Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

NFM winter 2017

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen.

Toen in 2008 zo’n beetje de hele financiële sector instortte, loodste Halla Tómasdóttir haar financiële onderneming Audur Capital naar veilige wateren. Hoe? Door haar bedrijf volledig vorm te geven op basis van vrouwelijke kernwaarden. In een exclusief interview met het New Financial Magazine zegt zij: “De beste versie van elke man of vrouw is de versie waarin de betrokken man of vrouw volledig zichzelf durft te zijn. Girlpower is ook voor boys. Het gaat er niet om dat mannen of vrouwen beter zijn, alles draait om evenwicht tussen feminiene en masculiene waarden. De wereld om ons heen is teveel hetzelfde geworden, masculiene waarden zijn gaan overheersen. Het is tijd om in balans te komen.”

In deze editie volop inspirerende rolmodellen die laten zien hoe die balans kan worden hersteld. Alleen al het verslag van de Positive Finance Day die het New Financial Forum samen met Dazure organiseerde, staat bol van de aansprekende voorbeelden uit de financiële sector zelf. De winnaars van de Positive Finance Award zijn hier een goed voorbeeld van.

Verder een snoeihard pleidooi van Marry de Gaay Fortman (Topvrouwen.nl) voor meer diversiteit in de boardrooms en de oproep van Dien de Boer, een van de machtigste vrouwen van Nederland, voor het nemen van meer verantwoordelijkheid. Ook een kijkje in de keuken van opleider Jeanette Hadderingh en de bewuste keuze van Elly Diepstraten om de financiële sector in te wisselen voor een eigen restaurant waar de klant wél centraal staat.

En niet te versmaden: een begrijpelijk essay over de geneugten van blockchain van Robijn Niemeijer en aandacht voor internationale vrouwelijke rolmodellen door Eline Bos.

Girlpower dus. Ook voor boys!

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Positive Finance Day 2018 krijgt krachtig vervolg

Positive Finance Day 2018 krijgt krachtig vervolg

De succesvolle Positive Finance Day van vorig jaar krijgt een krachtig vervolg. Opnieuw een dag om elkaar te inspireren en te laten zien wat er voor goeds gebeurt...

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

Nieuwe waarden centraal in zomereditie New Financial Magazine

"Hoog tijd voor een nieuw economisch systeem dat correct rekent, dat wil zeggen óók met maatschappelijke kosten. Als we vasthouden aan het huidige...

Samen vorm je een vliegwiel van verandering

Samen vorm je een vliegwiel van verandering

"Het is verbazingwekkend wat je in je eentje kunt bereiken als je een hele groep achter je weet", betoogt publicist en oud-bankier Hans Ludo van Mierlo in een blog...

Twijfel over aanbeveling CDFD

Twijfel over aanbeveling CDFD

Jurjen Oosterbaan Martinus, directeur Bureau DFO, twijfelt over een aanbeveling van de CDFD. In een blog op het New Financial Forum schrijft hij dat de samenleving...

Duivelse dilemma's los je niet op, je neemt een besluit

Duivelse dilemma's los je niet op, je neemt een besluit

“Een dilemma los je niet op, je neemt een besluit.” Aldus Patricia Wouda (politiek filosoof en communicatietrainer) en Tamara Ronteltap (Company Purpose...

Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Duivels dilemma in de hypotheekpraktijk

Heb jij wel eens meegemaakt dat iemand alleen zaken met je wil doen, onder voorwaarden dat je afwijkt van de normen? Hoe ga je om met dit dilemma? Stap je over je...