Pure winst in het New Financial Magazine

NFM cover 20, zomereditie

Pure winst. Dat is het thema van de zomereditie van het New Financial Magazine. Een editie om energiek de zomer mee in te gaan. Boordevol inspiratie, aanstekende praktijkvoorbeelden en frisse gedachten. Het brede palet bestaat onder meer uit een motortocht van 16.468 kilometer van Peru naar New York langs betekenisvolle bedrijven, een gesprek aan een keukentafel over kinderen die groot mogen dromen en het verhaal achter 2.372 gratis operaties aan de armste mensen in Marokko. “We kunnen de wereld niet verbeteren, wel, telkens opnieuw, de wereld van één iemand.”

 

 

In deze editie onder meer een interview met Max Wohlgemuth Kitslaar. Hij behaalde zowel een master Internationaal Strafrecht als een master Latijns-Amerikastudies en speelde een sleutelrol binnen Platform161, een ad serving bedrijf dat binnen een paar jaar van start-up naar wereldwijd verkopende multinational groeide. Na zeven jaar hyper commercieel en keihard werken, stapte hij uit de wereld. Geïnspireerd door het boek van Paul van Hooff reed hij op zijn zwart-witte Moto Guzzi uit 1976 van Peru naar New York. “Met mijn reis wilde ik verhalen verzamelen die iets anders laten zien dan de panfluit spelende Latino op de Dam of de drugsbendes en ellende zoals wij deze volop in de media kunnen lezen. Ik wil laten zien dat op het Zuid-Amerikaanse continent overal ondernemende mensen bezig zijn een betere wereld te creëren. Het is een kraamkamer van de meest vooruitstrevende innovatie en vernieuwing in de economie. Het wemelt er werkelijk waar van de start-ups.”

Voor Max was het een bewuste keuze om langs tweeëndertig bedrijven te gaan. Volgens hem gaan winst maken en de wereld verbeteren juist goed samen. “Rondom sociale innovatie heeft lange tijd een waas van hippies en softies gehangen. Die tijd is echt voorbij. Het gaat tegenwoordig om keihard geld. Het getuigt van zakelijke domheid als je niet aan de slag gaat met betekenisvol ondernemen. Met de inzet van je onderneming kun je een positieve impact maken op kwaliteit van leven in de wereld.”
 

2372 gratis operaties

En wat te denken vande gedrevenheid van chirurg Abdelali Bentohami die in 2010 de Stichting Santé Pour Tous oprichtte. Al sinds zijn vijfde kent hij zijn roeping. “Ik was met mijn vader in Marokko en vroeg waarom mensen in lange rijen voor een gebouw stonden. Ik dacht dat het zwervers waren. Mijn vader zei: ‘Het zijn zieke, kansarme mensen die in de rij staan voor het ziekenhuis. Sommige patiënten in Marokko komen nooit aan de beurt’. Dit is de reden geweest dat ik chirurg ben geworden”, aldus Bentohami die met een team van vrijwilligers inmiddels al 2372 patiënten, veelal kinderen, met een operatie een ander leven heeft gegeven.

 

Keukentafel
Aan de keukentafel ditmaal Marieke van Zuien, commercieel directeur van BNP Paribas Cardif en moeder van twee kinderen. “Graag zou ik mijn kinderen meegeven dat ze mogen proberen, dat ze groot mogen dromen, dat het eindresultaat niet telt, maar de weg ernaar toe. Probeer van de reis te genieten en sta open voor iedereen die je onderweg tegenkomt.”
 

Thema

Alle verhalen in deze editie hebben één ding gemeen. Het gaat over mensen die weten dat je zelf verantwoordelijk bent voor een betere wereld. Het maakt niet uit wat je precies kunt, zolang je maar doet wat je kan doen. Dat de wereld morgen niet de ideale wereld zal zijn, mag geen beletsel zijn om niets te doen. Of zoals Adbelali Bentohami het formuleert: “We kunnen de wereld niet verbeteren, wel, telkens opnieuw, de wereld van één iemand.”

In dit themanummer tevens bijdragen van onder meer Madelon Engels (Achmea International), Mike Schilperoort (Lindenhaeghe), Ellen Steijvers, Hans Ludo van Mierlo, Paul de Blot, Brigitta Scheepma, Jan Atze Nicolai, Michel van den Brun, Patrice van de Vorst, Wiro Kuipers, Björn Bierhaalder.
 

Workshop

Op 5 oktober organiseert de stichting New Financial Forum een bijzondere workshop met Max Wohlgemuth Kitslaar in een bijzonder gebouw.  Een must go voor motorliefhebbers, avonturiers, reislustigen, nieuwsgierige ondernemers en iedereen die graag van betekenis wil zijn. Niet voor niets is gekozen voor De Stadstuin in Utrecht als locatie. Een door jongeren gerenoveerd pand dat nu ruimte biedt aan tal van creatieve, betekenisvolle ondernemers. Alleen al om hier een middag te gast te mogen zijn, is pure winst.
 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Positive Finance Day 2018 krijgt krachtig vervolg

Positive Finance Day 2018 krijgt krachtig vervolg

De succesvolle Positive Finance Day van vorig jaar krijgt een krachtig vervolg. Opnieuw een dag om elkaar te inspireren en te laten zien wat er voor goeds gebeurt...

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

"Hoog tijd voor een nieuw economisch systeem dat correct rekent, dat wil zeggen óók met maatschappelijke kosten. Als we vasthouden aan het huidige...

Samen vorm je een vliegwiel van verandering

Samen vorm je een vliegwiel van verandering

"Het is verbazingwekkend wat je in je eentje kunt bereiken als je een hele groep achter je weet", betoogt publicist en oud-bankier Hans Ludo van Mierlo in een blog...

Twijfel over aanbeveling CDFD

Twijfel over aanbeveling CDFD

Jurjen Oosterbaan Martinus, directeur Bureau DFO, twijfelt over een aanbeveling van de CDFD. In een blog op het New Financial Forum schrijft hij dat de samenleving...

Duivelse dilemma's los je niet op, je neemt een besluit

Duivelse dilemma's los je niet op, je neemt een besluit

“Een dilemma los je niet op, je neemt een besluit.” Aldus Patricia Wouda (politiek filosoof en communicatietrainer) en Tamara Ronteltap (Company Purpose...

Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Heb jij wel eens meegemaakt dat iemand alleen zaken met je wil doen, onder voorwaarden dat je afwijkt van de normen? Hoe ga je om met dit dilemma? Stap je over je...