Professionaliteit niet laten uithollen door PE-examen

Enno Wiertsema NIEUW 2017

"Wil je zelf de regie houden over je professionele ontwikkeling en werkgeluk? Wacht dan niet af tot het stelsel op de schop gaat, maar ga nu voor die ene opleiding die voor jou echt het verschil kan maken." Dat schrijft Adfiz-directeur Enno Wiertsema in zijn maandelijkse column op de website van de adviseursorganisatie.

Wiertsema: "Het is ook het meest krachtige signaal dat we met z'n allen richtingwetgever kunnen afgeven: niet gehinderd door de opgelegde focus op minimumeisen varen we onze eigen koers om zo continu op topniveau te kunnen blijven presteren. Juist die houding zal de wetgever doen inzien dat een beter systeem ook daadwerkelijk beter werkt."

Adfiz, schrijft Wiertsema, blijft lobbyen voor "een vernieuwd en gemoderniseerd vakbekwaamheidssysteem dat wél motiveert. Een systeem dat opleiders en keurmerken uitdaagt vernieuwende programma’s aan te bieden. En een systeem waarin om de drie jaar herexamen doen een optie is, maar geen onontkoombare verplichting. Een vakbekwaamheidsstelsel, kortom, dat inspeelt op de wens van iedere professional om zich te blijven verbeteren". 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Jan Hermanussen - Assurantiekantoor Hermanussen 20 juni 2018

Aanwas van jongeren die adviseur willen worden stokt doordat zij zich laten afschrikken door het telkens terugkerende PE-examen. Laat een Tweede-Kamerlid eens hierover eens Kamervragen stellen. Hopelijk komt er dan wel een vakbekwaamheidsbouwwerk wat wel uitdaagt en inspireert!

Stijn Brouwers - Brouwers Assurantiën 4 juni 2018

Eindelijk eens een reactie te lezen van de belangenvereniging Adfiz. Nu doorpakken en stop met ons rigide herhaal diplomaplichten. Totaal doorgeslagen en nutteloos. Dient geen enkel belang.

Lees meer over
Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. Adfiz geeft in VVP 4 uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat je moet...

Dick Vos in bestuur Adfiz

Dick Vos in bestuur Adfiz

Tijdens de Algemene Ledenvergadering is Dick Vos benoemd tot bestuurslid van Adfiz. Vos is mede-eigenaar en commercieel directeur van Veldhuis Advies uit Heerde....

"Fiscale behandeling advies moet terug naar niveau van voor provisieverbod"

"Fiscale behandeling advies moet terug naar niveau van voor provisieverbod"

Bevorder de toegankelijkheid van advies en breng de fiscale behandeling van advies terug naar het niveau van voor het provisieverbod. Dat is de boodschap van Enno...

Fantastisch pleidooi voor hybride advies

Fantastisch pleidooi voor hybride advies

Een aantal maanden geleden trad de AFM naar buiten met haar visie op roboadvies. In dit visiedocument onderscheidt ze vier soorten advies, waarbij de robot in...

Reageer meteen op datalek

Reageer meteen op datalek

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens. In dit artikel geven we uitleg over hoe je gegevens kunt beveiligen en wat...

Register AVG biedt handig overzicht

Register AVG biedt handig overzicht

Vanaf 25 mei 2018 gelden er nieuwe regels voor de bescherming van persoonsgegevens van betrokkenen.  Adfiz geeft in een artikel in VVP 3 uitleg over het register...