"Spaarrentetarieven hebben bodem nog niet bereikt"

MoneyView (logo)

Volgens Moneyview hebben de spaarrentetarieven de bodem nog niet bereikt. De gemiddelde spaarrente voor een dagelijks opvraagbare spaarrekening is bij een saldo van 10.000 euro aan het einde van het tweede kwartaal gedaald tot 0,64%. Ter vergelijking, een jaar gelden bedroeg de gemiddelde rente nog 1,04%.

Ten opzichte van de eerste week in 2016 is de procentuele daling van de rente van dagelijks opvraagbare spaarrekeningen aanzienlijk. Het betreft een daling van 26,4 procent waarmee het verhoudingsgewijs de sterkste daling in de afgelopen 5 jaar is. Ook in absolute procenten is de daling fors met 0,23 procent. Op de Nederlandse spaarmarkt worden sinds begin juni geen spaarrekeningen zonder beperkende voorwaarden meer aangeboden, waarbij de rente 1 procent of hoger is. Toch zijn er nog twee producten waarbij nog wel een rente van boven 1 procent verkregen kan worden. Voor Knab Kwartaal Sparen en RegioBank Eigen Huis Sparen geldt een rente van 1,1 procent. Zo wordt bij het product van Knab een bonusrente verkregen wanneer het saldo ten minste een kalenderkwartaal op de rekening staat. Bij Eigen Huis Sparen van RegioBank gelden opnamekosten, tenzij het saldo wordt opgenomen voor aankoop van een huis (of grond), aflossing van een hypothecaire geldlening, de huur van een woning of als het kind van de rekeninghouder een eigen huis gaat kopen.
.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Hypotheek op pand voor verhuur weinig aangeboden

Het aantal aanbieders dat een hypotheek verstrekt voor een pand dat verhuurd zal worden, is niet noemenswaardig toegenomen in het afgelopen jaar. Aldus het nieuwe...

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Waarom spaarrente maar niet stijgt

Het rentepercentage dat momenteel over spaarrekeningen wordt vergoed, kruipt steeds dichter naar nul procent. Per half september bedraagt het gemiddelde nog maar...

Fatsoenlijke matennaaiers

Fatsoenlijke matennaaiers

‘Nederland’ is zich sinds een jaar of tien meer bewust van het feit dat je een andere partij aansprakelijk kunt stellen voor leed dat je is aangedaan....

MoneyView: daling spaarrente zet voort

MoneyView: daling spaarrente zet voort

Aanbieders blijven de spaarrentes verlagen, aldus MoneyView. De gemiddelde rente voor DOS is in het derde kwartaal met 10 procent gedaald ten opzichte van het tweede...

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

De Homo Advisicus kan niet achterover leunen

Het is zaterdagochtend. De brievenbus kleppert al vroeg. Blij loop je naar de deurmat. Daar ligt, vers van de pers, de extra dikke zaterdagkrant. Nieuwsgierig...

Pechhulp niet altijd vanzelfsprekend

Pechhulp niet altijd vanzelfsprekend

Bij slechts 35 procent van de pechhulpverzekeringen kan om hulp worden gevraagd als een tankstation niet op tijd kan worden bereikt en de tank leeg is gereden. Dat...