Rechtsbijstandverzekeraars concurreren weer op inhoud

Moneyview Rating

Premiedalingen zijn bij rechtsbijstandverzekeraars niet meer aan de orde. Zij concurreren momenteel met name op voorwaarden of praktische servicepunten, aldus de Special Item Rechtsbijstandverzekeringen van MoneyView.

Ook voor deze producten deed MoneyView weer vergelijkend warenonderzoek op basis van kwaliteit en prijs. Op kwaliteit krijgen Anwb/Unigarant, Centraal Beheer, DAS en NN (ZPP/Direct) het maximum van vijf sterren. Op het criterium prijs Basisdekking scoren ASR (Basis), Univé (Budgetpakket), Verzekeruzelf.nl (Particulier Top) en Zelf.nl het best. BLG, NN (Direct) en ZLM scoren het best op het criterium prijs Complete Dekking.
De gemiddelde premie voor een rechtsbijstandverzekering met Basisdekking bedraagt 194 euro per jaar, exclusief assurantiebelasting. Het gemiddelde premieverschil kan oplopen tot 133 euro per jaar. "Dit verschil is het grootst bij een alleenstaande zonder kinderen, waar het kan oplopen tot 149 euro per jaar. Uiteraard zijn er verschillen tussen de producten die het premieverschil enigszins verklaren, maar het duurste product betekent niet automatisch dat het gezien de situatie en de wensen van een specifieke consument ook het beste product is. Belangrijk voor een consument is dus om te weten wát hij wil verzekeren en ervoor te zorgen dat het product van zijn keuze aan al zijn wensen voldoet voor de best beschikbare premie", aldus MoneyView.

Het percentage huishoudens met een rechtsbijstandverzekering is het hoogst onder gezinnen tot 35 jaar met minderjarige kinderen (61,3 procent). Bij alleenstaanden tot 35 jaar zonder kinderen is het percentage het laagst (27,6 procent). De meeste rechtsbijstandverzekeringen worden nog steeds gesloten via een adviseur(38,1% in 2010), hoewel het rechtstreekse kanaal met een aandeel van 36,4 procent niet ver achterblijft.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Rechtsbijstand verzekeraars als beste beoordeeld

Rechtsbijstand verzekeraars als beste beoordeeld

De rechtshulp door rechtsbijstandsverzekeraars krijgt over het algemeen genomen de beste beoordeling van klanten en juridische professionals. Dat blijkt uit onderzoek...

Verbond: toegang tot het recht in gevaar

Verbond: toegang tot het recht in gevaar

Het Verbond van Verzekeraars betreurt dat rechtsbijstandverzekeraars als gevolg van de uitspraak van het EU-hof mogelijk meer zaken moeten uitbesteden aan externe...

Nn en Verzekeruzelf.nl beste rechtsbijstandverzekeraars

Nn en Verzekeruzelf.nl beste rechtsbijstandverzekeraars

Nationale-Nederlanden en Verzekeruzelf.nl zijn wat betreft prijs en voorwaarden de beste rechtsbijstandverzekeraars van Nederland, aldus het Special Item Rechtsbijstandverzekeringen...

"rechtsbijstandverzekeraars dwarsbomen vrije advocaatkeuze"

"rechtsbijstandverzekeraars dwarsbomen vrije advocaatkeuze"

Volgens Roland Nederland blijven rechtsbijstandverzekeraars een vrije advocaatkeuze dwarsbomen. De rechtsbijstandverzekeraar wijst er op dat volgens het Europese...