VEH onaangenaam verrast over regeerakkoord

Vereniging Eigen Huis zegt onaangenaam verrast te zijn dat in het nieuwe regeerakkoord het fiscale onderscheid tussen bestaande en nieuwe hypotheken wordt gehandhaafd. De verplichting om bij nieuwe hypotheken minimaal volgens een annuïtair schema af te lossen, zorgt voor een tweedeling op de woningmarkt, aldus VEH.

Volgens VEH wordt de rekening op deze manier bij koopstarters gelegd. "Deze groep krijgt te maken met een stapeling van maatregelen die het nog moeilijker maakt om een huis te kopen. Naast een verplichte annuïtaire aflossing, gelden per 1 januari aangescherpte inkomensnormen, een lager maximum voor de hypotheek en hogere bijkomende kosten. Daar staat slechts tegenover dat een onbekend budget beschikbaar komt voor startersleningen."

Voor mensen met een restschuld na verkoop is in het regeerakkoord bepaald dat gedurende vijf  jaar de verschuldigde rente aftrekbaar blijft. VEH vindt deze termijn te kort. "Weinig huishoudens zullen in vijf jaar tijd een restschuld van gemiddeld 35.000 euro kunnen aflossen. Daarom pleit de vereniging dat de renteaftrek voor een langere termijn behouden blijft, eventueel onder de afspraak dat de aflossing binnen een bepaalde termijn plaatsvindt."

Wel is de vereniging positief over de aanstelling van een minister voor Wonen en Rijksdienst. "De woningmarkt krijgt hierdoor de aandacht die op dit moment noodzakelijk om de problemen op te lossen. Wij blijven daarbij pleiten voor een integrale benadering waarbij Wonen 4.0 het uitgangspunt is."
 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul - 30 oktober 2012

Deze twee partijen hebben hun kiezers gewoon aan de kant gezet. Het is eigenlijk gewoon beleid van DnB bank er doorheen drukken. In deze schijndemocratie houdt de arrogantie van de macht echt geen rekening met wat de kiezer wil en evenmin met ongevraagde adviezen.

Lees meer over
Starter op woningmarkt wacht lang met inroepen professionele hulp

Starter op woningmarkt wacht lang met inroepen professionele hulp

Starters op de woningmarkt stellen het inschakelen van professionele kennis lang uit. Dat blijkt uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis. Doordat starters lang...

"Gebruik reparatieformulier voorwaarden bij NVM- of vbo-makelaar"

"Gebruik reparatieformulier voorwaarden bij NVM- of vbo-makelaar"

Vereniging Eigen Huis en Consumentenbond raden consumenten met een NVM- of VBO-makelaar aan om hem of haar een 'reparatieformulier' te laten ondertekenen. Hiermee...

Flexwerkers makkelijker toegang tot hypotheek

Flexwerkers makkelijker toegang tot hypotheek

Negen uitzendondernemingen sluiten zich per 1 januari 2017 aan bij de Perspectiefverklaring. Hierdoor krijgen flexmedewerkers makkelijker toegang tot hun hypotheek....

VEH eist inzicht in berekening aflosboetes hypotheken

VEH eist inzicht in berekening aflosboetes hypotheken

VEH wil inzicht in de rekenmethodes die geldverstrekkers hanteren bij kosten voor het oversluiten of het vervroegd aflossen van een hypotheek. Volgens VEH is het...

Kwart huizenkopers heeft geen oog voor baanverlies

Kwart huizenkopers heeft geen oog voor baanverlies

Huizenkopers zien vaak de risico's over het hoofd die kleven aan een langlopende hypotheek, blijkt uit onderzoek van Vereniging Eigen Huis. Ruim een kwart heeft...

"verplicht verzekeraars tot reparatie woekerpolis"

"verplicht verzekeraars tot reparatie woekerpolis"

De overheid moet verzekeraars verplichten om woekerpolissen eenzijdig te verbeteren. Ook als de klant geen interesse toont voor verbetering van deze beleggingsverzekeringen. Aldus...