Rechtsbijstandverzekeraars concurreren weer op inhoud

Moneyview Rating

Premiedalingen zijn bij rechtsbijstandverzekeraars niet meer aan de orde. Zij concurreren momenteel met name op voorwaarden of praktische servicepunten, aldus de Special Item Rechtsbijstandverzekeringen van MoneyView.

Ook voor deze producten deed MoneyView weer vergelijkend warenonderzoek op basis van kwaliteit en prijs. Op kwaliteit krijgen Anwb/Unigarant, Centraal Beheer, DAS en NN (ZPP/Direct) het maximum van vijf sterren. Op het criterium prijs Basisdekking scoren ASR (Basis), Univé (Budgetpakket), Verzekeruzelf.nl (Particulier Top) en Zelf.nl het best. BLG, NN (Direct) en ZLM scoren het best op het criterium prijs Complete Dekking.
De gemiddelde premie voor een rechtsbijstandverzekering met Basisdekking bedraagt 194 euro per jaar, exclusief assurantiebelasting. Het gemiddelde premieverschil kan oplopen tot 133 euro per jaar. "Dit verschil is het grootst bij een alleenstaande zonder kinderen, waar het kan oplopen tot 149 euro per jaar. Uiteraard zijn er verschillen tussen de producten die het premieverschil enigszins verklaren, maar het duurste product betekent niet automatisch dat het gezien de situatie en de wensen van een specifieke consument ook het beste product is. Belangrijk voor een consument is dus om te weten wát hij wil verzekeren en ervoor te zorgen dat het product van zijn keuze aan al zijn wensen voldoet voor de best beschikbare premie", aldus MoneyView.

Het percentage huishoudens met een rechtsbijstandverzekering is het hoogst onder gezinnen tot 35 jaar met minderjarige kinderen (61,3 procent). Bij alleenstaanden tot 35 jaar zonder kinderen is het percentage het laagst (27,6 procent). De meeste rechtsbijstandverzekeringen worden nog steeds gesloten via een adviseur(38,1% in 2010), hoewel het rechtstreekse kanaal met een aandeel van 36,4 procent niet ver achterblijft.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Het aantal aanbieders dat een hypotheek verstrekt voor een pand dat verhuurd zal worden, is niet noemenswaardig toegenomen in het afgelopen jaar. Aldus het nieuwe...

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Het rentepercentage dat momenteel over spaarrekeningen wordt vergoed, kruipt steeds dichter naar nul procent. Per half september bedraagt het gemiddelde nog maar...

Fatsoenlijke matennaaiers

Fatsoenlijke matennaaiers

‘Nederland’ is zich sinds een jaar of tien meer bewust van het feit dat je een andere partij aansprakelijk kunt stellen voor leed dat je is aangedaan....

MoneyView: daling spaarrente zet voort

MoneyView: daling spaarrente zet voort

Aanbieders blijven de spaarrentes verlagen, aldus MoneyView. De gemiddelde rente voor DOS is in het derde kwartaal met 10 procent gedaald ten opzichte van het tweede...

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

Het is zaterdagochtend. De brievenbus kleppert al vroeg. Blij loop je naar de deurmat. Daar ligt, vers van de pers, de extra dikke zaterdagkrant. Nieuwsgierig...

Pechhulp niet altijd vanzelfsprekend

Pechhulp niet altijd vanzelfsprekend

Bij slechts 35 procent van de pechhulpverzekeringen kan om hulp worden gevraagd als een tankstation niet op tijd kan worden bereikt en de tank leeg is gereden. Dat...