Tweede prijs #advieswaarde voor Kuindersma

NFF Kuindersma #advieswaarde

Een halve dag sparren met Jelle Bartels van Next Step Factory. Dit was een van de prijzen die Bernd Slettenhaar (Avéro Achmea) ontving voor zijn winnende tweet in het kader van de actie #advieswaarde van het New Financial Forum. Deze prijs werd beschikbaar gesteld aan adviseur Ynte Kuindersma uit Joure.

Slettenhaar: "Twee weken nadat ik de eerste van de twee door mij gewonnen prijzen in het kader van de actie #dvieswaarde, uitgereikt tijdens de New Financial Day van 29  okotober 2013,  beschikbaar stelde aan HLS Pensioenconsultancy, was het 12 maart tijd voor de tweede. Ik ging met Jelle Bartels van Next Step Factory mee naar Kuindersma in Joure, om een halve dag te sparren met kantooreigenaar Ynte Kuindersma. Kuindersma’s vaste klankbord, Max Kooijmans, was er ook bij aanwezig." (Op de foto: Bernd Slettenhaar, Jelle Bartels en Ynte Kuindersma).

 

Slettenhaar waardeerde het enorm dat hij bij de sessie van Bartels aanwezig mocht zijn. "Mijn aanwezigheid leek misschien logisch vanwege het aanbieden ervan, maar gezien de strategische inhoud vond ik dat nog niet zo vanzelfsprekend. In zo’n gesprek komen immers allerlei vertrouwelijke zaken op tafel en niet iedere ondernemer is bereid om dat te delen met een accountmanager van een verzekeraar. Daar spreekt vertrouwen uit en dat spreekt mij aan."

 

Next Step Factory gaat uit van “verander niet, haal eruit wat erin zit”. Mede aan de hand van Business Model Canvas ging Bartels op zoek naar de toegevoegde waarde van Kuindersma. Het goede ondernemerschap van Ynte Kuindersma bleek uit het feit dat veel zaken al op een moderne, doordachte wijze zijn geregeld. Men is onder meer succesvol bezig met abonnementen en de kern, oftewel 'de waarom-vraag', is de basis onder hun belofte: 'Aanwezig Waar Nodig'.

 

Ondanks dat één middag te kort is om alles helemaal uit te diepen, leverde het volgens Kuindersma genoeg waardevolle inzichten op. "Bartels wist goed te inspireren en gaf meerdere bruikbare tips om Kuindersma’s businessmodel door te ontwikkelen. Niet alleen door de gehanteerde modellen, maar ook door Bartelss eigen achtergrond en ervaring als voormalig eigenaar van een intermediairbedrijf", aldus Slettenhaar.

 

"Voor mij was het mooi om te zien dat er hele duidelijke raakvlakken zijn met waar Avéro Achmea mee bezig is. Het onderstreepte voor mij de waarde van ons eigen programma Voorzie, dat adviseurs op een vergelijkbare wijze kan helpen. En het bevestigde nog maar eens dat wij met het ondersteunen van 'De Waarde van Advies' aansluiten bij wat er leeft in de intermediaire wereld. Prachtige timing was dat een dag eerder ons symposium De Waarde Van Advies II was gehouden, met als centraal thema Ondernemerschap. Het daar gepresenteerde boek van Henk Volberda en Kevin Heij, over het onderzoek van de Erasmus Universiteit, bood mij ook relevante input voor het gesprek. Één van de uitkomsten: 'bedrijven die een financieel adviseur hebben, presteren beter' sloeg  enorm goed aan!"

 


Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geld om in te wonen

Geld om in te wonen

"Elk gezin met opgroeiende kinderen doet er goed aan wat geld opzij te zetten om ze te laten leren en studeren. Daarna gaan ze de deur uit en zullen zich normaal...

Ethische dilemmatraining in het insuranceLab

Ethische dilemmatraining in het insuranceLab

De stichting New Financial Forum organiseert op 14 juni samen met Björn Bierhaalder (Make Change Happen), company purpose coach Tamara Ronteltap en rechtsfilosoof...

PE-beleid heeft zin!

PE-beleid heeft zin!

"Financieel adviseurs zuchten – naar eigen zeggen – onder de eisen van de permanente educatie, een instrument dat de overheid heeft ingezet om de kwaliteit...

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Verantwoordelijkheid nemen vanuit het GEHEEL

Deelnemers aan de bijeenkomst Collectief Leiderschap van het New Financial Forum eind vorige week kregen de opdracht om geblinddoekt het perfecte vierkant te vormen....

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Facebook werd medio maart in een klap miljarden minder waard. De oprichter en eigenaar verloor persoonlijk alleen al 5 miljard dollar in een week:, aldus Hans Ludo...

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Wat ons beweegt, daar draait alles om

Door Hans Ludo van Mierlo Pas op, de volgende grap is flauw, maar beeldend. Klant: ‘Bakker, die broodjes zijn niet om te vreten!’ Bakker: ‘Klopt,...