Verbond: "ingrijpen mag concurrentie niet verstoren"

"Wij hebben begrip en waardering voor de verantwoordelijkheid die de Staat en De Nederlandsche Bank (DNB) op zich hebben genomen. Het Verbond vindt het van belang dat mogelijke concurrentieverstorende effecten worden voorkomen en dat participatie van de overheid in de financiële sector niet langer duurt dan strikt noodzakelijk is." Aldus de reactie van het Verbond van Verzekeraars op de nationalisatie van SNS Reaal..

Het Verbond: "De belangen van klanten van SNS Reaal zijn met de ingreep veilig gesteld. Hoewel zowel de bank- als verzekeringstak van SNS Reaal in de kern gezond is, bleek nationalisatie noodzakelijk nadat andere oplossingen waren afgevallen. Met deze ingreep is niet alleen de stabiliteit van SNS Reaal, maar ook die van het financiële stelsel als geheel gewaarborgd. Dat is van groot belang voor de consument." De verzekeringsbedrijven uit de groep communiceren inmiddels richting de consument dat de ingreep geen consequenties heeft voor hun polissen. "De nationalisatie verandert de afgesproken productvoorwaarden niet", schrijft bijvoorbeeld Zwitserleven op haar website.
 

 

 

 

Lees meer over

Reacties

wil 5 februari 2013

@Maarten, het geeft mooi van welk nivo de top van de verzekeraars zijn en dus ook die van het Verbond!!

Maarten 5 februari 2013

Opmerkelijke reactie van het Verbond! Over Ronald Latenstein was het Verbond lovend. In 2011 schreef het Verbond over Voorzitter Latenstein: Hij staat bekend als een “bouwer”. Iemand die vooruitkijkt, een perspectief schetst, vernieuwt. In een roerige periode lijkt SNS REAAL-topman Ronald Latenstein dan ook de juiste man op de juiste plek als voorzitter van het Verbond, al blijft hij daar zelf uiterst bescheiden over. En in 2013 erkent ook het Verbond dus ook dat hij grote fouten heeft gemaakt, en dat SNS terecht is genationaliseerd.

Leo Tol (Uwgeldwinkel.nl) 4 februari 2013

Ik lees: 'Verbond pleit voor level playing field', leuk.

Debeurs 4 februari 2013

Ach, al die staatbedrijven concerreren in ieder geval op discutabele wijze met het intermediair; - NN --> nndirect (ofzo) - Reaal --> Zelf - ASR --> Ditzo Doe daar ook gelijk even wat aan svp.

Joost 4 februari 2013

@Leo, Dat is idd. erg leuk!!!

Oud-meubilair Verbond naar basisscholen St. Maarten

Oud-meubilair Verbond naar basisscholen St. Maarten

Het Verbond van Verzekeraars doneert zijn oude meubilair aan basisscholen op St. Maarten. De bureaus en kasten die het Verbond doneert zijn voldoende voor de ruim...

"Reikwijdte provisieverbod passend, verdere stappen nodig"

"Reikwijdte provisieverbod passend, verdere stappen nodig"

Het Verbond van Verzekeraars vindt "de reikwijdte van het provisieverbod passend, maar meent ook dat aanvullende stappen noodzakelijk zijn om het klantbelang nóg...

Minister maakt kennis met Verbond

Minister maakt kennis met Verbond

Minister Hoekstra van Financiën maakte vorige week kennis met het Verbond van Verzekeraars. In een tweet schrijft de minister: "Vandaag kennisgemaakt met Verbond...

"Proces automatische waardeoverdrachten simpel houden"

"Proces automatische waardeoverdrachten simpel houden"

Pensioenfederatie en Verbond van Verzekeraars hebben een gezamenlijke koepelwerkgroep opgericht die zich richt op de inrichting van het proces van automatische waardeoverdrachten. Door...

Richtlijn distributie vraagt om samenwerking

Richtlijn distributie vraagt om samenwerking

"De bepalingen zijn voor een deel nieuw voor distributeurs, maar ik hoop dat we niet gelijk met zijn allen in een kramp schieten. Europa wil de consumentenbescherming...

App mobielschademelden uit lucht wegens datalek

App mobielschademelden uit lucht wegens datalek

De MobielSchadeMelden-app is uit de lucht vanwege een datalek   Het Verbond van Verzekeraars: "Afgelopen maandag is een datalek geconstateerd bij de MobielSchademelden-app...