Uit 75 jaar VVP: lezing verzekeringsbedrijf voor Rotterdamse schooljeugd

VVP 75 jaar logo Twitter

Maandag start de Week van het Geld. Maar ook vroeger stonden branchegenoten voor de klas. In dit geval zelfs een VVP-redacteur!

Uit de VVP van 9 juli 1948: "Dinsdag 6 juli hield onze redacteur voor schadeverzekering de heer R. Sodenkamp Jr., in het Rotterdamse stadhuis een lezing over het verzekeringsbedrijf voor leerlingen van Middenstands-ULO-klassen en de Gem. Handels H.B.S. Dit is de eerste keer dat een dergelijk contact met medewerking van onderwijs-autoriteiten tussen scholen en het verzekeringsbedrijf plaats vindt. Het merkwaardige is dat dit - overigens zeer geslaagde - experiment voortsproot uit particulier initiatief. Tijdens de laatste gehouden Jaarbeurs vervoegden zich n.l. enkele jongelui bij de daar aanwezige heer Sodenkamp met enige vragen op verzekeringsgebied. Later zijn zij met hun leraar nog eens teruggeweest en tenslotte leidde deze belangstelling tot bovenvermeld resultaat.

"Overigens zou het ons niet verbazen als er in dat wat nu gedaan is, nog meer perspectief blijkt te zitten. Wij denken b.v. aan een cursus waar dieper op structuur, geschiedenis en arbeidsveld van het verzekeringsbedrijf kan worden ingegaan. Voorlopig is het echter een verdienste van de heer Sodenkamp dat hij bereid is geweest naar Rotterdam te komen om daar een aantal belangstellende jongelui een elementair overzicht te geven van wat het verzekeringsbedrijf is, hoe het werkt en hoe het ontstaan is. Dit gebeurde bovendien op een levendige, suggetieve manier, zodat er voor de boeiende lezing grote aandacht bestond."

Sodenkamp was werkzaam bij de Nederlandsche Lloyd (later Delta Lloyd) en gaf vaak lezingen voor assurantieclubs. Voor zijn verdiensten werd hij in 1971 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.

ULO stond overigens voor uitgebreid lager onderwijs, HBS voor hogere burgerschool. Beide vormen verdwenen met de invoering van de Mammoetwet in 1968. ULO werd toen mavo, HBS werd havo en vwo.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
VVP is jarig en doneert!

VVP is jarig en doneert!

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. VVP wil deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen samen...

Niet met en niet zonder elkaar

Niet met en niet zonder elkaar

Verzekeraars en adviseurs gaan nogal eens rollend over straat. Terwijl ze toch echt niet zonder elkaar kunnen. In 1970 sprak Nationale-Nederlanden in een toespraak...

Is goede assurantiebezorging zo eenvoudig?

Is goede assurantiebezorging zo eenvoudig?

Wie kent Pro Civibus nog? VVP moest niets hebben van dit kantoor, toen dat in 1950 de markt betrad. Uit de VVP van 17 februari 1950: “In No. 3 maakten wij...

Uit 75 jaar VVP: Lugt Sobbe introduceert Mobiel Assurantie Service Kantoor

Uit 75 jaar VVP: Lugt Sobbe introduceert Mobiel Assurantie Service Kantoor

Lugt Sobbe was altijd goed voor iets nieuws. Uit de VVP van 30 april 1971: "Een nieuwe wijze van acquisitie is deze week van start gegaan. Teneinde het provinciale...

Monument van de verzekeringsgedachte

Monument van de verzekeringsgedachte

Dat waren nog eens teksten...! Uit de VVP van 14 mei 1954: "De buitengevel zal aan de voorzijde worden versierd met beeldhouwwerk in diep-reliëf, voorstellende...

Uit 75 jaar VVP:  vliegongevallenpolis-automaten

Uit 75 jaar VVP: vliegongevallenpolis-automaten

Aircare van nowGo een nieuwe vondst? Nee hoor. Lees dit artikel maar eens uit de VVP van 4 mei 1956: "De vliegongevallenpolis-automaten op Schiphol, welke tot nu...