Verbond: "ingrijpen mag concurrentie niet verstoren"

"Wij hebben begrip en waardering voor de verantwoordelijkheid die de Staat en De Nederlandsche Bank (DNB) op zich hebben genomen. Het Verbond vindt het van belang dat mogelijke concurrentieverstorende effecten worden voorkomen en dat participatie van de overheid in de financiële sector niet langer duurt dan strikt noodzakelijk is." Aldus de reactie van het Verbond van Verzekeraars op de nationalisatie van SNS Reaal..

Het Verbond: "De belangen van klanten van SNS Reaal zijn met de ingreep veilig gesteld. Hoewel zowel de bank- als verzekeringstak van SNS Reaal in de kern gezond is, bleek nationalisatie noodzakelijk nadat andere oplossingen waren afgevallen. Met deze ingreep is niet alleen de stabiliteit van SNS Reaal, maar ook die van het financiële stelsel als geheel gewaarborgd. Dat is van groot belang voor de consument." De verzekeringsbedrijven uit de groep communiceren inmiddels richting de consument dat de ingreep geen consequenties heeft voor hun polissen. "De nationalisatie verandert de afgesproken productvoorwaarden niet", schrijft bijvoorbeeld Zwitserleven op haar website.
 

 

 

 

Lees meer over

Reacties

wil 5 februari 2013

@Maarten, het geeft mooi van welk nivo de top van de verzekeraars zijn en dus ook die van het Verbond!!

Maarten 5 februari 2013

Opmerkelijke reactie van het Verbond! Over Ronald Latenstein was het Verbond lovend. In 2011 schreef het Verbond over Voorzitter Latenstein: Hij staat bekend als een “bouwer”. Iemand die vooruitkijkt, een perspectief schetst, vernieuwt. In een roerige periode lijkt SNS REAAL-topman Ronald Latenstein dan ook de juiste man op de juiste plek als voorzitter van het Verbond, al blijft hij daar zelf uiterst bescheiden over. En in 2013 erkent ook het Verbond dus ook dat hij grote fouten heeft gemaakt, en dat SNS terecht is genationaliseerd.

Leo Tol (Uwgeldwinkel.nl) 4 februari 2013

Ik lees: 'Verbond pleit voor level playing field', leuk.

Debeurs 4 februari 2013

Ach, al die staatbedrijven concerreren in ieder geval op discutabele wijze met het intermediair; - NN --> nndirect (ofzo) - Reaal --> Zelf - ASR --> Ditzo Doe daar ook gelijk even wat aan svp.

Joost 4 februari 2013

@Leo, Dat is idd. erg leuk!!!

"Proces automatische waardeoverdrachten simpel houden"

"Proces automatische waardeoverdrachten simpel houden"

Pensioenfederatie en Verbond van Verzekeraars hebben een gezamenlijke koepelwerkgroep opgericht die zich richt op de inrichting van het proces van automatische waardeoverdrachten. Door...

Richtlijn distributie vraagt om samenwerking

Richtlijn distributie vraagt om samenwerking

"De bepalingen zijn voor een deel nieuw voor distributeurs, maar ik hoop dat we niet gelijk met zijn allen in een kramp schieten. Europa wil de consumentenbescherming...

App mobielschademelden uit lucht wegens datalek

App mobielschademelden uit lucht wegens datalek

De MobielSchadeMelden-app is uit de lucht vanwege een datalek   Het Verbond van Verzekeraars: "Afgelopen maandag is een datalek geconstateerd bij de MobielSchademelden-app...

Valse claims bij reisverzekeringen verdubbeld

Valse claims bij reisverzekeringen verdubbeld

Het aantal valse claims bij reisverzekeringen is verdubbeld, aldus het Verbond van Verzekeraars donderdagochtend in het AD. "Jongeren tussen 25 en 35 jaar dienden...

Verbond: andere maatschappijen bepalen zelf of ze voorbeeld allianz volgen

Verbond: andere maatschappijen bepalen zelf of ze voorbeeld allianz volgen

Het Verbond van Verzekeraars laat het aan de individuele leden om te bezien of zij het voorbeeld volgen van Allianz, dat een akkoord heeft gesloten met ConsumentenClaim,...

Preventieplatform beste innovatieplan bij jip2017

Preventieplatform beste innovatieplan bij jip2017

Het preventieplatform B-Alert is door zowel jury als door het publiek het hoogst gewaardeerd tijdens de finale van het Jongeren en Innovatie Programma (JIP) 2017...