Volkscafé over financiële weerbaarheid

Euro's via Pixabay 2018

De Volksbank organiseert samen met SNS op 16 april in de Winkel van Sinkel in Utrecht het Volkscafé over financiële weerbaarheid. Wetenschappers, politici, opiniemakers en ervaringsdeskundigen gaan tijdens dit symposium in gesprek over de vraag: hoe maken we mensen in Nederland financieel weerbaar en onbezorgder?

In het Volkscafé worden de resultaten van de Barometer Financiële Onbezorgdheid gepresenteerd en besproken. Uit een eerste meting blijkt dat 34 procent van de ondervraagden bezorgd is over de eigen financiën. Daarnaast blijken jonge mensen tussen de leeftijd 26 en 35 zich meer zorgen te maken dan ouderen.

Het onderzoek van de Volksbank geeft ook inzicht in de psychologische factoren die ten grondslag liggen aan deze bezorgdheid. Financiële planning is een van die factoren. Veertig procent van de ondervraagden geeft aan geen geld opzij te leggen voor de toekomst. Hoogleraar Persoonlijke Financiële Planning en senator Henriëtte Prast is een van de tafelgasten tijdens het Volkscafé. Het verbaast haar niet dat mensen moeite hebben om hun financiële planning op orde te krijgen: “De omgeving maakt het mensen steeds moeilijker om zich financieel ‘goed’ te gedragen. Zo leidt elektronisch betalen tot meer ondoordachte uitgaven, net als het feit dat mensen 24/7 bij hun spaargeld kunnen.”

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Benoeming Van der Meer definitief

Benoeming Van der Meer definitief

Marinka van der Meer is formeel benoemd tot lid van de statutaire directie van de Volksbank en de Volksholding B.V. De bank maakte de voorgenomen benoeming op 8...

Volksbank: vooruitgang in bankieren met de menselijke maat

Volksbank: vooruitgang in bankieren met de menselijke maat

De Volksbank heeft in het eerste halfjaar van 2018 een nettowinst geboekt van 149 miljoen euro. Naar eigen zeggen boekt het ook vooruitgang in het bankieren met...

Marinka van der Meer van Argenta naar de Volksbank

Marinka van der Meer van Argenta naar de Volksbank

De raad van commissarissen van de Volksbank wil Marinka van der Meer benoemen tot lid van de statutaire directie van de Volksbank en de Volksholding en tevens tot...

De Volksbank vergroot marktaandeel bij hypotheken

De Volksbank vergroot marktaandeel bij hypotheken

De hypotheekportefeuille van de Volksbank groeide vorig jaar met een miljard naar 45,9 miljard euro dankzij een stijging van 41 procent van de nieuwe hypotheekproductie....

Volksbank: ruimte voor nog 145 miljoen zonnepanelen

Volksbank: ruimte voor nog 145 miljoen zonnepanelen

Vrijwel alle huizenbezitters staan positief tegenover woningisolatie, zo blijkt uit Gfk-onderzoek in opdracht van de Volksbank. "Er is nog ruimte voor 145 miljoen...

Meeste starters denken geen hypotheek te krijgen

Meeste starters denken geen hypotheek te krijgen

Zeventig procent van de starters heeft twijfels of het wel gaat lukken een hypotheek te krijgen en dertig procent verwacht helemaal geen hypotheek te kunnen krijgen,...