"Spaarrentetarieven hebben bodem nog niet bereikt"

MoneyView (logo)

Volgens Moneyview hebben de spaarrentetarieven de bodem nog niet bereikt. De gemiddelde spaarrente voor een dagelijks opvraagbare spaarrekening is bij een saldo van 10.000 euro aan het einde van het tweede kwartaal gedaald tot 0,64%. Ter vergelijking, een jaar gelden bedroeg de gemiddelde rente nog 1,04%.

Ten opzichte van de eerste week in 2016 is de procentuele daling van de rente van dagelijks opvraagbare spaarrekeningen aanzienlijk. Het betreft een daling van 26,4 procent waarmee het verhoudingsgewijs de sterkste daling in de afgelopen 5 jaar is. Ook in absolute procenten is de daling fors met 0,23 procent. Op de Nederlandse spaarmarkt worden sinds begin juni geen spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden meer aangeboden, waarbij de rente 1 procent of hoger is. Toch zijn er nog twee producten waarbij nog wel een rente van boven 1 procent verkregen kan worden. Voor Knab Kwartaal Sparen en RegioBank Eigen Huis Sparen geldt een rente van 1,1 procent. Zo wordt bij het product van Knab een bonusrente verkregen wanneer het saldo ten minste een kalenderkwartaal op de rekening staat. Bij Eigen Huis Sparen van RegioBank gelden opnamekosten, tenzij het saldo wordt opgenomen voor aankoop van een huis (of grond), aflossing van een hypothecaire geldlening, de huur van een woning of als het kind van de rekeninghouder een eigen huis gaat kopen.
.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
MoneyView: pensioensterren voor Delta Lloyd, BeFrank en Zwitserleven

MoneyView: pensioensterren voor Delta Lloyd, BeFrank en Zwitserleven

Delta Loyd, BeFrank en Zwitserleven hebben van MoneyView 5-sterren gekregen, zo valt op te maken uit de ‘Special Edition’ over de markt voor pensioenproducten...

Jongeren tot 20 procent duurder uit bij opstalverzekeringen

Jongeren tot 20 procent duurder uit bij opstalverzekeringen

Ter gelegenheid van het jaarlijkse Special Item over woonverzekeringen heeft MoneyView de invloed van de leeftijd van de verzekerde op de hoogte van...

MoneyView: "Oppassen geblazen met ORV en (niet) verpanden"

MoneyView: "Oppassen geblazen met ORV en (niet) verpanden"

"Vrijheid-blijheid kent soms een prijs, die klanten vooraf niet of nauwelijks kunnen overzien." Aldus Lidy Groenewoud (MoneyView) in een artikel op VVP Online. Groenewoud...

Wapenen tegen suggestieve media?

Wapenen tegen suggestieve media?

Door Dion van der Mooren (MoneyView) Met enige tegenzin heb ik afgelopen maand naar het Nationaal Pensioendebat gekeken. Met de reeks uitzendingen van Zwarte...

Hogere rente, maar ook enkele aandachtspunten bij ‘platformsparen’

Hogere rente, maar ook enkele aandachtspunten bij ‘platformsparen’

BinckBank en Savedo bieden de mogelijkheid om via een zogenaamd platform te sparen bij buitenlandse banken die een hogere rente bieden dan Nederlandse banken. Toch...

Gepensioneerden niet gematst

Gepensioneerden niet gematst

Pensioenen worden al jarenlang nauwelijks geïndexeerd en soms zelfs gekort. Volgens 50plus is dat de schuld van de ‘kunstmatige’ manier waarop...