"volmachtkanaal niet overmatig beloond"

Frans Kemper

Het volmachtkanaal wordt niet overmatig beloond, meent SVC | Dullemond Bedrijfsadvies.

Uit onderzoek van SVC | Dullemond Bedrijfsadvies blijkt dat het rendement uit volmachtactiviteiten over 2012 gemiddeld veertien procent van de omzet bedroeg. Directeur Frans Kemper: “Dit gemiddelde bedrijfsresultaat voor belastingen geeft mij persoonlijk geen aanleiding om te veronderstellen dat er bovenmatig beloond wordt binnen de volmachttekening, los van de vraag of een dergelijke beoordelingswijze relevant is. Immers, de branche loopt bij een dergelijke manier van rendementsbeoordeling het risico dat goed ondernemerschap en innovatie niet worden gestimuleerd. Als ik kijk welke investeringen de volmachten tegenwoordig moeten doen in onder andere automatisering, personeel en kwaliteitszorg vind ik veertien procent eerlijk gezegd nog aan de (te) lage kant.”

Sinds 2012 is een volmachtbedrijf verplicht om de volmachtactiviteiten juridisch af te splitsen van de bemiddelingsactiviteiten, waardoor de volmachtactiviteiten nu bij alle kantoren een eigen winst- en verliesrekening hebben. Aanleiding voor de consultant om de cijfers uit deze winst- en verliesrekeningen eens naast elkaar te zetten.
Overigens zeggen de cijfers volgens Kemper niet alles: “Wij krijgen regelmatig de vraag in hoeverre de volmachtactiviteiten rendabel zijn voor een kantoor. Ik denk niet dat deze vraag zonder meer vanuit de winst- en verliesrekening van het volmachtbedrijf beantwoord kan worden. Hiervoor is de toerekening van de bedrijfskosten tussen bemiddelingsbedrijf en volmachtbedrijf vaak nog te onzuiver. De efficiency die het werken met volmacht meebrengt voor het bemiddelingsbedrijf – en feitelijk voor de gehele keten van risicodrager tot klant – valt niet eenvoudig uit de jaarrekening af te leiden."

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Branchevergelijking: met de blik van de accountant

Branchevergelijking: met de blik van de accountant

Wat zijn de parallellen tussen financieel adviseurs en accountants en wat unnen ze van elkaar leren? Hugo van der Meer van SVC ging er in VVP 10 nader in op. "Accountants...

Met de blik van de accountant…

Met de blik van de accountant…

Als zoon van een mkb-ondernemer in de meubelbranche, ben ik letterlijk opgegroeid tussen de meubels. Mijn ouders hadden een meubelzaak middenin Sneek en wij woonden...

Ken je jouw klant goed genoeg om te adviseren

Ken je jouw klant goed genoeg om te adviseren

“Uit alle onderzoeken blijkt dat als je mensen vraagt hoe ze zich gedragen, ze gewenste antwoorden geven en dat dit geen representatief beeld geeft van hoe...

Sparren, netwerken, inspireren en kennis delen op de Dag van het Topadvies

Sparren, netwerken, inspireren en kennis delen op de Dag van het Topadvies

Sparren, netwerken, inspireren, kennis delen met topondernemers en vakexperts. Dat zijn de ingrediënten van de Dag van het Topadvies die VVP op 2 november organiseert...

Mark krijgt van SVC Wft-certificaat

Mark krijgt van SVC Wft-certificaat

Mark Financiële Diensten  heeft uit handen van SVC Compliance het Wft-certificaat ontvangen. Volgens SVC bewijst het Wft-certificaat dat Mark Financiële...

Svc: sterren bij audits

Svc: sterren bij audits

SVC Compliance is begonnen met een sterrensystematiek bij haar audits. Deelnemers aan een audit kunnen drie (Wft-niveau) tot maximaal vijf (Excellent niveau) sterren...