Welten start alternatieve wft-leermethode

Welten

Welten heeft voor de Wft Basis module een andere leermethode ontwikkeld, bedoeld voor mensen met leerstoornissen, dyslexie of visuele beperkingen.

De methode is ontwikkeld in samenwerking met Readspeaker en aNewSpring. Kern is dat het lesmateriaal voor de Wft Basis wordt voorgelezen door ReadSpeaker. Deze tekst-naar-spraak oplossing helpt mensen die behoefte hebben aan een betere toegankelijkheid van de tekstinhoud. Met deze leermethode worden teksten op websites of web-based applicaties hard op voorgelezen.
Volgens Welten is het leren een persoonlijk proces. De inhoud, volgorde, bron en het niveau van leren dient zich aan te passen aan de lerende en niet andersom. Adaptief leren richt zich vanuit de lerende op het algehele einddoel. Het einddoel wordt op efficiënte wijze bereikt door individuele leerdoelen te bepalen en deze in te vullen op basis van persoonlijke voorkeuren. Passend onderwijs door de lerende centraal te stellen.
 

Lees meer over

Reacties

Jeroen 4 augustus 2012

Het intermediair wordt op 2 fronten door de overheid aangevallen: 1. Op zijn beloning 2. Op zijn opleiding Dit kan maar 1 doel dienen en dat is de totale vernietiging van het intermediair. Vooropgezet en weldoordacht uitgevoerd. De ambtelijke overheid ziet echter 1 wezenlijk punt over het hoofd: de markt wil en kan niet functioneren zonder het intermediair. Mijn advies: sluit u nu eindelijk eens aan zodat u gezamenlijk krachtig en autoritair tegengas kunt geven tegen deze doorgeslagen ambelijke hetze.

Joost van Aggele 3 augustus 2012

Er is maar 1 alternatief en dat is dat de minister de PE gaat inrichten naar het voorbeeld van de accountancy en advocatuur. Dan loopt iedereen in de pas met de actualiteit en wordt de instroom niet belemmerd door ontmoedigende pe-examens. Wanneer de minister zijn plannen niet bijstelt dan verandert het intermediaire landschap in een sterfhuis. Jongeren stromen niet meer in en de ouderen vloeien vanzelf af. Om aan de sterfhuis constructie te ontkomen is een goed alternatief de oplossing van CFD: doorlopende permanente educatie naar het voorbeeld van de advocatuur en accountancy. Daarmee vervalt tegelijkertijd de noodzaak tot pe-examens waardoor de instroom niet meer wordt ontmoedigd en het intermediaire landschap weer tot bloei komt.

Overname Dukers & Baelemans stuwt winst welten

Overname Dukers & Baelemans stuwt winst welten

Welten zag in 2015 het bedrijfsresultaat met 63 procent toenemen tot 5,7 miljoen euro. Dit vooral dankzij de overname van Dukers & Baelemans. Welten zag in 2015...

Raad van State geeft Welten gelijk

Raad van State geeft Welten gelijk

De Raad van State is van mening dat Welten terecht haar beklag heeft gedaan over de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO). Welten stapte naar de hoogste...

Daniëlle Slabbekoorn wint CEO Challenge

Daniëlle Slabbekoorn wint CEO Challenge

De derde editie van het CEO Challenge Weekend van Welten is gewonnen door Daniëlle Slabbekoorn uit Kaatsheuvel. De 20-jarige studente Bedrijfskunde MER lwordt...

Welten verbetert resultaat dankzij opleidingstak

Welten verbetert resultaat dankzij opleidingstak

De opleidingstak van Welten heeft gezorgd voor een stijging van 41 procent van het resulaat in 2014 naar 4,7 miljoen euro. Dit voornamelijk dankzij goede resultaten...

Fusie Dukers & Baelemans en Welten Opleidingen feit

Fusie Dukers & Baelemans en Welten Opleidingen feit

De integratie tussen Dukers & Baelemans en Welten Opleidingen is een feit. Eind december vond de formele ondertekening plaats op de Welten Campus in Vessem....

Dukers & Baelemans vertrekt na fusie uit Tilburg

Dukers & Baelemans vertrekt na fusie uit Tilburg

Welten en Dukers & Baelemans bereiden een fusie voor. Gevolg hiervan is dat de vestiging van Dukers & Baelemans in Tilburg zal sluiten en dat alle activiteiten...