"slagingspercentages lijken nog steeds erg laag"

Aukje de Vries 2015

"De slagingspercentages lijken nog steeds erg laag. Ik verwacht dan ook dat we het onderwerp binnenkort nog weer een keer zullen behandelen in de Tweede Kamer. Indien u voorstellen heeft die eenvoudig en concreet zouden kunnen leiden tot verbeteringen, dan hoor ik die natuurlijk graag!" Dat antwoordt het Tweede-Kamerlid Aukje de Vries op het verzoek dat financieel adviseur Kees Bruin (Impala advies) vorige week aan de VVD-fractie om zich sterk te maken voor grondig onderzoek naar achterblijvende slagingspercentages in het nieuwe deskundigheidsgebouw.
 

Bruin kwam in beweging naar aanleiding van een blog van Dik van Velzen, consultant bij NIBE-SVV. Van Velzen riep op tot grondig onderzoek naar het achterblijven de slagingspercentages, zowel initieel als PEplus, bij de Wft-module Vermogen.

Bruin is niet helemaal tevreden met het antwoord van De Vries. Hij schrijft haar terug: "Van Velzen vraagt om een grondig onderzoek naar de slagingspercentage van het PE Plus Vermogen-examen, maar in feite naar alle examens. Een onderzoek dat niet door CDFD of een verwante instantie wordt uitgevoerd, maar door een onafhankelijke instantie die de juiste doelstellingen bij het onderzoek dient mee te krijgen. Daar mee doel ik op het in stand houden van het gewenste niveau in deze branche op een wijze waarbij ervaren ondernemers in staat zijn om hiervoor te kunnen slagen. Een scoringspercentage van rond 22% is dat niet. Kortom, we doen niet aan incidentenpolitiek, maar onderbouwen de oplossing voor dit probleem met grondig onderzoek. Een onderzoek dat met nauwkeurigheid, maar ook met de grootste spoed dient te worden gehouden, omdat er straks (1 januari 2016) geen adviseurs over zijn om Nederland van advies te dienen. Of is dat een niet eerder genoemde doelstelling op zich? Uiteraard zijn er diverse instanties en personen binnen en buiten de branche, die u kunnen adviseren over de wijze van onderzoek. Wij horen graag of dit verzoek via uw partij in de Tweede Kamer op een meerderheid kan rekenen. Ongetwijfeld zal de minister dit verzoek in de Kamer met wat welwillende woorden willen sussen. We hopen echter dat u hiervoor echt een lans wilt breken. U kunt er stemmen mee winnen. Dit onderwerp wordt in de branche met grote aandacht gevolgd."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Marcel de Groot - 10 februari 2015

Kunnen alle niet geslaagde PE Plus adviseurs vanaf 01-01-2016 hun inkomstenverlies claimen bij het compliance consortium van Dijsselbloem of wordt hier nog een steunpunt voor ingericht ?

Lees meer over
Motie 'naming and shaming' aangenomen

Motie 'naming and shaming' aangenomen

De Tweede Kamer heeft de motie 'naming and shaming' van Aukje de Vries (VVD) aangenomen. Dit betekent dat Financiën zo snel mogelijk maar uiterlijk dit najaar...

"dijsselbloem heeft wat uit te leggen"

"dijsselbloem heeft wat uit te leggen"

Minister Dijsselbloem heeft wat uit te leggen, vindt Aukje de Vries (Tweede-Kamerlid namens de VVD). De Vries op haar website: "Op 4 december stuurde minister...

Tweede Kamerleden op werkbezoek bij planners

Tweede Kamerleden op werkbezoek bij planners

  Aukje de Vries (VVD) heeft de aftrap gegeven van een serie van werkbezoeken die de Vereniging FFP organiseert met Tweede Kamerleden. Doel van de ontmoeting...

Vvd: vragen bij verdubbeling premie bootpolis

Vvd: vragen bij verdubbeling premie bootpolis

Aukje de Vries van de VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft vragen gesteld aan minister Dijsselbloem over de verdubbeling van de premie waarmee bootverzekerden bij...

Nog meer post voor Aukje de Vries \(vvd\)

Nog meer post voor Aukje de Vries \(vvd\)

Na Kees Bruin heeft nu ook collega-adviseur Frans Lampe contact gezocht met VVD-Kamerlid Aukje de Vries over de examenkwestie. Lampe (Algemeen Assurantiekantoor...

Adviseur mailt met Aukje de Vries

Adviseur mailt met Aukje de Vries

Adviseur Ton Jansen (Ton Jansen Financieel Advies) heeft het Tweede-Kamerlid Aukje de Vries benaderd wegens haar uitspraken tijdens het vorige week gehouden Verbondsevent...