"We begrijpen dat het vervelend is dat u volgend jaar wat meer premie gaat betalen"

VGZ Logo Nieuw

"We begrijpen dat het vervelend is dat u volgend jaar wat meer premie gaat betalen." Aldus VGZ op haar website bij het schrappen van VGZ Goede Keuze en het overzetten van deze polishouders naar VGZ Ruime Keuze. 'Wat meer premie' blijkt neer te komen op een premiestijging van 104,95 euro naar 116,20 euro per maand.

Op internet komt de eerste kritiek los. Op de website van het consumentenprogramma Radar schrijft een verzekerde: "Afgelopen zaterdag meldden diverse nieuwsmedia de verhoging van de premie zorgverzekering 2018 van de grootste maatschappijen. VGZ hield het op een premieverhoging van 3,25. Echter deze verhoging geldt niet voor verzekerden met het huidige Goede Keuze pakket. Dit pakket wordt vanaf 2018 niet meer aangeboden. Men wordt gedwongen om over te stappen naar VGZ Ruime Keuze, welke premie 8 euro duurder is. De totale verhoging wordt dan 11,25 euro per maand."

Volgens VGZ zijn "de verschillen tussen de twee basisverzekeringen Goede Keuze en Ruime Keuze steeds kleiner geworden. Om het verzekeringsaanbod duidelijk en eenvoudig te houden, brengen we het aanbod basisverzekeringen terug naar twee. Daarom zijn de voorwaarden van de basisverzekering VGZ Goede Keuze aangepast naar de voorwaarden van VGZ Ruime Keuze".

Ruime Keuze biedt een ruimere dekking dan Goede Keuze bood: er geldt een hogere vergoeding bij zorgaanbieders waar VGZ geen contract mee heeft en er is een ruimere keuze uit gecontracteerde zorgaanbieders.

 

 

Lees meer over
Zorgpremie gezonde Nederlander stijgt (iets) harder

Zorgpremie gezonde Nederlander stijgt (iets) harder

 De zorgpremies van verzekerden die géén gebruik maken van hun (basis)zorgverzekering en dus niet het eigen risicobedrag betaald hebben, zijn...

Zorgverzekering: Consumentenbond ziet nog steeds kloonpolissen

Zorgverzekering: Consumentenbond ziet nog steeds kloonpolissen

Net als in 2017 bieden ook in 2018 de vier grote zorgverzekeraars volgens de Consumentenbond weer basisverzekeringen aan met identieke voorwaarden, maar met een...

Consumentenbond: "Kletskoek van zorgverzekeraars"

Consumentenbond: "Kletskoek van zorgverzekeraars"

"Het is kletskoek dat wij de onvolledige contractering alleen maar aankaarten om consumenten gebruik te laten maken van onze Zorgvergelijker." Dat stelt directeur...

Upiva legt werking zorgstelsel uit in video's

Upiva legt werking zorgstelsel uit in video's

Upiva heeft voor de aangesloten assurantieadviseurs zes gepersonaliseerde zorgvideo’s geproduceerd. "Op die manier kunnen de adviseurs hun relaties de benodigde...

Zorgkennis Nederlanders blijft mager

Zorgkennis Nederlanders blijft mager

Veel Nederlanders beschikken over onvoldoende kennis als het gaat om belangrijke basisbegrippen in ons zorgstelsel. Dit is opnieuw de conclusie van een uitgebreid...

"Op borstaanpassing wordt drie keer vaker gezocht dan op fysiotherapie"

"Op borstaanpassing wordt drie keer vaker gezocht dan op fysiotherapie"

"Er lijkt een trend zichtbaar te worden dat steeds meer jonge vrouwen zonder medische noodzaak vrijwillig een borstoperatie ondergaan." Aldus www.ZorgverzekeringWijzer.nl....