodfonds...

Online training 'dementie bij de bank'

Online training 'dementie bij de bank'

'Samen dementievriendelijk', een gezamenlijk initiatief van Alzheimer Nederland, PGGM en het ministerie van VWS, heeft de online training ‘dementie bij de...

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"Kabinet, neem klimaatambities financiële sector serieus!"

"De financiële sector laat blijken dat het een groene en koolstofarme economie wil versnellen. Met het sturen op de klimaatimpact van de financieringen en...

ING blijft huisbankier Rijk

ING blijft huisbankier Rijk

Minister Hoekstra ziet geen reden te stoppen met ING als huisbankier van het Rijk. In antwoord op Kamervragen schrijft Hoekstra: "Een transactie ex artikel 74 van...

Bestuurders, stap uit je bubbel

Bestuurders, stap uit je bubbel

Zorg voor een bedrijfscultuur waarin het veilig is om je kwetsbaar op te stellen en waarin je fouten mag maken en zorg voor diversiteit en inclusiviteit op alle...

Merel van Vroonhoven (AFM): “Bestuurders, stap uit je bubble”

Merel van Vroonhoven (AFM): “Bestuurders, stap uit je bubble”

Zorg voor een bedrijfscultuur waarin het veilig is om je kwetsbaar op te stellen en waarin je fouten mag maken en zorg voor diversiteit en inclusiviteit op alle...