Ruud van der Wal likes & unlikes

Ruud van der Wal Monuta nieuw

"Er waait inmiddels weer een positieve en optimistische sfeer door de branche." Dat zegt Ruud van der Wal, manager intermediaire distributie bij Monuta, in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?
"Er waait inmiddels weer een positieve en optimistische sfeer door de branche. In mijn gesprekken met onze businesspartners merk ik dat het zelfvertrouwen is toegenomen en er minder naar anderen gewezen wordt. Het distributieaandeel van financieel adviseurs stijgt gestaag (zie onder andere het rapport van IG&H ‘De wederopstanding van de onafhankelijk adviseur’). Wij merken dat zelf ook doordat het aantal adviseurs dat de financiering van uitvaartkosten meeneemt in zijn adviesgesprekken in 2017 gestegen is met vijf procent."

Wat kan er beter in de financiële sector?
"Ondanks dat het aantal actieve adviseurs bij ons afgelopen jaar toegenomen is, wordt de financiering van uitvaartkosten in mijn optiek toch nog te weinig standaard meegenomen in de adviesgesprekken. Slechts 47 procent neemt dit altijd mee en 20 procent alleen als de klant geen uitvaartverzekering heeft. De intentie is er vaak wel om over uitvaartkosten te praten en men geeft aan dat ‘het er gewoon bij hoort’. Maar nog te vaak horen we dat men te druk is (geweest) met PE-examens en natuurlijk hypotheektransacties. Begrijpelijk, echter de behoefte van de klant verandert echt niet omdat de hypotheekmarkt booming is. Een adviseur zou alle financiële risico’s met zijn klant moeten bespreken, want dat wordt meer dan gewaardeerd weten wij uit klantenpanels."

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Enno Wiertsema likes & unlikes

Enno Wiertsema likes & unlikes

"Onafhankelijk financieel advies is het antwoord op een hoop maatschappelijke vraagstukken." Dat stelt Adfiz-directeur Enno Wiertsema in de rubriek Like & Unlike...

Hans Groenhuijsen likes & unlikes

Hans Groenhuijsen likes & unlikes

"Tijd voor verandering, anders word je veranderd." Aldus Hans Groenhuijsen (Advies in Automotive en Mobiliteit) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief...

Paul Rijns likes & unlikes

Paul Rijns likes & unlikes

"Er is nog veel te winnen bij het klantvriendelijk inzetten van digitalisering." Dat zegt Paul Rijns (adviseur Staf Leven bij ASR) op persoonlijke titel in de rubriek...

Janthony Wielink likes & unlikes

Janthony Wielink likes & unlikes

"Risicomanagement betekent dat er meer kennis van de (steeds wijzigende) materie moet zijn en dan volstaat helaas Wft Inkomen niet." Aldus Janthony Wielink (Enkwest...

Peter Abelskamp likes & unlikes

Peter Abelskamp likes & unlikes

"Ik denk dat de adviseurs zich beter laten horen. En ik denk dat er ook beter naar ons geluisterd wordt." Aldus NVIA-voorzitter Peter Abelskamp in de rubriek Like...

Martin Koot likes & unlikes

Martin Koot likes & unlikes

"Doorloopprovisie op schadeportefeuilles zal een ijsschots in warme wateren blijken te zijn." Aldus Martin Koot (MoneyView) in de rubriek Like & Unlike in de...