Uit 75 jaar VVP: Wakker zijn en het midden houden

VVP 75 jaar

En weer verdwijnt een grote naam uit het verleden: R. Mees & Zoonen gaat na de zomer verder als Victor Insurance Nederland. In een boekje bij de viering van het 200-jarig bestaan van R. Mees & Zoonen (en Bank Mees & Hope) in 1970 mocht 'futuroloog' Rudolf Das zijn visie op de toekomst geven. We lezen: “De ontwikkeling van de financiële instellingen zal in de toekomst in sterke mate de reeds nu ingezette ontwikkeling gaan volgen naar meer directe service aan de klanten, op die punten waar veel mensen bijeen komen.

“Daarvoor zullen vele, betrekkelijk kleine vestigingen nodig zijn, onderling verbonden door middel van een communicatiesysteem dat het mogelijk maakt om van een centrale computer-administratie gebruik te kunnen maken.”

Das tekende een stadskantoor als geïntegreerd onderdeel van de toegang naar een winkelcentrum. Das: “De bank fungeert als doorgangshuis en als wachtruimte voor afspraken met zakenrelaties. Een automatische kluis, verbonden met de centrale administratie, maakt het mogelijk om snel geld op te nemen of te storten, terwijl de stand van zaken wat betreft de rekening-courant al even snel via een eigen TV-circuit wordt doorgegeven.

“Een modern voorbeeld van geïntegreerde cliëntenservice vormt de aanwezigheid van een balie waaraan men reisinformatie kan verkrijgen, de gekozen reis kan boeken, een reisverzekering kan sluiten en vreemd geld kan opnemen.”

Das zat er niet ver naast, voor wat betreft de nabije toekomst. Zijn voorspelling van de verre toekomst klopte echter niet; er zijn thans juist steeds minder plaatsen waarop mensen hun financiële zaken kunnen regelen. Maar ja, de pinautomaat was in 1970 nog niet uitgevonden en ook van internet en mobiel bankieren had nog niemand gehoord.

De naam R. Mees & Zoonen dateert van 1786. Toch wordt als officiële oprichtingsdatum 1720 aangehouden. Dat jaar trad Gregorius Mees toe tot Cordelois & De Vrijer. In 1733 traden de laatsten terug en zette Mees de zaak alleen voort. In 1755 traden zijn zonen Rudolf en Adriaan toe. Er zouden nog vele generaties Mees volgen.

Het devies van Gregorius Mees: ‘Wakker zijn en het midden houden’.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
VVP is jarig en doneert!

VVP is jarig en doneert!

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. VVP wil deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen samen...

Uit 75 jaar VVP: Assepoester

Uit 75 jaar VVP: Assepoester

Het stak VVP behoorlijk dat het verzekeringsbedrijf niet aan het woord kwam in het 31 augustus 1948 uitgegeven lijvige boek bij het gouden jubileum van koningin...

VVP is jarig en doneert

VVP is jarig en doneert

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. We willen deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen...

Uit 75 jaar VVP: stormramp

Uit 75 jaar VVP: stormramp

Achmea alleen al was 116 miljoen euro kwijt aan de stormen van afgelopen januari. In 1972 ging het ook flink te keer. Uit de VVP van 1 december 1972: "Maandag 13...

VVP is jarig en doneert

VVP is jarig en doneert

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. We willen deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen...

Kandoor

Kandoor

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we vanzelfsprekend trots op. Al 75 jaar lang geloven we onvoorwaardelijk in de kracht en de toegevoegde waarde van het intermediair...