"We begrijpen dat het vervelend is dat u volgend jaar wat meer premie gaat betalen"

VGZ Logo Nieuw

"We begrijpen dat het vervelend is dat u volgend jaar wat meer premie gaat betalen." Aldus VGZ op haar website bij het schrappen van VGZ Goede Keuze en het overzetten van deze polishouders naar VGZ Ruime Keuze. 'Wat meer premie' blijkt neer te komen op een premiestijging van 104,95 euro naar 116,20 euro per maand.

Op internet komt de eerste kritiek los. Op de website van het consumentenprogramma Radar schrijft een verzekerde: "Afgelopen zaterdag meldden diverse nieuwsmedia de verhoging van de premie zorgverzekering 2018 van de grootste maatschappijen. VGZ hield het op een premieverhoging van 3,25. Echter deze verhoging geldt niet voor verzekerden met het huidige Goede Keuze pakket. Dit pakket wordt vanaf 2018 niet meer aangeboden. Men wordt gedwongen om over te stappen naar VGZ Ruime Keuze, welke premie 8 euro duurder is. De totale verhoging wordt dan 11,25 euro per maand."

Volgens VGZ zijn "de verschillen tussen de twee basisverzekeringen Goede Keuze en Ruime Keuze steeds kleiner geworden. Om het verzekeringsaanbod duidelijk en eenvoudig te houden, brengen we het aanbod basisverzekeringen terug naar twee. Daarom zijn de voorwaarden van de basisverzekering VGZ Goede Keuze aangepast naar de voorwaarden van VGZ Ruime Keuze".

Ruime Keuze biedt een ruimere dekking dan Goede Keuze bood: er geldt een hogere vergoeding bij zorgaanbieders waar VGZ geen contract mee heeft en er is een ruimere keuze uit gecontracteerde zorgaanbieders.

 

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Zorgstelsel werkt vrij goed, maar niet zoals voorzien

Zorgstelsel werkt vrij goed, maar niet zoals voorzien

Het nieuwe zorgstelsel dat in 2016 in Nederland werd geïntroduceerd, presteert vooral goed als het gaat om de toegankelijkheid van de zorg. Het is echter lastig...

Werkelijke zorgpremie vaak lager dan voorspelde

Werkelijke zorgpremie vaak lager dan voorspelde

De werkelijke gemiddelde nominale zorgpremie kwam de voorbije jaren doorgaans lager uit dan de voorspelde premie. Dat is te zien in een staatje dat Independer heeft...

Kabinet bemoeit zich niet met collectieve gemeentepolissen zorg

Kabinet bemoeit zich niet met collectieve gemeentepolissen zorg

Het kabinet gaat zich niet bemoeien met het opzeggen door zorgverzekeraars van collectieve gemeentepolissen voor sociale minima. Dat is duidelijk uit het antwoord...

Eigen risico geldt niet huisartsenpost

Eigen risico geldt niet huisartsenpost

De helft van de verzekerden weet niet dat voor de huisartsenpost geen eigen risico geldt. Dat blijkt uit Nivel-onderzoek. Naar aanleiding van de uitkomst wil minister...

Zorgverzekerden beter informeren over wat ze moeten bijbetalen

Zorgverzekerden beter informeren over wat ze moeten bijbetalen

Verzekerden moeten vooraf beter inzicht krijgen in wat zij moeten bijbetalen als zij naar een niet-gecontracteerde zorgaanbieder gaan. Zowel zorgaanbieders als zorgverzekeraars...

Vindbaarheid van info over zorgverzekeringen kan nog steeds beter

Vindbaarheid van info over zorgverzekeringen kan nog steeds beter

De Nederlandse Zorgautoriteit concludeert dat zorgverzekeraars hun werk in 2017 en de eerste helft van 2018 over het algemeen goed hebben gedaan. Wel blijven...