"Weer zorgverzekering kiezen op basis van onvolledige gegevens"

Bart Combée

De vier grote zorgverzekeraars hebben weer hun contractering voor de ziekenhuiszorg niet op tijd op orde. Dat blijkt volgens de Consumentenbond uit haar Zorginkoopthermometer. "Consumenten moeten nu op basis van onvolledige informatie een zorgverzekering kiezen voor 2018."

De Consumentenbond raadt consumenten toch aan om goed naar de nieuwe premies en polisvoorwaarden te kijken en de afweging te maken of de huidige zorgverzekering nog passend is.

Bart Combée, directeur Consumentenbond: "Dat zorgverzekeraars weer hun zaakjes niet op tijd op orde hebben, is ronduit teleurstellend. Wij pleiten er al jaren voor dat tegelijkertijd met de bekendmaking van de nieuwe premies ook de contractering tussen zorgverzekeraars en zorgverleners afgerond is. Dat is belangrijk, omdat verzekerden moeten weten of de zorg van een bepaalde zorgverlener wel of niet wordt vergoed. Bij veel polissen, zowel naturapolissen als combinatiepolissen, is de vergoeding beperkt wanneer de verzekeraar geen contract heeft met de zorginstantie. Dat moet je als verzekerde wel vooraf weten."

Van de vier grote verzekeraars hebben CZ en Menzis inmiddels laten weten dat ze in 2018 de ziekenhuiszorg 100 procent zullen vergoeden, ook al zijn nu nog niet alle contracten afgesloten. "VGZ en Zilveren Kruis hebben die toezegging nog niet gedaan maar hebben nog geen 55 procent van de ziekenhuizen gecontracteerd."

 

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Zorgverzekering: minder overstappers

Zorgverzekering: minder overstappers

Afgaande op het voorlopige overstappercentage van 5,9 procent zoals berekend door Vektis Intelligence zijn minder mensen gewisseld van zorgverzekering. Per...

Vrijwillig eigen risico niet verlaagd

Vrijwillig eigen risico niet verlaagd

Het kabinet gaat niet in de oproep van ZN-voorzitter Rouvoet om het verplichte en vrijwillige eigen risico bij de zorgverzekering te maximeren op 650 euro totaal....

Restitutiepolis minder populair

Restitutiepolis minder populair

De cijfers laten zien dat de vaak duurdere restitutiepolis, met volledige vrije zorgkeus, minder populair wordt. Dat concludeert Independer. "In 2015 sloot 25 procent...

Consument wisselt steeds vaker van zorgpolis tussen kerst en oliebol

Consument wisselt steeds vaker van zorgpolis tussen kerst en oliebol

Steeds meer mensen stappen pas na de kerst over naar een andere zorgverzekering, aldus Independer. "In de afgelopen vier jaar is een duidelijke trend zichtbaar in...

VGZ heeft beet...

VGZ heeft beet...

VGZ hoeft niet langer de behandeling met antibiotica van een patiënte met de ziekte van Lyme (het resultaat van een tekenbeet) te vergoeden. Dat oordeelt het...

Collectieve zorgpolis moet echt iets toevoegen

Collectieve zorgpolis moet echt iets toevoegen

Minister Bruins wil dat collectieve zorgverzekeringen echt iets toevoegen. Dat schrijft hij bij de aanbieding aan de Tweede Kamer van het NZa-advies inzake collectieve...