Verbond wil minder regeldruk voor onderlingen

Onderling Verzekerd 2017

De Solvency II-regelgeving is voor onderlinge verzekeraars niet proportioneel, aldus de boodschap van de speciale uitgave  'Onderling Verzekerd!' van het  Verbond van Verzekeraars.

“Al die regels zijn bedoeld als bescherming van de klant, maar juist door de enorme berg en de hoge kosten van regels lijken we minder tijd dan ooit aan de klant te kunnen besteden”, zei Verbondsdirecteur Leo De Boer, die het magazine uitreikte aan Aukje de Vries (VVD). De uitreiking vond plaats bij EFO Paardenverzekering in Heerenveen. Net als meer dan 4.000 Europese verzekeraars, groot en klein, moet ook EFO Paardenverzekering sinds 2016 voldoen aan de Solvency II-regelgeving. Henk de Jong, directeur van EFO, liet vanuit zijn dagelijkse praktijk zien hoe die regels uitwerken voor kleinere verzekeraars

 

Maatwerk
“De onderlinge branche zucht onder de zware regeldruk”, meent ook Chris van Toor, manager van het Platform Onderlinge Verzekeraars in het magazine. “Verzekeraars die met recht van spreken aanspraak op proportionaliteit kunnen maken, hebben daar nu onvoldoende ruimte voor. De klachten zijn legio.”
Een aantal van die klachten wordt in het blad Onderling Verzekerd! belicht. Onder meer door platformvoorzitter en CEO van Univé Joost Heideman. Hij benadrukt dat er wat móet gebeuren. “Wij moeten met onze tijd mee en daarbij is proportionaliteit onmisbaar.”

Eenzelfde boodschap heeft voormalig DNB-divisiedirecteur Tom Roos. Hij vertelt in de uitgave dat hij de onderlinge wereld als ‘een groot goed’ heeft leren kennen. En hoewel Roos de hand in eigen boezem steekt en pleit voor meer slagvaardigheid en professionaliteit in de onderlinge sector, breekt ook hij een lans voor meer proportionaliteit.
Aukje de Vries toonde begrip voor het pleidooi van de onderlinge verzekeraars: “Je kunt niet alle risico's oplossen door extra regels in te voeren. Daar geloof ik niet in, regelgeving moet proportioneel zijn", zei ze. “Maatwerk moet mogelijk blijven.”

Lees meer over

Reactie toevoegen

 
Verbond: klimaatschade stijgt jaarlijks tot 250 miljoen euro

Verbond: klimaatschade stijgt jaarlijks tot 250 miljoen euro

Het Verbond van Verzekeraars waarschuwt dat als gevolg van (extreme) klimaatveranderingen de schade op auto-, opstal- en inboedelverzekeringen ruim een kwart miljard...

Verbond: woningmarkt moet van slot

Verbond: woningmarkt moet van slot

De woningmarkt voor starters moet van het slot. Dat is de inbreng van het Verbond van Verzekeraars bij de rondetafelbijeenkomst in de Tweede Kamer. Ook Adfiz en...

Zelfregulering bij verzekeraars werkt

Zelfregulering bij verzekeraars werkt

Verzekeraars houden zich goed aan de 68 gedragscodes, convenanten en bedrijfsregelingen die het Verbond van Verzekeraars heeft opgesteld, zo blijkt uit onderzoek...

Keurmerk cyberrisico's in de maak

Keurmerk cyberrisico's in de maak

Het Verbond van Verzekeraars vooert samen met het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV), Nederland ICT en publieke partners oriënterende...

Verzekeraars willen extra inspecties bij veehouderijbedrijven

Verzekeraars willen extra inspecties bij veehouderijbedrijven

Naar aanleiding van recente stalbranden onderzoeken verzekeraars samen met het Verbond van Verzekeraars de mogelijkheden om extra risicogerichte inspecties uit te...

Verbond: laat overheid bijdragen aan toezichtskosten

Verbond: laat overheid bijdragen aan toezichtskosten

Het is niet redelijk dat consumenten opdraaien voor de volledige toezichtskosten en daarom dient de overheid voor een deel bij te dragen in de kosten van het toezicht,...