"Tussenpersoon woekerpolissen voelt voor klant als zakkenroller"

Erica Verdegaal (serieus)

In haar column zaterdag in het FD stelt Erica Verdegaal de adviseurs die woekerpolissen verkochten voor de klant aanvoelen als zakkenrollers.

Verdegaal, in een column over activeren van houders van beleggingsverzekeringen: "Tijdens een dagje Amsterdam raakt u in de tram aan de praat met een alleraardigste jonge vrouw. Nadat ze is uitgestapt, merkt u dat uw smartphone, pinpas en creditcard uit uw jaszak verdwenen zijn. Ze hebben u bestolen! Na de aangifte op het politiebureau biedt een agente u een nieuwe vorm van slachtofferhulp aan: u kunt een afspraak maken met een ervaren zakkenroller. Deze zal gratis uitleggen hoe u toekomstige diefstal kunt voorkomen. Gaat u op het aanbod in? Waarschijnlijk roept u geschrokken: 'Nee!'. U wilt best hulp, maar geen tips van een voormalige dief. Precies dit wantrouwen bekruipt een flink deel van de miljoenen houders van woekerpolissen als hun tussenpersoon of verzekeraar ze benadert voor een 'hersteladvies'. Een hersteladvies is een gratis raad die de schade door een woekerpolis beperkt."

Verdegaal raadt mensen aan om toch in actie te komen, desnoods zonder de hulp van een adviseur. Bijvoorbeeld aan de hand van het ontwoekerstappenplan van de Consumentenbond.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul van Brederode - 7 maart 2016

Die mevrouw Verdegaal heeft wel een hele grote geldingsdrang zeg! Laat ze haar pijlen eens richten op de "tussenpersonen" die 2,5 x zo veel provisie hebben opgestreken voor garantieverzekeringen waar de klant ook (nog steeds) 2,5 x zo veel premie voor betaalt. Provisie ging immers over p*d. De "tussenpersonen" die de klant een zo voordelig mogelijk product adviseerden om daarmee maandlasten voor de hypotheek zo laag mogelijk te houden een dolksteek in de rug geven door ze 'zakkenrollers' te noemen? Waar is de dossierkennis? Bovendien: het is 2016, hoe belegen is dit onderwerp zo langzamerhand!

Chris de Bruin - 7 maart 2016

Wat een walgelijk verhaal heeft mevrouw Verdegaal ervan gemaakt! Ik heb het artikel gelezen en er een reactie onder gezet. Is Antoinette Hertsenberg soms op zoek naar een opvolgster? Volg deze link: http://fd.nl/werk-en-geld/1141162/bent-u-al-geactiveerd

Peter Veldhuizen - 7 maart 2016

Mevrouw Verdegaal, u roept hard, maar de genegenheid tot medewerking bij verzekeraars is erg slecht. Mijn gevoel, dat mensen die niets gedaan hebben tot op heden, het beste af zijn. (tenzij op een gunstig moment hebben afgekocht) Doorsluizen op een hoogte punt van de beurs, naar de aflossing van de hypotheekschuld, wordt ook door de belasting (=ook overheid) en banken (fiscaal) tegengewerkt. Het is net hoe de wind waait op een moment.... Spaarrente was 4%, koersen laag, Rente nu laag, uw spaargeld staat te verpieteren, ga beleggen... 5 jaar voor de einddatum, stel uw spaarvermogen veilig.... Er wordt altijd wat geroepen, maar niets hielp. De overheid( Belastingdienst, staatsverzekeraars en staatsbanken en AFM ) hebben er zelf en groot belang bij. denk ik.... Of blijft het oude gezegde nog steeds: de angst en de hebzucht van de belegger

Lees meer over
Nieuwe ontwoekertaak adviseur

Nieuwe ontwoekertaak adviseur

Na jarenlang woekerpolissen te hebben aangepakt, zijn er inmiddels meer producten die moeten worden ‘ontwoekerd’. Bijvoorbeeld aflossingsvrije hypotheken...

"Hersteladvies verzekeraars heeft weinig om het lijf"

"Hersteladvies verzekeraars heeft weinig om het lijf"

Het hersteladvies dat verzekeraars geven in het kader van het activeren van woekerpolishouders stelt weinig voor. Dat beweren de initiatiefnemers van de Nationale...

Nationale Ontwoekerdag op 7 maart

Nationale Ontwoekerdag op 7 maart

Een aantal belangenbehartigers van woekerpolishouders organiseren op 7 maart de Nationale Ontwoekerdag. Het betreft onder meer ConsumentenClaim en Vereniging Woekerpolis.nl....

Dijsselbloem schiet alternatief Graafsma voor Wabeke-aanbeveling af

Dijsselbloem schiet alternatief Graafsma voor Wabeke-aanbeveling af

Minister Dijsselbloem van Financiën heeft een door René Graafsma voorgesteld alternatief voor de Wabeke-aanbeveling inzake woekerpolissen afgeschoten....

Geldbelangen blijft inzetten op nationaal overleg woekerpolissen

Geldbelangen blijft inzetten op nationaal overleg woekerpolissen

"Goed om te horen dat ook VEH en VEB stellen dat de woekerpolisaffaire nog lang niet is afgelopen en dat er nog steeds polissen lopen met veel te hoge kosten....

Afhandeling woekerpolissen: tijd dat realiteitszin terugkeert

Afhandeling woekerpolissen: tijd dat realiteitszin terugkeert

De uitspraken waarop de Geschillencommissie Financiële Dienstverlening (Kifid) haar nuancering toepassing hersteladvies bij beleggingsverzekeringen baseert,...