Verbond wil minder regeldruk voor onderlingen

Onderling Verzekerd 2017

De Solvency II-regelgeving is voor onderlinge verzekeraars niet proportioneel, aldus de boodschap van de speciale uitgave  'Onderling Verzekerd!' van het  Verbond van Verzekeraars.

“Al die regels zijn bedoeld als bescherming van de klant, maar juist door de enorme berg en de hoge kosten van regels lijken we minder tijd dan ooit aan de klant te kunnen besteden”, zei Verbondsdirecteur Leo De Boer, die het magazine uitreikte aan Aukje de Vries (VVD). De uitreiking vond plaats bij EFO Paardenverzekering in Heerenveen. Net als meer dan 4.000 Europese verzekeraars, groot en klein, moet ook EFO Paardenverzekering sinds 2016 voldoen aan de Solvency II-regelgeving. Henk de Jong, directeur van EFO, liet vanuit zijn dagelijkse praktijk zien hoe die regels uitwerken voor kleinere verzekeraars

 

Maatwerk
“De onderlinge branche zucht onder de zware regeldruk”, meent ook Chris van Toor, manager van het Platform Onderlinge Verzekeraars in het magazine. “Verzekeraars die met recht van spreken aanspraak op proportionaliteit kunnen maken, hebben daar nu onvoldoende ruimte voor. De klachten zijn legio.”
Een aantal van die klachten wordt in het blad Onderling Verzekerd! belicht. Onder meer door platformvoorzitter en CEO van Univé Joost Heideman. Hij benadrukt dat er wat móet gebeuren. “Wij moeten met onze tijd mee en daarbij is proportionaliteit onmisbaar.”

Eenzelfde boodschap heeft voormalig DNB-divisiedirecteur Tom Roos. Hij vertelt in de uitgave dat hij de onderlinge wereld als ‘een groot goed’ heeft leren kennen. En hoewel Roos de hand in eigen boezem steekt en pleit voor meer slagvaardigheid en professionaliteit in de onderlinge sector, breekt ook hij een lans voor meer proportionaliteit.
Aukje de Vries toonde begrip voor het pleidooi van de onderlinge verzekeraars: “Je kunt niet alle risico's oplossen door extra regels in te voeren. Daar geloof ik niet in, regelgeving moet proportioneel zijn", zei ze. “Maatwerk moet mogelijk blijven.”

Lees meer over
Verbond: meer aandacht nodig voor slachtoffers autonome voertuigen

Verbond: meer aandacht nodig voor slachtoffers autonome voertuigen

Het Verbond van Verzekeraars heeft in een brief aan de Tweede Kamer aandacht gevraagd voor de positie van slachtoffers en bestuurders van autonome voertuigen.  Op...

Aantal inbraken vertoont sinds jaren lichte stijging

Aantal inbraken vertoont sinds jaren lichte stijging

Het aantal inbraakclaims steeg in 2016 van 61.000  naar 64.000. Met name de laatste dagen van het jaren zijn populair bij dieven, aldus , aldus de Risicomonitor...

Verbond: "Substantieel herstel van vertrouwen in verzekeringssector"

Verbond: "Substantieel herstel van vertrouwen in verzekeringssector"

Het vertrouwen in de verzekeringssector is vorig jaar verder versterkt. Dat blijkt uit het veertiende onderzoek van het CVS naar het sentiment onder consumenten. Volgens...

Meer aanrijdingen met dieren

Meer aanrijdingen met dieren

Het aantal aanrijdingen met dieren is in de afgelopen jaren fors gestegen. Van 5.750 in 2014 en 6.458 in 2015 tot 7.799 vorig jaar. Dit blijkt uit de jongste Risicomonitor...

Anatal schadeclaims na aanrijdingen alarmerend hoog

Anatal schadeclaims na aanrijdingen alarmerend hoog

Verzekeraars roepen de politiek op het Verkeersveiligheidsmanifest in beleid om te zetten. Dit naar aanleiding van de opnieuw forse stijging van het aantal particuliere...

Verbond kritisch over pensioenbuffers

Verbond kritisch over pensioenbuffers

"Buffers gaan ten koste van transparantie, leiden tot complexiteit en subjectiviteit, dus nooit doen!” Dat zei Verbondsbestuurder Maarten Edixhoven (CEO Aegon...