Ruud van der Wal likes & unlikes

Ruud van der Wal Monuta nieuw

"Er waait inmiddels weer een positieve en optimistische sfeer door de branche." Dat zegt Ruud van der Wal, manager intermediaire distributie bij Monuta, in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
"Er waait inmiddels weer een positieve en optimistische sfeer door de branche. In mijn gesprekken met onze businesspartners merk ik dat het zelfvertrouwen is toegenomen en er minder naar anderen gewezen wordt. Het distributieaandeel van financieel adviseurs stijgt gestaag (zie onder andere het rapport van IG&H ‘De wederopstanding van de onafhankelijk adviseur’). Wij merken dat zelf ook doordat het aantal adviseurs dat de financiering van uitvaartkosten meeneemt in zijn adviesgesprekken in 2017 gestegen is met vijf procent."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Ondanks dat het aantal actieve adviseurs bij ons afgelopen jaar toegenomen is, wordt de financiering van uitvaartkosten in mijn optiek toch nog te weinig standaard meegenomen in de adviesgesprekken. Slechts 47 procent neemt dit altijd mee en 20 procent alleen als de klant geen uitvaartverzekering heeft. De intentie is er vaak wel om over uitvaartkosten te praten en men geeft aan dat ‘het er gewoon bij hoort’. Maar nog te vaak horen we dat men te druk is (geweest) met PE-examens en natuurlijk hypotheektransacties. Begrijpelijk, echter de behoefte van de klant verandert echt niet omdat de hypotheekmarkt booming is. Een adviseur zou alle financiële risico’s met zijn klant moeten bespreken, want dat wordt meer dan gewaardeerd weten wij uit klantenpanels."

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...

Mark de Rijke likes & unlikes

Mark de Rijke likes & unlikes

"Pas wanneer de angst over het actief delen van klantdata met het intermediair weggenomen wordt, zal er sprake kunnen zijn van echte partners in business." Dat zegt...

Paul Robbe likes & unlikes

Paul Robbe likes & unlikes

"Het is goed dat er de laatste tijd in de media en in de politiek meer aandacht is voor het belangrijke thema onverzekerbaarheid." Dat stelt Paul Robbe (directeur...

Jeroen Oversteegen likes & unlikes

Jeroen Oversteegen likes & unlikes

"Geldverstrekkers en verzekeraars zouden binnen de mogelijkheden van het provisieverbod intermediairs vaker kunnen belonen voor de uitbesteding van nazorg." Dat...