"van verborgen kosten naar verborgen compensatie"

Philippe Wits asr bij radar 2015

A.s.r. kreeg er maandagavond flink van langs in Radar, omdat de verzekeraar geen openheid geeft over de berekening van de woekerpoliscompensatie. Philippe Wits (foto), directeur Leven van a.s.r., hield desondanks voet bij stuk.

Wits zei wel dat enkele individuele gevallen in de studio mogen controleren of hun berekeningen goed gecontroleerd zijn. De software die a.s.r. heeft ontwikkeld om de berekeningen te maken, geeft de maatschappij echter niet vrij. Dit omdat de informatie privancygevoelig zou zijn. Errol Keyner, betrokken bij de compensatie-akkoorden, hekelde "het gebruiken door verzekeraars van privacy om transparantie te vermijden". Verzekeraars kunnen zich volgens hem niet verschuilen achter afspraken over geheimhouding in de akkoorden. Keyner sprak uit dat wat hem betreft verzekeraars alle vrijheid hebben om open te zijn over de berekeningen.

Wits toonde zich verrast toen Bert Jan Tiesinga van Wakkerpolis vanaf de tribune meldde al in 2012 sheets met formules te hebben gekregen (Wits was toen nog geen directeur Leven). Radar kondigde aan deze sheets op haar website te zullen zetten. Radar spreekt ondertussen van een nieuw schandaal: "Van verborgen kosten naar verborgen compensatie", aldus presentatrice Antoinette Hertsenberg. In het programma kwamen ook onder meer Pieter Lijesen (Woekerpolisproces) en Ab Flipse (Vereniging Woekerpolis.nl) aan het woord.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Te veel betaalde boeterente inmiddels meestal gecompenseerd

Te veel betaalde boeterente inmiddels meestal gecompenseerd

In de meeste gevallen is te veel betaalde boeterente inmiddels gecorrigeerd en gecompenseerd. Dat blijkt uit een rondgang van Radar langs ruim 30 hypotheekverstrekkers. Radar:...

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Dijsselbloem: Radar wekte verkeerde indruk

Het consumentenprogramma Radar wekte volgens minister Dijsselbloem een verkeerde indruk bij een onderzoek dat werd gepresenteerd in het kader van de boeterente-discussie....

Verzekeraars eerlijker over afschrijvingslijsten

Verzekeraars eerlijker over afschrijvingslijsten

Eind vorig jaar wijdde tv-programma Radar een uitzending aan de vraag: hoeveel afschrijving hanteert welke verzekeraar? Naar aanleiding van deze discussie maken...

"Rentemiddeling niet altijd voordelig"

"Rentemiddeling niet altijd voordelig"

Rentemiddeling valt voor de hypotheekklant niet altijd voordeliger uit, steld Radar. Het programma: "Veel mensen zien rentemiddeling als de uitgelezen manier...

Radar zoekt mensen met keurslijfpensioen

Radar zoekt mensen met keurslijfpensioen

Radar heeft een oproep gedaan aan mensen met een keurslijfpensioen.   Het consumentenprogramma: "We zoeken mensen die binnenkort met pensioen gaan en...

Radar kraakt schimmige vergelijkingssites

Radar kraakt schimmige vergelijkingssites

Het item maandagavond in Radar was niet gericht op de erkende grote vergelijkingssites, maar op kleinere sites die het er vooral om te doen lijkt lead- en/of afsluitvergoedingen...