Verbond: zzp'ers wensen keuzevrijheid en maatwerk

Weurding tweetfoto

Het Verbond van Verzekeraars erkent dat de verzekeringsgraad onder zelfstandigen te laag is, maar is geen voorstander van een verzekeringsplicht voor het arbeidsongeschiktheidsrisico. Een verzekeringsplicht, zoals maandag werd bepleit door de werkgeversvereniging AWVN, doet volgens het Verbond "geen recht aan de behoefte onder zelfstandigen aan keuzevrijheid en maatwerk".

Verzekeraars zijn met maatschappelijke organisaties in gesprek over de vraag op welke manier de verzekeringsgraad onder zzp’ers kan worden verhoogd, met behoud van keuzevrijheid. Daarbij kijkt het Verbond naar zowel de toegankelijkheid als de manier waarop zzp’ers hun keuzes bepalen. Het Verbond houdt daarbij oog voor het feit dat een aanzienlijk deel van de zzp’ers geen verzekeringsbehoefte heeft, bijvoorbeeld omdat ze over andere inkomstenbronnen of vermogen beschikken.

Zelfstandigen voeren vaak de kosten aan als reden om zich niet te verzekeren. Volgens het Verbond van Verzekeraars is een volwaardige AOV inderdaad prijzig, maar gemiddeld genomen niet duurder dan de verplichte inkomensverzekeringen voor werknemers. “De beleving is anders, omdat de zzp’er deze premie apart moet afrekenen,” aldus algemeen directeur Richard Weurding. “Een verzekering wordt niet goedkoper als deze verplicht wordt”.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Máxima heropent gebouw Verbond van Verzekeraars

Met het plaatsen van een 3D geprint logo in een plaquette van gerecyclede plastic flessen heeft Koningin Máxima woensdag het kantoor van het Verbond van...

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

De Boer weg bij het Verbond van Verzekeraars

Leo De Boer (1965) vertrekt als directeur bij het Verbond van Verzekeraars en wordt per 1 januari 2019 benoemd tot zakelijk directeur bij de werkorganisatie van...

AWVN: loondoorbetalingstermijn bij ziekte van twee naar een jaar

AWVN: loondoorbetalingstermijn bij ziekte van twee naar een jaar

Trouw meldt maandagochtend dat werkgeversorganisatie AWVN wil dat de loondoorbetalingstermijn bij ziekte wordt teruggebracht van twee naar een jaar. Trouw: "De...

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Máxima geeft kantoor Verbond van Verzekeraars tweede jeugd

Hare Majesteit Koningin Máxima onthult op 17 oktober als eregast bij het 40 jarig bestaan van het Verbond van Verzekeraars een plaquette waarmee het gemoderniseerde...

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

Fraudeopsporing succesvoller dan ooit

“Fraudeopsporing is topprioriteit. Wij accepteren niet dat onze klanten onnodig extra premie betalen door verzekeringsfraude”, aldus Richard Weurding,...

SnelZekerCheck.nl biedt jongeren inzicht in risico’s

SnelZekerCheck.nl biedt jongeren inzicht in risico’s

Jongeren die op zichzelf gaan wonen kunnen met de online tool SnelZekerCheck.nl controleren of ze voldoende verzekerd zijn. De tool is bedacht door jonge professionals...