"Verzekeraars morrelen aan vaste volmachtvergoeding"

Ron Gardenier 2016

"Helaas moet ik constateren dat er momenteel bij de uitrol van de nieuwe Volmachtovereenkomst door verzekeraars druk wordt uitgeoefend op de hoogte van de vaste volmachtvergoeding voor de uit te voeren werkzaamheden. Met alle respect maar daar was de uitrol van een nieuwe overeenkomst niet voor bedoeld." Dat schrijft NVGA-voorzitter Ron Gardenier in de dinsdag verschenen VVP 7.

Gardenier: "Van belang was dat wij onderwerpen als Normenkader, Solvency II, Sanctiewetgeving en de volgend jaar ingaande nieuwe privacywetgeving zouden verankeren in een nieuwe overeenkomst en het was zeker niet de intentie om eenzijdig te besluiten de beloning voor werkzaamheden te verlagen zonder een adequate passendheidstoets. Natuurlijk realiseert een ieder zich dat het rendement op een aantal branches achterblijft, maar dit is nog geen rechtvaardiging voor het zonder toetsing en overleg verlagen van het inkomen van een gevolmachtigde met vele procenten (1 procentpunt commissie verlagen op auto is al gauw 9 procent van de inkomsten verlagen). Het was toch ten strengste verboden om een link te leggen tussen beloning voor verrichte werkzaamheden en het verzekeringstechnische rendement op de portefeuille?

"De NVGA heeft samen met het Verbond van Verzekeraars als belangrijke doelstelling om het volmachtkanaal verder te professionaliseren en de kwaliteit van de uitbestedingsrelatie te verhogen. In onze activiteiten komt deze doelstelling terug en staat die centraal tijdens onze ledenbijeenkomsten en marktmiddagen. 
"Naar mijn mening wordt dit doel nu volledig uit het oog verloren en dat is niet juist. Gevolmachtigden hebben zich destijds geschikt in een lagere vergoeding als gevolg van het wegvallen van de variabele beloning bij een goed rendement op de portefeuille. Het heeft er nu alle schijn van dat de regels van het spel eenzijdig worden gewijzigd en de rekening van onvoldoende rendement wederom bij de GA gedeponeerd wordt door naast de afslagen op de variabele kwaliteitsbeloning nu ook druk uit te gaan oefenen op de vaste beloning. Voor kwalitatief hoogstaande dienstverlening moet een passende beloning worden betaald.

"Mijn oproep is dan ook om te blijven investeren in kwaliteit en de kracht van samen. Alleen dan zullen wij in staat zijn om duurzaam, met een positief rendement, te blijven ondernemen."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
SVC: masterclass 'Ondernemen in de volmachtmarkt'

SVC: masterclass 'Ondernemen in de volmachtmarkt'

SVC Groep organiseert 22 en 23 maart de masterclass ´Ondernemen in de volmachtmarkt´. Deze masterclass is bestemd voor directieleden en/of feitelijk...

"Koester middengroep volmachtkantoren"

"Koester middengroep volmachtkantoren"

"Laten we de grote middengroep volmachten vooral koesteren. Wanneer deze groep geen toekomstperspectief meer ziet dan zetten we de toekomst van het hele volmachtkanaal...

"Tekencommissie verder omlaag"

"Tekencommissie verder omlaag"

"Ik voorspel in de komende jaren een verdere verlaging van de tekencommissie met 4 tot 5 procentpunten." Dat zei Jan van de Veen (JV Impuls) op het seminar ‘Maatwerk...

Nieuwe co-volmachten voor CVB

Nieuwe co-volmachten voor CVB

De eerste nieuwe aansluitingen van co-volmachten bij het Centraal Volmachtbedrijf (CVB) zijn een feit. Na Schreuder & Schreuder (Rotterdam) zullen in november...

"Laat gevolmachtigden zelf hun beloning bepalen"

"Laat gevolmachtigden zelf hun beloning bepalen"

Schaf de beloning door volmachtgevers af en laat gevolmachtigden zelf hun beloning bepalen. Dat blogt Jan van de Veen (JV Impuls). Van de Veen: "Over de beloning...

Tvm bouwt automotive, volmacht- en particuliere tekening af

Tvm bouwt automotive, volmacht- en particuliere tekening af

TVM gaat extra focus aanbrengen op transport en logistiek en zal de komende jaren geleidelijk afscheid nemen van automotive, volmachtkantoren en particulieren. De...