Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

NFM winter 2017

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen.

Toen in 2008 zo’n beetje de hele financiële sector instortte, loodste Halla Tómasdóttir haar financiële onderneming Audur Capital naar veilige wateren. Hoe? Door haar bedrijf volledig vorm te geven op basis van vrouwelijke kernwaarden. In een exclusief interview met het New Financial Magazine zegt zij: “De beste versie van elke man of vrouw is de versie waarin de betrokken man of vrouw volledig zichzelf durft te zijn. Girlpower is ook voor boys. Het gaat er niet om dat mannen of vrouwen beter zijn, alles draait om evenwicht tussen feminiene en masculiene waarden. De wereld om ons heen is teveel hetzelfde geworden, masculiene waarden zijn gaan overheersen. Het is tijd om in balans te komen.”

In deze editie volop inspirerende rolmodellen die laten zien hoe die balans kan worden hersteld. Alleen al het verslag van de Positive Finance Day die het New Financial Forum samen met Dazure organiseerde, staat bol van de aansprekende voorbeelden uit de financiële sector zelf. De winnaars van de Positive Finance Award zijn hier een goed voorbeeld van.

Verder een snoeihard pleidooi van Marry de Gaay Fortman (Topvrouwen.nl) voor meer diversiteit in de boardrooms en de oproep van Dien de Boer, een van de machtigste vrouwen van Nederland, voor het nemen van meer verantwoordelijkheid. Ook een kijkje in de keuken van opleider Jeanette Hadderingh en de bewuste keuze van Elly Diepstraten om de financiële sector in te wisselen voor een eigen restaurant waar de klant wél centraal staat.

En niet te versmaden: een begrijpelijk essay over de geneugten van blockchain van Robijn Niemeijer en aandacht voor internationale vrouwelijke rolmodellen door Eline Bos.

Girlpower dus. Ook voor boys!

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geld om in te wonen

Geld om in te wonen

"Elk gezin met opgroeiende kinderen doet er goed aan wat geld opzij te zetten om ze te laten leren en studeren. Daarna gaan ze de deur uit en zullen zich normaal...

Ethische dilemmatraining in het insuranceLab

Ethische dilemmatraining in het insuranceLab

De stichting New Financial Forum organiseert op 14 juni samen met Björn Bierhaalder (Make Change Happen), company purpose coach Tamara Ronteltap en rechtsfilosoof...

PE-beleid heeft zin!

PE-beleid heeft zin!

"Financieel adviseurs zuchten – naar eigen zeggen – onder de eisen van de permanente educatie, een instrument dat de overheid heeft ingezet om de kwaliteit...

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Deelnemers aan de bijeenkomst Collectief Leiderschap van het New Financial Forum eind vorige week kregen de opdracht om geblinddoekt het perfecte vierkant te vormen....

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Facebook werd medio maart in een klap miljarden minder waard. De oprichter en eigenaar verloor persoonlijk alleen al 5 miljard dollar in een week:, aldus Hans Ludo...

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Door Hans Ludo van Mierlo Pas op, de volgende grap is flauw, maar beeldend. Klant: ‘Bakker, die broodjes zijn niet om te vreten!’ Bakker: ‘Klopt,...