"risico\'s niet te snel onverzekerbaar noemen"

Marjolein van Asselt

Verzekeraars moeten risico's niet te snel als onverzekerbaar bestempelen. Die spiegel houdt Marjolein van Asselt, lid Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, de verzekeraars voor in de Verbondsuitgave 'Verzekerd!'

Van Asselt: "Onverzekerbaarheid is geen natuurwet, maar het resultaat van onderhandelingen. Schiet dus niet in de kramp 'ik ben er niet van', maar denk in oplossingen. Bij kernenergie en terrorisme hebben verzekeraars ook laten zien dat ze samen met de overheid een innovatieve schadevoorzieningsregeling kunnen organiseren; dat zou wellicht op meer terreinen kunnen." Van Asselt meent ook dat de overheid meer gebruik kan maken van de expertise van verzekeraars.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Pierre - 28 februari 2012

onverzekerbaar of onbetaalbaar. Kijk naar de zorgverzekeringen. Solidariteit is al ver te zoeken, door dat de premie wordt opgedreven en dat daar door een anti-selectie door verzekerden wordt gemaakt. Redelijke en goede gezondheidsrisico' s haken af, waardoor er geen gezonde premie meer in een verzekeringspot terechtkomen. De minder gezonde mensen moeten daardoor nog meer premie betalen. Nee, mevrouw. U schijnt een wetenschappelijk vak geleerd te hebben, maar ik denk, dat u ver van de mens en de werkelijkheid staat. Deze overheid verdomt het om in te grijpen en helpt daardoor alleen maar, om de gezondheidszorg om zeep te helpen. Het verzekeringsvak kun je eigenlijk niet leren,. maar dat moet je voelen.

Lees meer over
Impuls verzekerbaarheid borstkankerpatiënten

Impuls verzekerbaarheid borstkankerpatiënten

De verzekerbaarheid van het overlijdensrisico van (ex-)borstkankerpatiënten verbetert aanzienlijk als gebruik wordt gemaakt van de best beschikbare Nederlandse...

Verbond: "Nederlanders zijn goed verzekerbaar"

Verbond: "Nederlanders zijn goed verzekerbaar"

Nederlanders zijn goed verzekerbaar. Dat blijkt uit de nulmeting van de Solidariteitsmonitor van het Verbond van Verzekeraars. "Bij het afsluiten van verzekeringen...

Oproep Adfiz aan verzekeraars: blijf  breed pakket dekkingen bieden

Oproep Adfiz aan verzekeraars: blijf breed pakket dekkingen bieden

Adfiz-directeur Enno Wiertsema roept verzekeraars op een breed pakket te blijven aanbieden om zo de verzekerbaarheid van risico's te waarborgen. Wiertsema in zijn...