"Spaarrentetarieven hebben bodem nog niet bereikt"

MoneyView (logo)

Volgens Moneyview hebben de spaarrentetarieven de bodem nog niet bereikt. De gemiddelde spaarrente voor een dagelijks opvraagbare spaarrekening is bij een saldo van 10.000 euro aan het einde van het tweede kwartaal gedaald tot 0,64%. Ter vergelijking, een jaar gelden bedroeg de gemiddelde rente nog 1,04%.

Ten opzichte van de eerste week in 2016 is de procentuele daling van de rente van dagelijks opvraagbare spaarrekeningen aanzienlijk. Het betreft een daling van 26,4 procent waarmee het verhoudingsgewijs de sterkste daling in de afgelopen 5 jaar is. Ook in absolute procenten is de daling fors met 0,23 procent. Op de Nederlandse spaarmarkt worden sinds begin juni geen spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden meer aangeboden, waarbij de rente 1 procent of hoger is. Toch zijn er nog twee producten waarbij nog wel een rente van boven 1 procent verkregen kan worden. Voor Knab Kwartaal Sparen en RegioBank Eigen Huis Sparen geldt een rente van 1,1 procent. Zo wordt bij het product van Knab een bonusrente verkregen wanneer het saldo ten minste een kalenderkwartaal op de rekening staat. Bij Eigen Huis Sparen van RegioBank gelden opnamekosten, tenzij het saldo wordt opgenomen voor aankoop van een huis (of grond), aflossing van een hypothecaire geldlening, de huur van een woning of als het kind van de rekeninghouder een eigen huis gaat kopen.
.

Lees meer over
Obvion winnaar Productrating MoneyView

Obvion winnaar Productrating MoneyView

Obvion mag worden beschouwd als de winnaar van de MoneyView Product Rating Hypotheken 2017, zo blijkt uit het Special Item Hypotheken. Voor de ProductRating Prijs...

De complexe impact  van vereenvoudiging

De complexe impact van vereenvoudiging

De citaten van ondernemers over het wel of niet afsluiten van een aov zijn al jaren gelijk. De één twijfelt, de ander heeft ‘m niet, weer een...

Dubbele dekkingen bij rechtsbijstandspolissen

Dubbele dekkingen bij rechtsbijstandspolissen

MoneyView waarschuwt voor dubbele of onnodige dekkingen bij rechtsbijstandsverzekeringen. Volgens MoneyView bieden meerdere rechtsbijstandsverzekeraars totaalpakketten...

Rentematching  pakt slecht uit

Rentematching pakt slecht uit

Een werknemer met pensioen in een premieovereenkomst bouwt zijn kapitaal tegenwoordig meestal op in een lifecyclefonds, waarbij ‘minder risicovol’...

Money wise

Money wise

Goed nieuws, zo lijkt het: execution only is niet goedkoper dan een hypotheek via een onafhankelijk adviseur. Volgens MoneyView heeft de breedte van het assortiment...

Verlaging dekking autoverzekering zinvol

Verlaging dekking autoverzekering zinvol

De vraag of verlaging van de dekking van de autopolis voor de verzekerde zinvol is, hangt van meer aspecten af dan alleen de ouderdom van de auto. Aldus MoneyView...