Uit 75 jaar VVP: Wakker zijn en het midden houden

VVP 75 jaar

En weer verdwijnt een grote naam uit het verleden: R. Mees & Zoonen gaat na de zomer verder als Victor Insurance Nederland. In een boekje bij de viering van het 200-jarig bestaan van R. Mees & Zoonen (en Bank Mees & Hope) in 1970 mocht 'futuroloog' Rudolf Das zijn visie op de toekomst geven. We lezen: “De ontwikkeling van de financiële instellingen zal in de toekomst in sterke mate de reeds nu ingezette ontwikkeling gaan volgen naar meer directe service aan de klanten, op die punten waar veel mensen bijeen komen.

“Daarvoor zullen vele, betrekkelijk kleine vestigingen nodig zijn, onderling verbonden door middel van een communicatiesysteem dat het mogelijk maakt om van een centrale computer-administratie gebruik te kunnen maken.”

Das tekende een stadskantoor als geïntegreerd onderdeel van de toegang naar een winkelcentrum. Das: “De bank fungeert als doorgangshuis en als wachtruimte voor afspraken met zakenrelaties. Een automatische kluis, verbonden met de centrale administratie, maakt het mogelijk om snel geld op te nemen of te storten, terwijl de stand van zaken wat betreft de rekening-courant al even snel via een eigen TV-circuit wordt doorgegeven.

“Een modern voorbeeld van geïntegreerde cliëntenservice vormt de aanwezigheid van een balie waaraan men reisinformatie kan verkrijgen, de gekozen reis kan boeken, een reisverzekering kan sluiten en vreemd geld kan opnemen.”

Das zat er niet ver naast, voor wat betreft de nabije toekomst. Zijn voorspelling van de verre toekomst klopte echter niet; er zijn thans juist steeds minder plaatsen waarop mensen hun financiële zaken kunnen regelen. Maar ja, de pinautomaat was in 1970 nog niet uitgevonden en ook van internet en mobiel bankieren had nog niemand gehoord.

De naam R. Mees & Zoonen dateert van 1786. Toch wordt als officiële oprichtingsdatum 1720 aangehouden. Dat jaar trad Gregorius Mees toe tot Cordelois & De Vrijer. In 1733 traden de laatsten terug en zette Mees de zaak alleen voort. In 1755 traden zijn zonen Rudolf en Adriaan toe. Er zouden nog vele generaties Mees volgen.

Het devies van Gregorius Mees: ‘Wakker zijn en het midden houden’.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Uit 75 jaar VVP: KNAC-autopolis

Uit 75 jaar VVP: KNAC-autopolis

De KNAC bestond op 3 juli 120 jaar. De Nederlandsche Automobiel Club NAC (later KNAC, nadat het predikaat Koninklijk was verkregen) bezorgde zijn leden al snel voordelige...

VVP is jarig en doneert!

VVP is jarig en doneert!

VVP bestaat 75 jaar en daar zijn we trots op. VVP wil deze mijlpaal op een bijzondere manier luister bijzetten. We geven geen verjaardagsfeestje, maar willen samen...

Uit 75 jaar VVP: In de schuit en in het slop

Uit 75 jaar VVP: In de schuit en in het slop

Sikkeneurig door provisieverbod, wet- en regelgeving, PE-examen en wat dies meer zij? Vroeger was het niet beter. Een ingezonden brief uit de VVP van 13 juni 1956:...

Uit 75 jaar VVP: operatie witkar

Uit 75 jaar VVP: operatie witkar

De witkar was zijn tijd voor uit. Uit de VVP van 27 oktober 1972: "Op 26 oktober om 12 uur werd in Amsterdam de 'operatie witkar' in praktijk gesteld. Voorlopig...

Niet met en niet zonder elkaar

Niet met en niet zonder elkaar

Verzekeraars en adviseurs gaan nogal eens rollend over straat. Terwijl ze toch echt niet zonder elkaar kunnen. In 1970 sprak Nationale-Nederlanden in een toespraak...

Is goede assurantiebezorging zo eenvoudig?

Is goede assurantiebezorging zo eenvoudig?

Wie kent Pro Civibus nog? VVP moest niets hebben van dit kantoor, toen dat in 1950 de markt betrad. Uit de VVP van 17 februari 1950: “In No. 3 maakten wij...