"Spaarrentetarieven hebben bodem nog niet bereikt"

MoneyView (logo)

Volgens Moneyview hebben de spaarrentetarieven de bodem nog niet bereikt. De gemiddelde spaarrente voor een dagelijks opvraagbare spaarrekening is bij een saldo van 10.000 euro aan het einde van het tweede kwartaal gedaald tot 0,64%. Ter vergelijking, een jaar gelden bedroeg de gemiddelde rente nog 1,04%.

Ten opzichte van de eerste week in 2016 is de procentuele daling van de rente van dagelijks opvraagbare spaarrekeningen aanzienlijk. Het betreft een daling van 26,4 procent waarmee het verhoudingsgewijs de sterkste daling in de afgelopen 5 jaar is. Ook in absolute procenten is de daling fors met 0,23 procent. Op de Nederlandse spaarmarkt worden sinds begin juni geen spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden meer aangeboden, waarbij de rente 1 procent of hoger is. Toch zijn er nog twee producten waarbij nog wel een rente van boven 1 procent verkregen kan worden. Voor Knab Kwartaal Sparen en RegioBank Eigen Huis Sparen geldt een rente van 1,1 procent. Zo wordt bij het product van Knab een bonusrente verkregen wanneer het saldo ten minste een kalenderkwartaal op de rekening staat. Bij Eigen Huis Sparen van RegioBank gelden opnamekosten, tenzij het saldo wordt opgenomen voor aankoop van een huis (of grond), aflossing van een hypothecaire geldlening, de huur van een woning of als het kind van de rekeninghouder een eigen huis gaat kopen.
.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Risico's verhuren eigen woning op een rij

Risico's verhuren eigen woning op een rij

Een woning wordt in de regel aangeschaft om er zelf in te wonen, maar kan ook dienen als beleggingsobject, waaruit onder andere huuropbrengsten kunnen voortvloeien....

Kans op voortijdige beëindiging meewegen bij orv-advies

Kans op voortijdige beëindiging meewegen bij orv-advies

Bij het afsluiten van een overlijdensrisicoverzekering dient de kans op voortijdige beëindiging overwogen te worden bij het advies en de productselectie. Aldus...

Adviseurs meer waardering voor samenwerking met verzekeraars

Adviseurs meer waardering voor samenwerking met verzekeraars

De winnaars van het Adfiz Prestatie Onderzoek 2017, uitgevoerd door Tevreden.nl zijn: Scildon (2x), TAF (2x), de Goudse, Nh1816 en RegioBank. Over de hele linie...

Aantal spaarrentewijzigingen aanzienlijk gedaald

Aantal spaarrentewijzigingen aanzienlijk gedaald

Het aantal spaarrentewijzigingen bij dagelijks opvraagbare spaarrekeningen en lange termijndeposito’s is in 2017 sterk gedaald, aldus de SpaarrenteBarometer...

Grote verschillen in vergoeding vuurwerkletsel

Grote verschillen in vergoeding vuurwerkletsel

Er zijn opmerkelijke verschillen in de maximale vergoedingspercentages als het gaat om typisch vuurwerkletsel zoals oogletsel en letsel aan vingers. Aldus de marktverkenning...

Verhuur eigen woning nieuwe melkkoe

Verhuur eigen woning nieuwe melkkoe

Een woning wordt in de regel aangeschaft om er zelf in te wonen, maar kan ook dienen als belegging-object, waaruit onder andere huuropbrengsten kunnen voortvloeien....