"van verborgen kosten naar verborgen compensatie"

Philippe Wits asr bij radar 2015

A.s.r. kreeg er maandagavond flink van langs in Radar, omdat de verzekeraar geen openheid geeft over de berekening van de woekerpoliscompensatie. Philippe Wits (foto), directeur Leven van a.s.r., hield desondanks voet bij stuk.

Wits zei wel dat enkele individuele gevallen in de studio mogen controleren of hun berekeningen goed gecontroleerd zijn. De software die a.s.r. heeft ontwikkeld om de berekeningen te maken, geeft de maatschappij echter niet vrij. Dit omdat de informatie privancygevoelig zou zijn. Errol Keyner, betrokken bij de compensatie-akkoorden, hekelde "het gebruiken door verzekeraars van privacy om transparantie te vermijden". Verzekeraars kunnen zich volgens hem niet verschuilen achter afspraken over geheimhouding in de akkoorden. Keyner sprak uit dat wat hem betreft verzekeraars alle vrijheid hebben om open te zijn over de berekeningen.

Wits toonde zich verrast toen Bert Jan Tiesinga van Wakkerpolis vanaf de tribune meldde al in 2012 sheets met formules te hebben gekregen (Wits was toen nog geen directeur Leven). Radar kondigde aan deze sheets op haar website te zullen zetten. Radar spreekt ondertussen van een nieuw schandaal: "Van verborgen kosten naar verborgen compensatie", aldus presentatrice Antoinette Hertsenberg. In het programma kwamen ook onder meer Pieter Lijesen (Woekerpolisproces) en Ab Flipse (Vereniging Woekerpolis.nl) aan het woord.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Kifid zet nieuwe stap in klachtenbehandeling woekerpolissen

Na clustering van klachten over beleggingsverzekeringen gaat Kifid nu aan de slag met klachten waarvoor een oplossing via bemiddeling mogelijk lijkt. Voor enkele...

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan wettelijke activeringsplicht woekerpolissen

Alle verzekeraars voldoen aan de wettelijke activeringsplicht voor klanten met een hypotheek- of pensioengebonden beleggingsverzekering, aldus de AFM. Eind...

Kifid pleit ASR vrij in 'woekerpoliszaak'

Kifid pleit ASR vrij in 'woekerpoliszaak'

Kifid stelt ASR in het gelijk in een 'woekerpoliszaak', zo blijkt uit een uitspraak van de Commissie van Beroep van Kifid. De uitspraak heeft consequenties voor...

Te veel betaalde boeterente inmiddels meestal gecompenseerd

Te veel betaalde boeterente inmiddels meestal gecompenseerd

In de meeste gevallen is te veel betaalde boeterente inmiddels gecorrigeerd en gecompenseerd. Dat blijkt uit een rondgang van Radar langs ruim 30 hypotheekverstrekkers. Radar:...

A.s.r. moet woekerpolishouder meer schadevergoeding betalen

A.s.r. moet woekerpolishouder meer schadevergoeding betalen

A.s.r. moet de afkoopwaarde van een beleggingsverzekering, die in juni 2007 op verzoek van de consument is beëindigd, opnieuw berekenen. De verzekeraar mag...

Zowel Vivat als Woekerpolis.nl claimen winst in woekerpoliszaak

Zowel Vivat als Woekerpolis.nl claimen winst in woekerpoliszaak

De rechtbank Alkmaar heeft uitspraak gedaan in een collectieve procedure van de de Vereniging Woekerpolis.nl en twee klanten tegen SRLEV, onderdeel van Vivat. Beide...