"regeerakkoord trekt woningmarkt niet vlot"

Paul van der Meijs (2012)

De Hypotheker vindt dat het Regeerakkoord te weinig bijdraagt aan het vlot trekken van de woningmarkt.

 

Directievoorzitter Paul van der Meijs: "De Hypotheker ziet de mogelijkheden voor starters om een woning te kopen verslechteren. Deze groep krijgt te maken met een opeenstapeling van maatregelen. Naast een verplichte annuïtaire aflossing, gelden per 1 januari aangescherpte inkomensnormen en een lager maximum voor de hypotheek. De bereikbaarheid van een woning voor starters staat met deze maatregelen sterk onder druk. In het regeerakkoord worden wel startersleningen aangekondigd, maar dit idee is nog niet concreet. Ik vind dit een gemiste kans. Het vlottrekken van de woningmarkt begint bij het creëren van kansen voor starters.” De Hypotheker vraagt zich verder af waarom een nieuwe consument er niet voor mag kiezen tot 50 procen af te lossen. Van der Meijs: "De consument heeft recht op deze keuzevrijheid. Ik maak graag de vergelijking met een huurder. Ook mensen die in een huurwoning wonen zullen hun hele leven huur moeten betalen. Deze verplichting vervalt niet na 30 jaar. Daarom is het vreemd dat voor kopers vanaf 1 januari 2013 geëist wordt dat zij de hypotheek in 30 jaar helemaal moeten aflossen." De effecten op de kopersmarkt van de in het regeerakkoord voorgestelde hervorming van de huursector door huren meer marktconform te maken, zijn volgens Van der Meijs zeer gering. "Er wordt op gegokt dat huurders met een hoger inkomen eerder zullen gaan kopen. De verlaging van het tarief van de hypotheekrenteaftrek in combinatie met de verplichting de hypotheek in zijn geheel binnen dertig jaar af te lossen, maakt het echter niet bepaald aantrekkelijk om naar een koopwoning over te stappen."


 

 


 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Pollo - 31 oktober 2012

Het grootste probleem van de woningmarkt is toch de waardedaling? Of zie ik dat nou zo verkeerd. Tegenover de hypotheken staat waarde van de woningen, opgebouwde spaartegoeden, het hypoheeksaldo van het Kadaster is vervuild door niet doorgehaalde hypotheken, hogere inschrijvingen en dergelijke.Het probleem is de onderwaarde, echtscheiding, werkloosheid. Dat los je zo niet op. De maatregelen verergeren het probleem. Hebben de grote zieners die ons land regeren ook gedacht aan de invloed van een verdere prijsdaling op de nieuwbouw, en bijvoorbeeld op de grondproblematiek van gemeenten? Ik zie die zzp-ers in de bouw die toch al te weinig verdienen door de nieuwe belastingmaatregelen en de instortende nieuwbouw massaal in de bijstand belanden. Nou, dan heb je een besparing hoor ! Als recente koper ben je dubbel zuur: eerst heb je de torenhoge woekerprijs van de gemeentegrond betaald, nu de gemeente tekort komt door de grondspeculatie gaat de WOZ belasting omhoog. Lekker dan. Straks komt de overheid tot de ontdekking dat er een nieuw gat ontstaat doordat er weinig overdrachtsbelasting meer binnenkomt, er steeds minder te belasten expirerende lijfrenten zijn, en dus gaan we verder bezuinigen. En dat terwijl wonen 4.0 een heel goede aanzet was. Nu komt er nieuwe woningnood, zowel huren als kopen wordt te duur.

Rutte 3 - 31 oktober 2012

Alleen maar annuiteitenhypotheken in toekomst is erg slecht. 20% duurder dan bijvoorbeeld banksparen. Dat laatste is verdomd goed alternatief (zelfs met lagere aftrek). Maar ga starters niet chanteren! Gewoon vrij in keuze van hypotheekvorm, dus ook (bank) spaarhypotheek met beperkte aftrek. Gelijke monniken gelijke kappen. Iedereen moet inleveren, maar het palet van smaken moet blijven bestaan. Keuzevrijheid heet dat.

Lees meer over
Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Forse besparing mogelijk op hypotheek zonder NHG

Huizenbezitters met een overwaarde op hun huis kunnen fors besparen op hun hypotheek zonder NHG, aldus de Hypotheker. De besparingen kunnen volgens de Hypotheker...

Hypotheker kiest voor Lloyds Bank

Hypotheker kiest voor Lloyds Bank

De Hypotheker gaat intensiever samenwerken met Lloyds Bank. Reden is dat hypotheekaanvragen voor 15.00 uur aangeleverd, nog dezelfde dag worden behandeld. ...

Hypotheekverstrekkers maken overuren

Hypotheekverstrekkers maken overuren

Hypotheekverstrekkers maken overuren, door de topdrukte op de hypotheekmarkt. Aldus directeur Ron van Vliet van De Hypotheker maandagochtend op BNR Nieuwsradio....

Lange en middellange hypotheekrente stijgt

Lange en middellange hypotheekrente stijgt

Nu er duidelijke signalen zijn dat de ECB van plan is het monetaire beleid te verkrappen, is de verwachting dat de middellange en lange hypotheekrente (verder) gaat...

De Hypotheker biedt ondernemers binnen week zekerheid over hypotheek zonder nhg

De Hypotheker biedt ondernemers binnen week zekerheid over hypotheek zonder nhg

De Hypotheker biedt zelfstandig ondernemers vanaf nu binnen een week duidelijkheid over de mogelijkheid om een hypotheek te sluiten die niet onder de Nationale Hypotheek...

De Hypotheker lanceert 'kleine winkel'

De Hypotheker lanceert 'kleine winkel'

De Hypotheker introduceert een nieuw distributieconcept: de Kleine Winkel, een sfeervolle omgeving waarin de adviseur zelf zijn klanten ontvangt, zonder tussenkomst...