Poolreis zet verzekeraars aan tot grotere investeringen in duurzaamheid

Bernice Notenboom

Een poolreis onder leiding van poolreiziger Bernice Notenboom met bestuursleden van ASR, ING, Aegon, Essent, Triodos Bank, ASN en VEH leidt ertoe dat deze banken en verzekeraars burgers financieel gaan helpen bij het verduurzamen van hun huis. De expeditieleden waren de afgelopen dagen aan boord van het schip de Rembrandt van Rijn en voeren rond Spitsbergen waarbij ze van experts uitleg kregen over het veranderende klimaat. De reis staat mede in het teken van het nieuwe Nationaal Energieakkoord, dat nog voor de zomer rond moet zijn.

ASR-bestuurder Michel Verwoest zegt tegen de NOS onder de indruk te zijn van de natuur. "Maar ook het zien wat CO2 met de aarde doet, heeft mij geraakt. Wij brengen op dit moment veel schade toe aan de wereld waarin toekomstige generaties moeten leven. Voor mij is het dan ook geen keuze meer: we moeten met elkaar de CO2-uitstoot drastisch terugdringen. Ik merkte dat alle deelnemers deze overtuiging hebben."

De expeditie was geïnitieerd om oplossingen te bedenken die Nederland sneller moeten verduurzamen. Onder meer moeten huiseigenaren sneller en goedkoper financiering krijgen voor bijvoorbeeld het isoleren van hun woning en zijn er plannen bedacht voor grootschalige geothermie-projecten, aldus de NOS. Ook gaan de deelnemers de klimaatimpact van hun investeringen meten en gaan ze in gesprek met de bedrijven waarin geïnvesteerd wordt.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Verduurzaming van de woning is geen prioriteit voor huiseigenaren, aldus het ING Woonbericht. Zo heeft 45 procent geen idee welk energielabel zijn woning heeft....

Actieplan Financiële Zelfredzaamheid bevat pilot om advies toegankelijker te maken

Actieplan Financiële Zelfredzaamheid bevat pilot om advies toegankelijker te maken

Ingrid de Graaf, directielid Aegon Nederland en Topvrouw van het Jaar, biedt vandaag namens een aantal samenwerkingspartners het Actieplan Financiële Zelfredzaamheid...

Overname Robidus door Aegon feit

Overname Robidus door Aegon feit

Aegon heeft de acquisitie van Robidus succesvol afgerond. De ondernemingsraden van Robidus en Aegon Nederland hebben positief advies uitgebracht over de acquisitie...

Financieel topman ING vertrekt

Financieel topman ING vertrekt

Financieel topman Koos Timmermans van ING stapt op. Zijn vertrek volgt op de schikking van ING met het Openbaar Ministerie, die voor veel maatschappelijke en politieke...

GroenLinks en PvdA willen ING niet langer als huisbankier overheid

GroenLinks en PvdA willen ING niet langer als huisbankier overheid

GroenLinks en PvdA willen onderzoeken of de overheid kan stoppen met ING als huisbankier. Bart Snels (GroenLinks): "We moeten ons echt afvragen of ING bij een...

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

De rentetarieven die banken hanteren voor klanten die rood staan, bedragen gemiddeld 9,96 procent, zo blijkt uit een analyse van Geldshop.nl. ING en Rabobank hanteren...