Verbond: "ingrijpen mag concurrentie niet verstoren"

"Wij hebben begrip en waardering voor de verantwoordelijkheid die de Staat en De Nederlandsche Bank (DNB) op zich hebben genomen. Het Verbond vindt het van belang dat mogelijke concurrentieverstorende effecten worden voorkomen en dat participatie van de overheid in de financiële sector niet langer duurt dan strikt noodzakelijk is." Aldus de reactie van het Verbond van Verzekeraars op de nationalisatie van SNS Reaal..

Het Verbond: "De belangen van klanten van SNS Reaal zijn met de ingreep veilig gesteld. Hoewel zowel de bank- als verzekeringstak van SNS Reaal in de kern gezond is, bleek nationalisatie noodzakelijk nadat andere oplossingen waren afgevallen. Met deze ingreep is niet alleen de stabiliteit van SNS Reaal, maar ook die van het financiële stelsel als geheel gewaarborgd. Dat is van groot belang voor de consument." De verzekeringsbedrijven uit de groep communiceren inmiddels richting de consument dat de ingreep geen consequenties heeft voor hun polissen. "De nationalisatie verandert de afgesproken productvoorwaarden niet", schrijft bijvoorbeeld Zwitserleven op haar website.
 

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Maarten - 5 februari 2013

Opmerkelijke reactie van het Verbond! Over Ronald Latenstein was het Verbond lovend. In 2011 schreef het Verbond over Voorzitter Latenstein: Hij staat bekend als een “bouwer”. Iemand die vooruitkijkt, een perspectief schetst, vernieuwt. In een roerige periode lijkt SNS REAAL-topman Ronald Latenstein dan ook de juiste man op de juiste plek als voorzitter van het Verbond, al blijft hij daar zelf uiterst bescheiden over. En in 2013 erkent ook het Verbond dus ook dat hij grote fouten heeft gemaakt, en dat SNS terecht is genationaliseerd.

wil - 5 februari 2013

@Maarten, het geeft mooi van welk nivo de top van de verzekeraars zijn en dus ook die van het Verbond!!

Joost - 4 februari 2013

@Leo, Dat is idd. erg leuk!!!

Leo Tol (Uwgeldwinkel.nl) - 4 februari 2013

Ik lees: 'Verbond pleit voor level playing field', leuk.

Debeurs - 4 februari 2013

Ach, al die staatbedrijven concerreren in ieder geval op discutabele wijze met het intermediair; - NN --> nndirect (ofzo) - Reaal --> Zelf - ASR --> Ditzo Doe daar ook gelijk even wat aan svp.

Lees meer over
"In sommige gevallen leek de verzekering meer een soort pinautomaat geworden"

"In sommige gevallen leek de verzekering meer een soort pinautomaat geworden"

"Het voorbeeld met de afvalverwerkingsbedrijven laat zien dat risico’s door middel van bewustwording, preventie en risicomanagement vaak snel weer in een verzekerbare...

"Digitaliseringsstrategie op aantal vlakken gemiste kans"

"Digitaliseringsstrategie op aantal vlakken gemiste kans"

Het Verbond noemt de Digitaliseringsstrategie van het kabinet op een aantal vlakken een gemiste kans. Directeur Leo de Boer: "De strategie is ambitieus. Tegelijkertijd...

Verbond en Nibe-SVV ontwikkelen samen opleidingsprogramma's

Verbond en Nibe-SVV ontwikkelen samen opleidingsprogramma's

Het Verbond van Verzekeraars en Nibe-SVV Opleidingen formaliseren hun samenwerking op het gebied van opleidingsprogramma’s voor verzekeraars. Partijen gaan...

Lennoc sluit zich als eerste Insurtech aan bij Verbond

Lennoc sluit zich als eerste Insurtech aan bij Verbond

Midglas Glasverzekeraar en Lennoc zijn lid geworden van het Verbond van Verzekeraars. Lennoc is daarmee de eerste Insurtech die lid is geworden van het Verbond...

Midglas en Squarelife aspirant-lid Verbond

Midglas en Squarelife aspirant-lid Verbond

Het Verbondsbestuur heeft aan twee verzekeraars het aspirant-lidmaatschap toegekend. Het gaat om Midglas N.V. Glasassurantie Maatschappij en Squarelife Lebensversicherungs...

Adfiz en Verbond: verwerkersovereenkomsten niet nodig

Adfiz en Verbond: verwerkersovereenkomsten niet nodig

Verzekeraars en intermediair moeten van alles doen om zich voor te bereiden op de Algemene Verordening Gegevensbescherming (Avg), maar ze hoeven onderling geen verwerkingsovereenkomsten...