Tweede prijs #advieswaarde voor Kuindersma

NFF Kuindersma #advieswaarde

Een halve dag sparren met Jelle Bartels van Next Step Factory. Dit was een van de prijzen die Bernd Slettenhaar (Avéro Achmea) ontving voor zijn winnende tweet in het kader van de actie #advieswaarde van het New Financial Forum. Deze prijs werd beschikbaar gesteld aan adviseur Ynte Kuindersma uit Joure.

Slettenhaar: "Twee weken nadat ik de eerste van de twee door mij gewonnen prijzen in het kader van de actie #dvieswaarde, uitgereikt tijdens de New Financial Day van 29  okotober 2013,  beschikbaar stelde aan HLS Pensioenconsultancy, was het 12 maart tijd voor de tweede. Ik ging met Jelle Bartels van Next Step Factory mee naar Kuindersma in Joure, om een halve dag te sparren met kantooreigenaar Ynte Kuindersma. Kuindersma’s vaste klankbord, Max Kooijmans, was er ook bij aanwezig." (Op de foto: Bernd Slettenhaar, Jelle Bartels en Ynte Kuindersma).

 

Slettenhaar waardeerde het enorm dat hij bij de sessie van Bartels aanwezig mocht zijn. "Mijn aanwezigheid leek misschien logisch vanwege het aanbieden ervan, maar gezien de strategische inhoud vond ik dat nog niet zo vanzelfsprekend. In zo’n gesprek komen immers allerlei vertrouwelijke zaken op tafel en niet iedere ondernemer is bereid om dat te delen met een accountmanager van een verzekeraar. Daar spreekt vertrouwen uit en dat spreekt mij aan."

 

Next Step Factory gaat uit van “verander niet, haal eruit wat erin zit”. Mede aan de hand van Business Model Canvas ging Bartels op zoek naar de toegevoegde waarde van Kuindersma. Het goede ondernemerschap van Ynte Kuindersma bleek uit het feit dat veel zaken al op een moderne, doordachte wijze zijn geregeld. Men is onder meer succesvol bezig met abonnementen en de kern, oftewel 'de waarom-vraag', is de basis onder hun belofte: 'Aanwezig Waar Nodig'.

 

Ondanks dat één middag te kort is om alles helemaal uit te diepen, leverde het volgens Kuindersma genoeg waardevolle inzichten op. "Bartels wist goed te inspireren en gaf meerdere bruikbare tips om Kuindersma’s businessmodel door te ontwikkelen. Niet alleen door de gehanteerde modellen, maar ook door Bartelss eigen achtergrond en ervaring als voormalig eigenaar van een intermediairbedrijf", aldus Slettenhaar.

 

"Voor mij was het mooi om te zien dat er hele duidelijke raakvlakken zijn met waar Avéro Achmea mee bezig is. Het onderstreepte voor mij de waarde van ons eigen programma Voorzie, dat adviseurs op een vergelijkbare wijze kan helpen. En het bevestigde nog maar eens dat wij met het ondersteunen van 'De Waarde van Advies' aansluiten bij wat er leeft in de intermediaire wereld. Prachtige timing was dat een dag eerder ons symposium De Waarde Van Advies II was gehouden, met als centraal thema Ondernemerschap. Het daar gepresenteerde boek van Henk Volberda en Kevin Heij, over het onderzoek van de Erasmus Universiteit, bood mij ook relevante input voor het gesprek. Één van de uitkomsten: 'bedrijven die een financieel adviseur hebben, presteren beter' sloeg  enorm goed aan!"

 


Lees meer over
Aftermovie Positive Finance Day 2017

Aftermovie Positive Finance Day 2017

Het kan echt anders! De Positive Finance Day, die Dazure en de stichting New Financial Forum op 9 november jl samen organiseerden, is hier een mooi voorbeeld van....

“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Huidig gedrag financiële dienstverleners vertoont huidige prioriteiten”

“Doe je wat je moet doen om te bereiken wat je bereiken wilt? Je huidige gedrag vertoont je huidige prioriteiten!”, aldus Alex Klein die zijn BedrijfsAnalyseMethode...

Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

Rolmodellen financiële sector in het New Financial Magazine

Girlpower is ook voor boys. Dat zegt de IJslandse ondernemer Halla Tómasdóttir in de nieuwe editie van het New Financial Magazine met als thema Rolmodellen. Toen...

Be good and show it @ Positive Finance Day

Be good and show it @ Positive Finance Day

Het kan écht anders. Voorbeelden daarvan te over op de Positive Finance Day, een initiatief van de Stichting New Financial Forum en Dazure. Voorbeelden...

Verzekeren is niet sexy

Verzekeren is niet sexy

"Recent heb ik beroepshalve nogal wat vertegenwoordigers van de financiële sector gesproken. Velen probeerden me ervan te overtuigen dat er op de financiële...

Lendahand, Kandoor en Natasja Naron winnaars Positive Finance Awards

Lendahand, Kandoor en Natasja Naron winnaars Positive Finance Awards

Kandoor, Natasja Naron van Gabriël Financiële Bescherming en Lendahand zijn de winnaars van de Positive Finance Award 2017. De jury van de Positive Finance...