Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

NFM winter 2017

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen.

Toen in 2008 zo’n beetje de hele financiële sector instortte, loodste Halla Tómasdóttir haar financiële onderneming Audur Capital naar veilige wateren. Hoe? Door haar bedrijf volledig vorm te geven op basis van vrouwelijke kernwaarden. In een exclusief interview met het New Financial Magazine zegt zij: “De beste versie van elke man of vrouw is de versie waarin de betrokken man of vrouw volledig zichzelf durft te zijn. Girlpower is ook voor boys. Het gaat er niet om dat mannen of vrouwen beter zijn, alles draait om evenwicht tussen feminiene en masculiene waarden. De wereld om ons heen is teveel hetzelfde geworden, masculiene waarden zijn gaan overheersen. Het is tijd om in balans te komen.”

In deze editie volop inspirerende rolmodellen die laten zien hoe die balans kan worden hersteld. Alleen al het verslag van de Positive Finance Day die het New Financial Forum samen met Dazure organiseerde, staat bol van de aansprekende voorbeelden uit de financiële sector zelf. De winnaars van de Positive Finance Award zijn hier een goed voorbeeld van.

Verder een snoeihard pleidooi van Marry de Gaay Fortman (Topvrouwen.nl) voor meer diversiteit in de boardrooms en de oproep van Dien de Boer, een van de machtigste vrouwen van Nederland, voor het nemen van meer verantwoordelijkheid. Ook een kijkje in de keuken van opleider Jeanette Hadderingh en de bewuste keuze van Elly Diepstraten om de financiële sector in te wisselen voor een eigen restaurant waar de klant wél centraal staat.

En niet te versmaden: een begrijpelijk essay over de geneugten van blockchain van Robijn Niemeijer en aandacht voor internationale vrouwelijke rolmodellen door Eline Bos.

Girlpower dus. Ook voor boys!

 

Lees meer over
“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Doe je wat je moet doen om te bereiken wat je bereiken wilt? Je huidige gedrag vertoont je huidige prioriteiten!”, aldus Alex Klein die zijn BedrijfsAnalyseMethode...

Be good and show it @ Positive Finance Day

Be good and show it @ Positive Finance Day

Het kan écht anders. Voorbeelden daarvan te over op de Positive Finance Day, een initiatief van de Stichting New Financial Forum en Dazure. Voorbeelden...

Verzekeren is niet sexy

Verzekeren is niet sexy

"Recent heb ik beroepshalve nogal wat vertegenwoordigers van de financiële sector gesproken. Velen probeerden me ervan te overtuigen dat er op de financiële...

Lendahand, Kandoor en Natasja Naron winnaars Positive Finance Awards

Lendahand, Kandoor en Natasja Naron winnaars Positive Finance Awards

Kandoor, Natasja Naron van Gabriël Financiële Bescherming en Lendahand zijn de winnaars van de Positive Finance Award 2017. De jury van de Positive Finance...

Het bruist van betekenis in de sector

Het bruist van betekenis in de sector

Het kan écht anders. Voorbeelden daarvan te over op de Positive Finance Day van 9 november in Den Haag, een initiatief van de stichting New Financial Forum...

Motorreis voor nieuwe economie

Motorreis voor nieuwe economie

Elke reis begint met de eerste meters. Dat geldt ook voor de reis naar een betere wereld of nieuwe economie. En de stappen hoeven niet zo groot te zijn als de...