Uit 75 jaar VVP: lezing verzekeringsbedrijf voor Rotterdamse schooljeugd

VVP 75 jaar logo Twitter

Maandag start de Week van het Geld. Maar ook vroeger stonden branchegenoten voor de klas. In dit geval zelfs een VVP-redacteur!

Uit de VVP van 9 juli 1948: "Dinsdag 6 juli hield onze redacteur voor schadeverzekering de heer R. Sodenkamp Jr., in het Rotterdamse stadhuis een lezing over het verzekeringsbedrijf voor leerlingen van Middenstands-ULO-klassen en de Gem. Handels H.B.S. Dit is de eerste keer dat een dergelijk contact met medewerking van onderwijs-autoriteiten tussen scholen en het verzekeringsbedrijf plaats vindt. Het merkwaardige is dat dit - overigens zeer geslaagde - experiment voortsproot uit particulier initiatief. Tijdens de laatste gehouden Jaarbeurs vervoegden zich n.l. enkele jongelui bij de daar aanwezige heer Sodenkamp met enige vragen op verzekeringsgebied. Later zijn zij met hun leraar nog eens teruggeweest en tenslotte leidde deze belangstelling tot bovenvermeld resultaat.

"Overigens zou het ons niet verbazen als er in dat wat nu gedaan is, nog meer perspectief blijkt te zitten. Wij denken b.v. aan een cursus waar dieper op structuur, geschiedenis en arbeidsveld van het verzekeringsbedrijf kan worden ingegaan. Voorlopig is het echter een verdienste van de heer Sodenkamp dat hij bereid is geweest naar Rotterdam te komen om daar een aantal belangstellende jongelui een elementair overzicht te geven van wat het verzekeringsbedrijf is, hoe het werkt en hoe het ontstaan is. Dit gebeurde bovendien op een levendige, suggetieve manier, zodat er voor de boeiende lezing grote aandacht bestond."

Sodenkamp was werkzaam bij de Nederlandsche Lloyd (later Delta Lloyd) en gaf vaak lezingen voor assurantieclubs. Voor zijn verdiensten werd hij in 1971 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.

ULO stond overigens voor uitgebreid lager onderwijs, HBS voor hogere burgerschool. Beide vormen verdwenen met de invoering van de Mammoetwet in 1968. ULO werd toen mavo, HBS werd havo en vwo.

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
VVP is jarig en doneert!

VVP is jarig en doneert!

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. VVP wil deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen samen...

Uit 75 jaar VVP: Assepoester

Uit 75 jaar VVP: Assepoester

Het stak VVP behoorlijk dat het verzekeringsbedrijf niet aan het woord kwam in het 31 augustus 1948 uitgegeven lijvige boek bij het gouden jubileum van koningin...

Uit 75 jaar VVP: stormramp

Uit 75 jaar VVP: stormramp

Achmea alleen al was 116 miljoen euro kwijt aan de stormen van afgelopen januari. In 1972 ging het ook flink te keer. Uit de VVP van 1 december 1972: "Maandag 13...

VVP is jarig en doneert

VVP is jarig en doneert

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. We willen deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen...

Kandoor

Kandoor

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we vanzelfsprekend trots op. Al 75 jaar lang geloven we onvoorwaardelijk in de kracht en de toegevoegde waarde van het intermediair...

Uit 75 jaar VVP: robot-kassier

Uit 75 jaar VVP: robot-kassier

Altijd leuk: kijken wat er van toekomstvoorspellingen terecht is gekomen. Uit ‘Honderd Nationale jaren’, uitgegeven in 1963 bij het 100-jarig bestaan...