Veel animo voor leeghalen spaarrekeningen bij negatieve rente

Eurobiljetten

Bijna vier op de tien Nederlanders halen hun spaargeld van hun spaarrekening bij een negatieve spaarrente, aldus onderzoek van Radar onder ruim 32.000 respondenten van het Radar Testpanel.

Triodos Bank kondigde als eerste bank aan de spaarrente te verlagen naar 0 procent. Een nulrente is voor eenderde van de mensen nog geen reden om het geld van de spaarrekening te halen. "Het staat veilig daar", zegt de grootste groep (59 procent). 43 procent zou niet weten waar het anders onder te brengen. Thuis bewaren durft 35 procent niet. Tegenover de 34 procent die het geld bij 0 procent spaarrente niet van de rekening haalt, staat een net iets kleinere groep (31%) die zegt dat wél te doen. Daarvan zou de helft ál het spaargeld eraf halen. Voor ongeveer één op de vijf is het een reden om over te stappen van bank. Als de spaarrente negatief wordt, haalt 43 procent al het spaargeld van de rekening af. Nog eens 15 procent zou een gedeelte weghalen van de spaarrekening, in totaal zou 58 procent geld van de spaarrekening afhalen. 22 procent zou overstappen naar een andere bank. Slechts 9 procent zegt dat een negatieve spaarrente géén reden vormt om geld van de spaarrekening te halen.

Het geld dat van spaarrekeningen wordt gehaald, wordt of bewaard in een kluis (38 procent), thuis (30 procent) of het geld op een lopende rekening zetten (28 procent).

 

VETROUWEN IN TRIODOS
8 procent van de respondenten heeft er vertrouwen in dat hun bank het belang van de klant centraal heeft staan. Dit vertrouwen verschilt overigens enorm per bank. Triodos-klanten hebben het meeste vertrouwen (39 procent) dat de bank het klantbelang voorop zet. ASN volgt met 27 procent en RegioBank staat op drie met 22 procent, aldus Radar.. Ook Knab (18 procent), Van Lanschot (13 procent), SNS (12 procent) en a.s.r. (10 procent) scoren hoger dan het gemiddelde. Van de drie grote banken scoort Rabobank 8 procent, ABN Amro 5 procent en ING 5 procent qua vertrouwen in klantbelang.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Duurzaamheid niet top-of-mind bij woningbezitters

Verduurzaming van de woning is geen prioriteit voor huiseigenaren, aldus het ING Woonbericht. Zo heeft 45 procent geen idee welk energielabel zijn woning heeft....

Knab bereikt mijlpaal van 100.000 zakelijke klanten

Knab bereikt mijlpaal van 100.000 zakelijke klanten

Knab heeft de mijlpaal van 100.000 ondernemers als klant bereikt. In totaal heeft Knab nu ruim 200.000 klanten. CEO Robbert Bakker: “Sinds de lancering van...

Financieel topman ING vertrekt

Financieel topman ING vertrekt

Financieel topman Koos Timmermans van ING stapt op. Zijn vertrek volgt op de schikking van ING met het Openbaar Ministerie, die voor veel maatschappelijke en politieke...

GroenLinks en PvdA willen ING niet langer als huisbankier overheid

GroenLinks en PvdA willen ING niet langer als huisbankier overheid

GroenLinks en PvdA willen onderzoeken of de overheid kan stoppen met ING als huisbankier. Bart Snels (GroenLinks): "We moeten ons echt afvragen of ING bij een...

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

Rood staan duurst bij ING en Rabobank

De rentetarieven die banken hanteren voor klanten die rood staan, bedragen gemiddeld 9,96 procent, zo blijkt uit een analyse van Geldshop.nl. ING en Rabobank hanteren...

Hoekstra roept ING ter verantwoording

Hoekstra roept ING ter verantwoording

Minister van Financiën Wopke Hoekstra heeft Hans Wijers, voorzitter RvC van ING, ontboden om tekst en uitleg te geven over de witwas-affaire die opnieuw het...